Skocz do zawartości
RoDaro

Wydajność podkręconych celeronów

Rekomendowane odpowiedzi

Ile udało sie Wam podkręcić celerony 2.0 Ghz i 2.4 Ghz? Jaka mają one wtedy wydajność w porównaniu do niepodkręconych (np w 3D Mark, grach)? Trochę myślę o zakupie takiego proca - nie ukrywam, że mają one niską cenę w porównaniu do pełnego PIV, a na dzień dzisiejszy nie mogę sobie pozwolić na PIV z HT. Celek byłby przejściówką na jakiś czas.

Którą płytę do tego wybrać: Abita IS7 czy MSI Neo2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. ja mam celka 2.4 i go wlasnie woczoraj krecilem na epoxie p4x400d to szyna podkrecilem go do 130 i wtedy zaczal juz stekac. nie bawilem sie w zwiekszanie napiecia.ta plytka jest tylko przejsciowa bo zamowilem juz asusa p4sdx i wtedy go bede krecil.mam standardowe chlodzenie boxowe. moim zdaniem nie jest az taki zly ten moj procek chociaz niektorzy narzekaja.mam go niedlugo takze teraz go bede dopiero trenowal :D.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność mojego Celka T 1200, ale to tylko benchmark w rezcywistości pewno baty dostaje, zreszta chyba celki wysiadaja :( powoli zaczyna dominować AMD A. i P4, niestety :(

Dołączona grafika

zawsez to jakiś rezultat :D na pocieszenie ;)

 

pozdro Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celki po o/c maja wiecej swojej biednej wydajnosci

jak juz sie uparles na przejsciowe intele - moze lepiej zajzyj na allegro po jakiegos p41,8/512/400 i go soebie @ na 2,5 spokojnieee

 

 

 

tutaj 1,9ghz http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=20329452

 

tutaj 1,8 http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=20507157

 

tutaj 2,53 http://onet.allegro.pl/show_item.php?item=20520802

 

a tu reszta hehe http://onet.allegro.pl/showcat.php?id=4237...er=t&view=gtext

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celerony to lipa przez wielkie L, podkręcenie tego dziadostwa bardzo niewiele daje. Nawet taki celeron 3GHz jest raczej słabszy od P4 1.8A.

Polecam przeczytać sobie oto ten teścik Nie ma co ukrywać Celeron jest to procesor bardzo słaby dla kompletnego lamera dla którego jedynym miernikiem wydajności procesora jest jego częstotliwość. Podkręcania tego nie zmienia, ten procesor to maksymalne dziadostwo. Wiem może że teraz troche nie na temat ale kupowanie celerona tylko jak "przejściówke" do p4 jest teraz "troche" chybione ponieważ Intel już niedługo zmiania socketa na LGA a socket 478 zaraz "umrze". Taka przesiadka z Celka 1@1.33GHz praktycznie nic nie da, procesor będzie tylko troszke wydajniejszy. Lepiej kupić jakiegoś P4 nawet bez HT. A jeszcze lepiej bartona 2500+ ale skoro myślisz poważnie o celeronie to raczej to nie jest procesor dla ciebie. (za niskie taktowanie i to AMD :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe takie calkiem do bani to nie sa w kompresji video sa tak samo wydajne jak pelne p4

Kolejna sprawa to wymagania jakie stawiamy komputerowi- obecnie nie ma gry i dlugo nie bedzie ktora by sie mulila na takim celku

dzisiaj podstawa to dobra karta graf

Kolega gra w nfs underground na p3 500 i mowi ze dziala dobrze

wiec nie dramatyzujcie.

Celki maja slaba wydajnosc ale tak naprawde to widac ja obecnie tylko w benchmarkach w codziennym uzytkowaniu tego nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CElki powoli zaczynaja dominowac nad amd?powoli.miałem celerona 1,7 teraz mam amd 1,8ghz i reszta ta sama(płyta pod amd gorsza od starej na celeronie)i w 3dmarku 2001 miałem 2900pkt teraz mam 8500 300 procent szybszy a zegar prawie ten sam celerony to shit!!!we wszystkim taka różnica pcmark i wogóle celeron tragedia kumpel ma celka 2,6 radeona 9700pro!

512mb 400 i w dmarku ma 5200pkr(2001)zegar 2600mhz na celerony k.m...tragedia strzeżcie sie.

sory ale 1,5 roku sie pyszyłęm celeron najszybszego mam proca w okolicy a kur...g...badziewie zozole mi cieło!!!(nie to co p4-inna bajka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tam jest do ustawiania?wszystko tak samo tylko płyta i proc inny a wynik 300procent słabsze(na celku of corse)na każdym kompie z celeronem jest straszna lipa w 3dmarku.wszedzie!!!

chyba 30 kompów od kumpli testowałem i to samo.ostatnio na 3gb

cel 512ddr 400 kumpel miał 3500pkt w 2001 3dm na 4ti 4200!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeron 3ghz; 512ddr400; ti4200 i 3500 pkt ? 

I uwazasz, ze to jest dobrze skonfigurowany komp ? 

Dlatego mowie, jak sie nie umie to sie za to nie zabiera i nie robi wiochy na forum.

prawda prawda

 

a co do celkow to nie sa najwydajniejsze ale tanie i to jest w wiekszosci wypadkow alternatywa dla p4 jesli komus zalezy zeby miec intela inside,

 

moj w benchmarkach ma wyniki na pozniomie p4 2.6(i tak pewnie dziala jesli chodzi o kompresje mp3, kodowanie video itd.) ale jesli chodzi o liczenie dla gier liczb po przecinku to z tym jest juz gorzej, chodz nie znaczy to ze przy dobrej k.graficznej nie da sie suuper plynnie grac w najnowsze gry, a kiedy moj procesor nie bedzie juz sobie radził a pewnie bedzie to pod koniec roku (k. graficznej nie biore pod uwage w tym załozeniu) to znak ze pora wymienic sprzet bo na rynku pojawilo sie kilka nowych standardow, dla mnie nie ma znaczenia taka ostra kłotnia bo i tak sprzet wymienia sie zbyt czesto by krytykowac cos co jest chwile na rynku i szybko sie zmienia lub przemija a nóż nowe prescotowe celerony beda lepsze od(...)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tam jest do ustawiania?wszystko tak samo tylko płyta i proc inny a wynik 300procent słabsze(na celku of corse)na każdym kompie z celeronem jest straszna lipa w 3dmarku.wszedzie!!!

chyba 30 kompów od kumpli testowałem i to samo.ostatnio na 3gb

cel 512ddr 400 kumpel miał 3500pkt w 2001 3dm na 4ti 4200!!!

JAK to zrobiliście że jest taki mulasty ja na wszystkim deafult mam prawie 4000, a jak dokrecam tak jak w opisie wyciąga ok 4800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 2 kompie mam:

asusa p4p800 + 512ddr(256x2@dual) + radek 9700 + celeron 2,2@3,0 i mam ledwo 13000 w 2001SE ...mam nadzieje ze w tym kompie za niedlugo procek ulegnie zmianie :Plóm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 2 kompie mam:

asusa p4p800 + 512ddr(256x2@dual) + radek 9700 +  celeron 2,2@3,0 i mam ledwo 13000 w 2001SE ...mam nadzieje ze w tym kompie za niedlugo procek ulegnie zmianie :Plóm:

Coś ściemnianiem mi to zalatuje, czy celek chodzi cały czas na takich ustawiniach, na ile masz ustawioną pamięć, tak ogólnie wynik 13000 wydaje mi się niemożliwy na takim kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyah.

Jak kupowac Celka to 2.0. Spokojnie pojdzie na 3.0, a wydajnosc sporo wzrasta. Oczywiscie musisz miec dobra karte grafiki, bo na 9200se, czy FX 5200 wiele nie wskurasz. U mnie chodzi na 2.8 (nie chce go przegrzewac) , wyniki testow w podpisie.

W cenie Celerona mozna kupic na gieldzie P4 1.8A, i to bedzie lepsze rozwiazanie, a najlepiej Bartona 2500+, ktory z dobrym chlodzeniem pojdzie na 3200+ i to jest najlepszy stosunek cena/wydajnosc.

Wybor nalezy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra co do wyników to spox ja na razie mam kijową grafe i mało ramu, jak to poprawię to bede się chwalił 3d markiem. Wszyscy mają rację po trosze do grannia to jasne że amd, ale ja używam głównie do programowania tel i prac na programikach typ. biurowych. Pograć czasem też pogram ale to co mam wystarcza a z czasem można coś zmodernizować. Pozdro dla intelowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tam jest do ustawiania?wszystko tak samo tylko płyta i proc inny a wynik 300procent słabsze(na celku of corse)na każdym kompie z celeronem jest straszna lipa w 3dmarku.wszedzie!!!

chyba 30 kompów od kumpli testowałem i to samo.ostatnio na 3gb( :?: )

cel 512ddr 400 kumpel miał 3500pkt w 2001 3dm na 4ti 4200!!!

To fajnie masz. Bez obrazy, ale ładne z was :lol: . Ja na C633@950 440BX 256 SDRAM(reszta to co w opisie) miałem 4500-5000 w 3Dsmarku01. T0 chyba nie możliwe, żeby mieć na tym co piszesz 3500 (no chyba, że jest się zdolnym) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ... tak siedze , czytam i myśle ... Do czego wam są kompy !? Walicie na lewo i na prawo wynikami 3D marków zupełnie tak jak byście biegali z linijką do toalety (wiadomo chyba o co chodzi).

Do tej pory siedziałem na Celeronie 1.7 (zakupioony właśnie z myślą o zmianie na P4) miałem jakiegoś drętwego MX'a i wszystko grało ... nadszedł wielkimi krokami Direct 9x zmieniłem grafke i znowu wszystko śmigało (GeForceFX XT 256MB)

Na Celeronie 1,7 , 256 MBDDR (TYLKO) śmigały mi wszystkie nowsze gry w rozdzielczości 1024 x 768. Np Prince of Persia max detali i dźwięk także na max 3D (co nie jest bez znaczenia zwłaszcza przy zintegrowanej muzie).

Jedyny niedosyt pozostawał przy NFS Underground gdzie przy bajerach zaczynały sie schody.

Po zakupieniu pamięci (kolejne 512 czyli razem 768) gra całkiem ładnie przyśpieszyła (wszystko przy średnich detalach śmigało ładnie i plynnie (jedynie widok bryki był na maxa).

Teraz przyszedł czas na P4 2,4 HT no i musze przyznać że przeskok był niesamowity(troche wgniotło mnie w fotel ;-) ), dopiero przy tym procku grafa zaczeła pracować "normalnie" .

 

Fakt pełny P4 przy Celeronie wymiata (przy podpięciu do sprawdzenia celerona 2,4 skok wydajnościowy był widoczny natychmiast)

 

Wracając do meritum tematu ... Jeśli ktoś pyta o wydajność celerona , możliwość podkręcenia itd... To chyba jest jasne że myśli zwłaszcza o względach ekonomicznych , a teksty tupu "na celeronie wszystko chaczy (...) celeron jest do D..." są zwyczajnie idiotyczne. Przecież gdybym nie miał kasy, najprawdopodobniej siedziałbym teraz na celku 2,8 i niemiałbym z tego powodu jakichkolwiek kompleksów. Zastanawiam sie co na tym procku miało by mi niby nie działać jeśli wszystko działało na 1,7.Sądze że na 2,8 już nie tylko by działało ale całkiem przyzwoicie śmigało.

 

Jeśli ktoś jeszcze nie rozumie co mam na myśli to bardzo chętnie zapłace mu 1000zł za kompa z prockiem P4 3,6 GHz (800 MHz) HT ,jakąś skromną grafą np. coś z FX 5900, do tego z 1GB ramu a reszte ... niech strace ... reszte już sam sobie dokupie.

 

PACE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj musze sie zgodzić z Papkinkiem wszyscy kupujący koputery patrza tylko i wylącznie na wyniki 3D Marków i na podkręcanie. Gdzy ktos sie zapyta co jest lepsze czy Athlon 2500 Barton czy Intel Celeron 2.2 GHz to gdyby ktos dal rade to by chyba zabil ze zadal takie pytanie ja teraz mam

Celerona 2.6 Ghz , 256 ddr 333 , Radeona 9200se 128 mb dysk 80 GB i takie gry jak Max Payne 2 , Wladca Pierscieni Powrot Krola , Prince of Persia Piaski czasu chodzą bez najmniejszego zaciecia a filmy nawet z najwyzsza jakoscia obrazu i przy najwiekszej rozdzielzcosci dzialaja bez najmniejszych problemow. Aha i zastanawia mnie to dlaczego ludzie takie pytania ktory jest najlepszy komp czy Athlon czy Celeron przeciez Celek jest o klase nizszy niz Athlon no chyba ze Athlon wycofal Duronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...