Skocz do zawartości
Marcin

Czy Linux wspiera sieciówki WLAN?

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze google uzyj. Kiedys sie tego naucza ludzie? Po paruminutowym szukaniu okazuje sie, ze na razie nie ma oficjalnych sterownikow, ale sa jakies tam nieoficjalne. Proponuje google zapytac, to wypluje kilka linkow do innych forumow. Na http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic97732.html ktos wysylal jakies drivery, wiec mozna go zapytac.

 

Use google power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ci nie obsłużyc. Ale to nie problem wystarczy sciagnac moduł do obsługi tej siecówki, skapilowac go (jezeli masz plik o rozszerzeniu *.o to on juz jest skapilowny, a jak nie to ma rozszerzenie *.c ;P) i przegrac do /lib/modules/<kernel-version>/kernel/drivers/net/

pozniej robisz insmod <nazwa modułu> i ifconfig <interface> up

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Trafila się okazja to się podepne pod temat :P Ja również mam internet przez radio, z tym że mam inną karte - zwie się to Bluetake BW002 na stronie producenta już nawet o niej wzmianki niema ;) Zresztą nie ważne - ogólnie to jestem LinuxNewbie (dopiero co dziś zainstalowałem). Wybrałem Debiana 3.0 r2 WOODY - więc odnośnie tego modułu byłoby coś w ogóle do tej karty którą posiadam ??? Tak jak mówiłem - jeśli chodzi o Linuxa to jestem laikiem więc nawet nie wiem za bardzo czego mam szukać :?

 

POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ci nie obsłuzyc - to mialo znaczyc ze standardowo moze nie miec takiej opcji. Masz racje, nie napisalem tego, bo myslaelm ze to nie poroblem sciaganac drivery pod ta siecówke, jednak na stronie planeta nic nie ma. Po kilku minutach googlowania tez stwierdzilem ze albo tego jeszcze nikt nie ma, albo nie che sie podzielic. Napislaem do supporta na planet.com.tw, ze nie powinni tak robic i ze maja mi przyslac drivery. Zobaczymy co z tego wyjdzie tymczasem spróbuj te: http://www.ivor.it/wireless/acx.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pan od planet'a napisal mi tak:

 

Dear Jakub :

 

How are you?

Thank you for choose our product .

I have send the driver to you , hope it can make some assist to you .

You can also refer to this web site ( http://acx100.sourceforge.net/ )

to know more information for how to install this card . The drivers were

made by many linux user , the chipset manufactuer doesn't release the

driver for Linux system . If you have any quetion , you may bring out

the question on this web site . We think you can get the solution from

other users which use the wireless card with this chipset .

If you have any further question , please feel free to contact us .

 

Best Regards

 

czyli ta stronka http://acx100.sourceforge.net/ a sterowniki mi wyslal takie: http://ariel.one.pl/22M%20Card.zip mam nadzieje ze to pomoze.

Pozdrawiam HoT-DoG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej !

 

Napewno karta po zainstalowaniu odpowiednich modulow bedzie dzialac poniewaz mam taka sama na MDK 9.2 tylko mam maly problem wszytskie ustawienia IP DNS itd itp kasuja sie co czas nie okreslony no ale jakos zyje :D

Caly opis masz tutaj zrob wedlug tego acx100_howto

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taka sama karte, niestety po skorzystaniu ze sterownikow juz skompilowanych acx100sta karta nie dziala calkowicie, tzn TX dziala, natomiast RX juz nie, ale walka byla krotka, teraz sprobuje sam skompilowac sterowniki i moze pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Planet WL-U350 :> , tez jestem maxi laik :> dzis zainstalowalem Mdk 9.2 i :/ na razie mam problem, bo nie moge nic z zamontowanych partycji przegrywac tzn. chce przeniesc jakis plik z jednego katalogu do drugiego i lipa (oczywiscie na partycji fat32) :/

 

pozdr

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam, znam :> ja nie pisalem, ze chce pomocy :> toz nie mam jeszcze czasu zeby tego poszukac, przejrzalem jeszcze raz swoj post i nawet zadnego znaku zapytania nie mam :P. Tak wiec niepotrzebnie mnie cytujesz. dokladnie znam link www.google.pl/linux i od piatku sie zabieram za studiowanie. Tak wiec prosze bez mi tu takich :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...