Skocz do zawartości
M@rTIN

ACH TEN WIN XP

Rekomendowane odpowiedzi

8O Ludzie nie wiem jak wy ale mam wrazenie ze Windows XP to jakis

jeden wielki nie wypal, nie wiem moze sie myle ostatnio przesiadlem

sie z Win98se i mam wrazenie ze jego juz nic nie zastapi (moze w przyszlosci). Podam prosty przyklad : zalaczam winampa,czata i przegladam jakies strony-po pol godzinie wszystko chodzi jak stara babcia, to samo jest po wyjsciu z Wolfsteina, ludzie pomozcie bo ja zwariuje. Moj sprzet to 256 Ram (Crucial), Amd 1700+,Epox 8KHA+,

Win Xp Pro, MSI Ti200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze faktycznie niezwracałem na to uwagi ale ja mam podobny problem po kilku godzinach grania w Diablo obraz zaczyna zarywać. A po resecie wszystko wraca do normy.

Ok przyznaje sie :oops: jednak chyba 2000 jest the best :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jak kupiłem sobie nowego windowsa XP to pomyślałem sobie

extra jest nowy system, pewnei jest zarąbisty

już w pierwszy dzień się przesiadłem spowrotem na w2k

xp to badziew

ie ma sensu go trzymać ludzie mają z nim tylk same probleemy

jak dla mnie (zresztą jak widać w podpisie) w2k the best

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja też mam pod xp problemy ze sprzętem 9dźwiękiem, grafą i innymi)

xp (jeszcze raz to powtarzam) to badziew

może xp se będzie lepsze

ale jak narazie nic nie bije w2k + sp2

zobaczymy jakie będzie sp3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jesteś jednym z tych szczęśiwców którym to dobrze chodzi

albo nie wykorzystujeszcz tak kompa jak my

wież mi na słowo ze wykożystuje :!:

no to może masz kompa z napisem designed for Windows XP

a tak na serio

niektórzy też mają płyty ecs i im dobrze chodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nagrywarkę Samsunga i też mi dobrze chodzi. To czemu Win XP by nie miał  :D  (chociaż patrząc na win 95 i ME ...).

:D

i czego chcesz od szajsunga / też mam i nawet kopiuje to czego teac 24x nie rusza :)/ a co do windy xp to to są ewidentne kłopotyz obsługą pamięci / nie zwalnia cholera zasobów od razu tylko czeka aż jej ktoś pomoże / i jakiś programik / np ramidle czy jakoś tak / powiniem z tym sobie poradzić

a u mniue xp chodzi ok / tylko może ktoś mi pomoze jak przeglądarkę do grafika SEA uruchomić pod tą windą bo bez niej sobie niw wyobrażam pracy z windą :) /

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez jestem jednym z tych szczesliwcow...XP chodzi bardzo dobrze. Co prawda jak mialem 256MB RAM chodzil lepiej, ale teraz tez nie narzekam pomimo iz na aplikacje zostaje jakies 30MB 8O Jako drugi OS mam Win98 i ten, gdy go czasem wlaczam (zeby pograc w cos co nie chodzi po XP :D ) zacina sie jak nigdy dotad :? Chyba wyczul obenosc Xp :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade na Xp juz pare miechow (jakies 3). Nie wiem jak mogl Wam takie rzeczy wyprawiac. U mnie smiga jak szalony, okna sie otwieraja szybciej niz w win98se (moj poprzedni). Raz po formacie wrocilem do win98se ale jak zaczal mi wyskakiwac bluescreen to myslalem, ze mnie szlag trafi. Wtedy se przypomnialem, ze on tak robil i po pracowaniu juz przez jakis czas na winXP odwyklem od zwisow :)

Mi chodzi super. Nawet postawilem topic o zwalnianiu pracy kompa po kilku (kilkunastu) godzinach. Wiekszosc pisala, ze im komp zwalnia, ja tutaj to powtorze- mi nic nie zwalnia po calym dniu pracy kompa, przegladaniu stronek, sluchaniu muzy, graniu w q3, w collina, red faction, wolf, MoH, IMO troche zarloczne gry, a u mnie zero problemow ze zwalnianiem na winXP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade na Xp juz pare miechow (jakies 3). Nie wiem jak mogl Wam takie rzeczy wyprawiac. U mnie smiga jak szalony, okna sie otwieraja szybciej niz w win98se (moj poprzedni). Raz po formacie wrocilem do win98se ale jak zaczal mi wyskakiwac bluescreen to myslalem, ze mnie szlag trafi. Wtedy se przypomnialem, ze on tak robil i po pracowaniu juz przez jakis czas na winXP odwyklem od zwisow :)

Mi chodzi super. Nawet postawilem topic o zwalnianiu pracy kompa po kilku (kilkunastu) godzinach. Wiekszosc pisala, ze im komp zwalnia, ja tutaj to powtorze- mi nic nie zwalnia po calym dniu pracy kompa, przegladaniu stronek, sluchaniu muzy, graniu w q3, w collina, red faction, wolf, MoH, IMO troche zarloczne gry, a u mnie zero problemow ze zwalnianiem na winXP.

wiem, że to co powiem jest trochę chore

ale puśc tego XP na miesiąc bez restartu, zobaczymy czy ci nie zwolni, be zadnych wspomagaczy rzecz jasna

u mnie xp nie wytrzymał 100 godzin

a w2k zaczymał dopiero brak prąduu po 500 godzinach

i żadnego zwalniania

uruchamiałem codziennie 3dmarca i zawsze punkty były w tych samych okolicach (w granicach błędu)

aha i nie używąłem żadnych programów do zwalniania -pamięci czy czegoś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się nie uda to polecam IrfanView  :twisted:  :twisted:

mam, ale to nie jest to bo SEA nie zwraca uwagi na roższerzenie pliku tylko na jego zawartośc u np ja masz obrazki o nietypowych rozszerzeniach / typu a11 a2 zz2 ccs i tym podobne/ to niestety w irfan sobie tego nie wykonasz tak od ręki bo SEA nie ma filtacji na to co może w full pkazać / bo o dziwo irfan widzi w podglądzie ale w full nie jest już tak idealnie / więc powraca pytanie

 

JAK URUCHOMIĆ SEA pod XP

ps po prostu mam sentyment do sea i jest ultraszybka i niezawodna / prawie tak jak QPV ( pamieta ktoś jeszcze tą przeglądareczkę? :) )

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Xp Pro EN mam od pazdziernika i nie zauwazylem zeby zwalniał.W tej chwili mam tylko 256 ramu a jak mialem 512 to XP pokazywał swa szybkosc.Wczesniej mialem whistlera bete 2 i tez niebylo z nim zadnego problemu. A co do wersji XP PL to totalne nieporozumienie.Jest dużo gorszy od angielskiego odpowiednika. W listopadzie zaraz po premierze zainstalowalem go i wyczymał pare dni i zaczoł sie sypac.Dlatego wrocilem do wersji EN ktora jest duzo bardziej stabilna i szybsza i dwa razy szubciej sie uruchamia niz polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Xp Pro EN mam od pazdziernika i nie zauwazylem zeby zwalniał.W tej chwili mam tylko 256 ramu a jak mialem 512 to XP pokazywał swa szybkosc.Wczesniej mialem whistlera bete 2  i tez niebylo z nim zadnego problemu. A co do wersji XP PL to totalne nieporozumienie.Jest dużo gorszy od angielskiego odpowiednika. W listopadzie zaraz po premierze zainstalowalem go i wyczymał pare dni i zaczoł sie sypac.Dlatego wrocilem do wersji EN ktora jest duzo bardziej stabilna i szybsza i dwa razy szubciej sie uruchamia niz polska.

no własnie i dlatego włąśnie jak już instaluje XP to tylko angielskkiego

wogule to zauwałyłem że polkie systemy są jakos tak mniej stabilne i wolniejsze

to jest do [gluteus maximus]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie i dlatego włąśnie jak już instaluje XP to tylko angielskkiego

wogule to zauwałyłem że polkie systemy są jakos tak mniej stabilne i wolniejsze

to jest do [gluteus maximus]

Zgadzam sie z toba w 100%. Ci od polskiej wersji windy to partacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no własnie i dlatego włąśnie jak już instaluje XP to tylko angielskkiego

wogule to zauwałyłem że polkie systemy są jakos tak mniej stabilne i wolniejsze

to jest do [gluteus maximus]

Zgadzam sie z toba w 100%. Ci od polskiej wersji windy to partacze
Nie wiem co macie na mysli ?

Przeciez oni nie zmieniaja jadra systemu, tylko tlumacza na polski jezyk. To nic nie ma do jego stabilnosci. To tak jakby jakas gre przetlumaczyli i gorzej chodzila od wersji oryginalnej. Jedyne co moze nie wyjsc to samo tlumaczenie slow (jakies bezsensowne, doslowne tlumaczenie typu direct 3D- bezposrednie 3D :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co macie na mysli ?

Przeciez oni nie zmieniaja jadra systemu, tylko tlumacza na polski jezyk. To nic nie ma do jego stabilnosci. To tak jakby jakas gre przetlumaczyli i gorzej chodzila od wersji oryginalnej. Jedyne co moze nie wyjsc to samo tlumaczenie slow (jakies bezsensowne, doslowne tlumaczenie typu direct 3D- bezposrednie 3D :) )

Zainstaluj wersje En i Pl i porownaj.Mimo ze maja to samo jądro calkiem w rozny sposob sie zachowuja.Polska wersja wolniej sie uruchamia. Na niej wolniej gry smigaja i sie czasami lubi zawiesic co w angielskiej jescze nie mialo miejsca. A jak porownywalem to uzywalem tego samego kompa tych samych sterow i aplikacji i windy byly identycznie skonfigurowane.Wiec jaki jest wniosek? Xp Pl jest gorsze od XP EN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem co macie na mysli ?

Przeciez oni nie zmieniaja jadra systemu, tylko tlumacza na polski jezyk. To nic nie ma do jego stabilnosci. To tak jakby jakas gre przetlumaczyli i gorzej chodzila od wersji oryginalnej. Jedyne co moze nie wyjsc to samo tlumaczenie slow (jakies bezsensowne, doslowne tlumaczenie typu direct 3D- bezposrednie 3D :) )

Zainstaluj wersje En i Pl i porownaj.Mimo ze maja to samo jądro calkiem w rozny sposob sie zachowuja.Polska wersja wolniej sie uruchamia. Na niej wolniej gry smigaja i sie czasami lubi zawiesic co w angielskiej jescze nie mialo miejsca. A jak porownywalem to uzywalem tego samego kompa tych samych sterow i aplikacji i windy byly identycznie skonfigurowane.Wiec jaki jest wniosek? Xp Pl jest gorsze od XP EN
No faktycznie nie porownywalem ich, bralem to na rozsadek i logike.

Nie wiem jak to jest na prawde ale Ci chyba zaufam. Chociaz z moim XP pl nie mam najmniejszych problemow. Zero zwisow, lepsze wyniki w 3dmarku, szybsze gry, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...