Skocz do zawartości
RoDaro

Wydajność podkręconych celeronów

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co wy tak gnoicie te celki.. i to w szczegolnosci posiadacze AMD.. ;| sam mailem celeronka i no nie powiem moze demonem wydajnosci nie byl ale byl bardzo stabilny i milutki ;) sam obecnie mysle nad powrotem do intela (amd mi sie juz przejadlo.. :P ) tylko czekam az do polski dotra Celerony D (nie do dup*y tylko prescotty) z 256kb cache i fsb 533 :) i jaka bedzie ich cena i jaka beda prezentowac wydajnosc (jakies polskie recki) .. na jakims francuskim serwisie przegladalem recke wersji inzynieryjnej puszczonej na 2,4ghz i wzgeldem starego celka 2,4ghz jest calkiem niezly wzrost wyajnosci (taki glupi 3d smark o ile sie nie myle podskoczyl o ponad 2000... a fps w grach tez byly troszke wieksze) ..mysle ze nie bedzie on zly.. oczywiscie cudow sie nie ma co spodziewac.. oczywiscie ze P4 bedzie wdyajniejszy ale zle tez byc nie powinno.. a jak przesadza z cena to sie kupi 1,8 p4 i bedzie gitara :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest świadom co kupuje to wszystko jest jak najbardziej na miejscu ale zaczyna sie problem kiedy koleś któremu wciśnięto ten cud nad cudy znaczy C()elinę i krzyczy, że ma Intela wykręconega na 3,2GHz i leje po nowych Durniach ;) (Duronach) a one jakie są to są wiedzą ci co mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesh arnivird, te stare celki byly OK, Tualatiny byly wrecz bardzo dobre.Tylko Intel zrobil krok...hmm...maraton wstecz.

Te nowe celki z 533 i 256 L2 trochu poprawia sytyuacje, ale celeron teraz konkuruje z Athlonem XP a nie z duronem...

Sempron to bedzie wlasnie Athlon XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu spore sklepów nastawione jest na sprzedaż produktów Intela i klientom co czarna magia o sprzęcie PC sprzedają takie ciężkie wałki z którymi jak by się pokazali na forum, to dopiero by była jazda po nich. Sam mam dwa takie sklepy i jak mam czas wpadnę tam i przytnę głupa wychodzę z stamtąd turlając się ze śmiechu. Są gorsi od naszych polityków i Amłejem razem wziętych do kupy. Już pomijam same AMD ale potrafią obniżyć koszt zestawu, sprzedając P4 na taniej płycie bez dualu i na 533 z 256 ramu i grafą 64bit, koszmar.

Zdrowia wszystkim i pogody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup Celerona jest nieopłacalny nawet do biura, wbrew temu co twierdzą sprzedawcy. I nie chodzi tu zadne gnojenie. W tej samej cenie można nabyć duuużo lepszy procesor ..Dawno, dawno temu sytuacja wygladała troche inaczej ale też do czasu aż zamiast K6-tek pojawiły się Durony. Nie przeczę, że pentium do dobre procki ale czy za te z najwyższej półki warto tyle zapłacić? Najbardziej rozbawiła mnie argumentacja sprzedawcy, że Athlony, nawet te niepodkręcone robią błędy przy kopiowaniu archiwów. Duży :lol: dla pana ze sklepu w mojej wsi. Chyba "radar" się nazywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jak ktoś nie ma dostępu do internetu, nie czyta prasy komputerowej i nie rozmawia z kumplami o sprzęcie może zostać "szczęśliwym" posiadaczem jakiegoś celerona z zegarem około 2,5 Ghz. A jak już podłączy sobie neta zostaje częstym gosciem na forach komputerowych w tematach np: Niska wydajność w grach-dlaczego?, Mało 3Dmarków, problemy z Far Cry, mało fps, COD mi się przycina pomimo dobrej grafy itp, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś coś takiego w "łapkach" ??

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12155

 

Celeron D dużo lepsz wydajność w porównani do starszych celków i jak się kręcą ? [jest szansa mieć ponad 3500 Mhz ?]

wzrostu jakiegos gigantycznego sie nie ma co spodziewac ale wzgledem starych celkow te dodatkowe 128kb cache i szybsze fsb dobrze im zrobilo :) a podkrecanie hmm.. juz celeronki NortHwood sie ladnie krecily.. wiec te prescotty tez powinny.. wkoncu 0,09um ale maja tez jednego minusa.. beda sie mocniej grzaly od NW (mniejszy wymiar technologiczny... mniejszy rdzen mniejsza powierzchnia styku... wyzsze

temperatury

a jezlei hcodzi o sprzedawcow .. to wiem co o tym moj znajomy wrocil z kompouterowegu umnie na osiedlu z kompem w ktorego sklad wchodzil

Celeron 1,7ghz

128mb SDR 113

Plyta na i845SDR

GF2 MX 400 64mb 64 bit

HDD Samsung 20gb

 

zaplacil za niego ponad 2 tysiaki (bylo to troszke czasu temu)... ja sie go pytam dlaczego wziol celka.. (nie ze mam cos do celków.. tzn. nw lubie bo sie ladnie kreca.. willamate byly hadzowe (h*u*j*o*w*e) i dlaczego na sdr a nie np. athlon na ddr? a on mi na to ze sprzedawca mu powiedzial ze na AMD nie da sie filmow ogladac :))))))))))))) normlanie myslalem ze walne wtedy :D:D no i oczywiscie nagadl mu jakto AMD sie grzeje i jakie pradzoerne jest... powiedzial ze musialby miec hclodzenie za pare stow aby to schlodzic a rachunki za prad kilka krotnie by podkoczyly.. w tym momencie juz nie wytrzymalem i rozesmialem sie jak.. :D:D:D .. poprostu jak widac... sprzedawcy kompów w naszym kraju to niezle... ;/ :P

 

 

btw. na komputroniku zapomnieli napisac ze ten nowy celek ma SSE3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy kiedyś cięły kumplowi na AMD K6 350, podczas gdy ja na podkręconej celinie 333@416 grałem w NWN na low ale tak jak pisałem to było dawno. Zastanawia mnie jednak jak wypadają nowe podkręcone np. do 3 Ghz celki w kompresji mpeg. Tam przecież potrzebne są megaherce. Ciekawe jak w tej konkurencji wypadł by np taki athlon 2500+. Ma ktoś jakieś linki do testów porównawczych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale filmy i coś tam jeszcze nie cieły się z winy sprzętu tylko z braku dobry sterowników i dopracowanych mobo. AMD dopiero zaczynało wyrywać kawałek po kawałku rynek Intelowi.

aaaaa ale to bylo jakies poltora roku temu :) :> btw. ten moj znajmoy caly czas probuje mi wmowic ze moj athlon jest mniej wydajny niz jego OBECNY celeron 2,6ghz i 512sdr :| (plyty nie zmienil.. dokupil tlyko ramu i zmienil proca no i grafe z mx'a 400 64bit na.. gf4 mx 4000 ktory tez oczywiscie jest lepszy od gf3 bo ma wyzszy numer...) ehhh juz mi rece przy nim opadaja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam na myśli te historyczne czasy dla Intela i AMD. Często właśnie sprzedawcy powołują się na nie. Osobiście jesienią 2003 gostek pokazywał test PII do ówczesnego AMD

proponując jednocześnie Celerona 1700 mówiąc o niesamowitej technologi i opłacalności oraz o tym, że w niedługim czasie P4 2GHz stanieją i jak to będzie pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że jak ktoś nie ma dostępu do internetu, nie czyta prasy komputerowej i nie rozmawia z kumplami o sprzęcie może zostać "szczęśliwym" posiadaczem jakiegoś celerona z zegarem około 2,5 Ghz. A jak już podłączy sobie neta zostaje częstym gosciem na forach komputerowych w tematach np: Niska wydajność w grach-dlaczego?, Mało 3Dmarków,  problemy z Far Cry, mało fps, COD mi się przycina pomimo dobrej grafy itp, itd.

ciekawostka bo firma w której pracuje(zajmuje się teleinformatyką) sprzedaje tylko procesory INTELA-banki ,szpitale ,tpsa ,straż ,policja i smiać mi się chce jak czytam takie teksty...nikt z klientów(a są to ludzie w temacie) NIGDY nawet nie spytał o AMD więc daj spokój z tą ciemnotą u ludzi bo chyba jest troszkę inaczej niż sobie to wyobraziłeś...są miejsca gdzie stabilność jest na pierwszym miejscu a nie wynik z 3dmarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie amd powiem ze znam jusz paru ludzi co mają xp2000+ i teraz kombinują jak przejść na intela ganicie celerony zobaczcie celerona d w 3dmarku03 uzyskuje ponad 5000pt na dobrej grafice w cpu ma 561 pt tyle co xp 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dustone , a wiesz czemu tak sie dzieje ?

Z uwagi na tak wlasnie niedoinforowanych o z zgrozo "informatykow" jak czasem na boardzie widac.

Jedna z glupich cech ludzkich jest brak otwarcia i checi dla zmian, bo latwiej jest przeciez tluc caly czas ta sama bajke niz sprawdzic jak sie ma rzeczywistosc do wlasnych bajan.

I stad sie pozniej wlasnie biora ci biedni ludzie z celeronami 1.7 na ecsie ,mieli malo kasy ,ale sprzedawca powiedzial ze "tylko intel" no to jest intel, zasrana mac.

MW, zaczal bys rozmawiac normalnie a nie wieszal sie tego twojego cpu marka w 3dmarku ,jak bardzo ci zalezy to ci znajde test w ktorym nawet presscot 4ghz bedzie gorszy od mojego, ale czy cos z tego wynika ? nic.Chodzi o calosc, pelny obraz a nie smarkniecie nic nieznaczacego testu.

 

Celek15 - > zadne zmiany w biosie niepowinny byc potrzebne ,jesli kupisz procka z HT to poprostu wlacz to w biosie i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh po glębszym zastanowieniu sie zrezygnuje z Prescotta i dozbieram do Intel Pentium 4 2.40B GHz BOX 533 FSB to będzie lepsze rozwiazanie mniej sie grzeje i lepsze mozliwosci podkręcania mam nadzieje ze pojdzie na mojej plycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie sprzętu przez firmy sprawa wygląda tak są to zamówienia publiczne i firmy takie jak Comaqt i hp mają podpisane umowy z Intelem i MS i one przy odpowiedniej specyfikacji i dzięki odpowiednim zabiegom wygrywają te przetargi. Co do stabilności platform Intel czy AMD to tylko zależy od osób pracujących na nich.

Te kompy w mojej pracy Celiny 1,7 i 2,0 chodzą jak ciężarne kobyły a stabilność to jak by Jelcyn jechał na rowerze.

Osoby pracujące na nich potrafią nawet zgubić ikony z IE przy zablokowanym menu.

A jak Celina została stworzona dla biura to i niech tam zostanie bo chyba bym już się szarym mydłem pochlastał jak bym musiał co dziennie patrzeć nie tylko na Windę ale i na kompa z Celeronem. Wystarczy, że mam Winde ale przygotowuję się do postawienia Linuxa :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...