Skocz do zawartości
gaz

Bloczek Ice Rev2 - Cascade Style

Rekomendowane odpowiedzi

a takze Warszawiacy posiadajacy Nukleona lub CFD prosze o kontakt :)

Spodziewam sie ze wyniki beda podobne - przecierz moj blok jest tak naprawde kopia cascade

Ojj, nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz.

Bylo juz wiele probek kopii cascade, ale z tego co wiem zadna nie pobila oryginalu, a co gorsza wiekszosc rozczarowywala.

Taka konstrukcja jest dosc zdradziecka, bo jest bardzo duzo parametrow do ustalenia. Jesli piszesz, ze to kopia Cascade to uwieze tylko wtedy, kiedy Cathar zdradzilby Ci wszystkie wymiary.

 

Popros Witcha to moze przetestuje Twoj blok (chlodzi o C/W jako funkcja przeplywu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie wszystkie ale wiele parametrow poznalem wlasnie od Cathar'a - wymiary cupsow, ich odleglosci miedzy soba, srednica wewnetrzna i zewnetrzna jetow ich dlugosc. Niektore mniej istotne dane byly podane tez na forum procooling. Pokazalem mu pierwszy projekt a on co nieco mi doradzil i powiedzial co i jak u niego.

Zreszta sam Cathar powiedzial mi ze juz teraz ta konstrukcja nie jest wielka tajemnica, i nawet zachecal do kombinowania i szukania pomyslow na jeszcze poprawienie Cascade.

 

Poczekam na testy wzgledem N2/U2, po wyrazniej przewadze nad Orbitalem O2 jestem dobrej mysli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie i tak sie podoba...

A gdzie dwóch sie bije (czy łączy... zwał jak zwał) tam trzeci kożysta ;-) A dla nas jako userow pozostaje cieszyc sie ze rosnie w sile nowy projekt. Bez testów widać, że kawał dobrej roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem : "W pierwszych testach na moim zestawie... osiagnalem 4stopnie nizsza temperature niz w przypadku Orbitala O2, jednakze chetnie udostepnie jeden bloczek w celu wykonania profesjonalnego testu

 

a takze Warszawiacy posiadajacy Nukleona lub CFD prosze o kontakt :)

Spodziewam sie ze wyniki beda podobne - przecierz moj blok jest tak naprawde kopia cascade 

Tzn co? Zamierzasz z temp. CPU zejsc do temperatury wody? :lol:

Jak mierzysz temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi sie bardzo podoba ale pozostaje jeszcze kwestia wydajnosci...

orbital??? poczekam na porownanie do jakiegos konkretnego bloku :)

lubie zmieniac sprzet wiec pewnie niedlugo sie skusze :twisted: i podmienie obecny :twisted:

chociaz jak mam w zwyczaju mawiac CFD roxxx :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaz wg mnie Cascade rev 2 nie jest już Cascade

tylko rozwinięcie modelu DJ

Z powyższego widać (na podstawie fotek) że Cathar szybko poszedł po rozum do głowy i nie kontynuował poranionego pomysłu z rurkami (no chyba że na fotkach nie widać wszystkiego)

a to znaczy że jak zwykle ktoś chwali sie nie swoim pomysłem

 

Napisano na podstawie info że Gaz konsultował sie Cathar'em

 

Skoro tak bardzo lubicie WIELKIE PARDUBICKIE oto moje wyniki

z pomiarów bloku DJ rev1 (modele DJrev2 - brak mozliwości przetestowania - padł mizasilacz - chwilowo :D )

 

Model VDJ rev jeden w poniedziałek jedzie do frezera)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki faktycznie przeoczyłem

lewa oś przepływ wody w l/h

prawa oś delta T (dno bloczka - T wody)

prawa oś stosunek przekroju wlotu do wylotu wody

 

Wielomiany to próba znalezienia poszczególnych funkcji

celem opisania tego wzorem

 

schem platformy testowej

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale teraz zamierzam tak jak mi ludzie sugeruja zmniejszyc grubosc dna w jednym bloczku z 1,5mm do 1mm, oraz sprobowac zrobic trzecia wersje w ktorej beda tylko dwa krocce - jeden wlot nad jadrem  i jeden wylot tylko z prawej.

 

Szczegolowe testy zrobie niestety dopiero po sesji.

Po pierwsze poprawi to wyniki tylko o 0.5 stopnia C

Natomiast drugi pomysł jest absurdalny

 

Przykład bloczka z dwoma króccami

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez pomysl z tylko jednym wylotem wcale nie jest absurdalny

zostalo dowiedzione ze nie ma zadnej roznicy w wydajnosci w porownaniu z 2wylotami.

Niektore osoby zycza sobie wlasnie taki prostrzy blok do prostych ukladow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w tym układzie chodzi jedynie o uproszcenia instalacyjne to to TAK

 

Za jakąś godzinkę wkleje tu zdjecie Top Cascade rev3 dwókrócowe

(muszę pokłączyć aparat)

 

Dołączona grafika

 

No a jeżeli chodzi o ekonomiczną strone to wieksze oszczednosci sa na tej wersji

Dołączona grafika

 

W kwestii wydajności masz racje nie wiele się to poprawi

ale widac że nie stac Cie na poprawki a jedynie na powielanie

rozwiązać innych i to w celach komercyjnych

A FE WSTYDZIŁBYŚ SIĘ GAZU) :cry: :cry: :cry:

 

Ps: Wybaczcie ZA NĘDZNĄ JAKOŚĆ ZDJĘĆ

ale całą kase ładuje w nowe test (kamerka nedza SPAYC@CAM300)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez pomysl z tylko jednym wylotem wcale nie jest absurdalny

zostalo dowiedzione ze nie ma zadnej roznicy w wydajnosci w porownaniu z 2wylotami.

Niektore osoby zycza sobie wlasnie taki prostrzy blok do prostych ukladow.

Pozwoliłem sobie sprawdzić to co napisałes i

nie zgodze sie z tym

Jak podawałem wode na obojetnie które wejście zawsze dostawałem strefe martwą

Ale w jednym przypadku przepływ był w miare równomierny

Jak chcesz mogę to pokazac na jakims rys lub przesłac to na pw

 

Też uważam że wersja dwu króccowa może nie ustepować 3 króccowej - które sa wymagane przy bardzo małych przepływach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko ladnie pieknie ale... to juz kolejny topic o tym jak ktos kopiuje bloki za zachodniej granicy. Malo tego - jawnie sie do tego przyznaje :? Ty rozmawiales z Catharem wiec mozna przymknac na to ok :wink: Inni powinny sie wstydzic :? Pozniej krazy opinia ze polacy potrafia tylko krasc, kopiowac, nie myslec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko ladnie pieknie ale... to juz kolejny topic o tym jak ktos kopiuje bloki za zachodniej granicy.  Malo tego - jawnie sie do tego przyznaje  :?  Ty rozmawiales z Catharem wiec mozna przymknac na to ok  :wink: Inni powinny sie wstydzic  :? Pozniej krazy opinia ze polacy potrafia tylko krasc, kopiowac, nie myslec...

Uważam Gaz że możesz smiało pokazywać , modyfikować i pokazywać testy z twojego rozwiązania cascade z tą różnicą że musisz mocno zastanowić sie nad ta wypowiedzia odnośie produkcji

 

Sam Cathar zachęca do mailowania do niego i pisze że udzieli wszelkich wskazówek ale jak to zastrzegł w celach poznawczych (nauki)

a to nie to samo co produkcja komercyjna

 

i zawsze dopisuj że to twoja modyfikacja dla twojego osobistego użytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bogdan45 znowu zaczynasz bruzdzic tak jak to robiles w topic'u o N2 v2, daj sobie spokoj bo znowu wyjdzie z tego kupa [no ofens]

No nie wiem czy obrona praw autorskich to owa "kupa". W Polsce po prostu nie ma wrodzonego poszanowania to tego typu rzeczy i to jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bogdan45 znowu zaczynasz bruzdzic tak jak to robiles w topic'u o N2 v2, daj sobie spokoj bo znowu wyjdzie z tego kupa [no ofens]

No nie wiem czy obrona praw autorskich to owa "kupa". W Polsce po prostu nie ma wrodzonego poszanowania to tego typu rzeczy i to jest problem.
Lukas20 nie rozumiesz

mi chodzi o to ze ludzie beda czytac takie posrane posty i marnowac przy tym swoj czas

jak tobie to nie przeszkadza to twoja sprawa a mi i owszem

osobiscie klade lache na prawa autorskie :wink:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony nawet jestem w stanie zrozumiec podejscie "japko" czlowiek chce przeczytac informacje na konkretny temat a co chwile trafia na jakis pseudoprawniczy belkot ktory nic nie wnosci do dyskusji. Z drugiej strony stwierdzenie "klade lache na prawa autorskie" jest przerazajace... wlasnie dlatego polska jest takim a nie innym krajem, bo bardzo wielu kladzie lache na cudza wlasnosc, na cudze prawa, na cudze zycie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy znowu swoje...

 

Znalesc cokolwiek na tweaku to tragedia. Wątki prowadzone w dyskusjach mają na prawde mało wspólnego z tematem. A później jak ktoś coś chce znalesć to odpuszcza sobie po przeczytaniu 30 postów z bełkotem. Bo inaczej sie tego nie da nazwać. Z drugiej strony brak konsekwencji i tyranie osób zadających proste pytania.

Zwłaszcza Lukas sobie upodobał odpowiedź: Search! Ale przebrnąć przez wasze wywody jest ciężko. Dlatego prosze dla dobra naszego i tego serwisu:

 

PANOWIE ODPUŚCIE SOBIE!!!

 

Od tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy znowu swoje... 

 

Znalesc cokolwiek na tweaku to tragedia. Wątki prowadzone w dyskusjach mają na prawde mało wspólnego z tematem. A później jak ktoś coś chce znalesć to odpuszcza sobie po przeczytaniu 30 postów z bełkotem. Bo inaczej sie tego nie da nazwać. Z drugiej strony brak konsekwencji i tyranie osób zadających proste pytania.

Zwłaszcza Lukas sobie upodobał odpowiedź: Search! Ale przebrnąć przez wasze wywody jest ciężko. Dlatego prosze dla dobra naszego i tego serwisu:

 

PANOWIE ODPUŚCIE SOBIE!!!

 

Od tyle.

Post paradoks belkot o OT przeciwko belkotowi i OT :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza Lukas sobie upodobał odpowiedź: Search! Ale przebrnąć przez wasze wywody jest ciężko. Dlatego prosze dla dobra naszego i tego serwisu:

Zasmiecanie jest wlasnie powodowane tym, ze niektore osoby zamiast zaczac szukac od razu strzelaja podstawowymi pytaniami, ktore juz sie pojawily 100000 razy.

A przez wszystko da sie przebrnac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza Lukas sobie upodobał odpowiedź: Search! Ale przebrnąć przez wasze wywody jest ciężko. Dlatego prosze dla dobra naszego i tego serwisu:

Zasmiecanie jest wlasnie powodowane tym, ze niektore osoby zamiast zaczac szukac od razu strzelaja podstawowymi pytaniami, ktore juz sie pojawily 100000 razy.

A przez wszystko da sie przebrnac...

Lukas20 ale nie kazdy ma stalke wiec nie moze poswiecic pol nocy na czytanie shitu i sie tylko wku.... ze nic sie nie znalazlo i zaplaci sie spory rachunek za tel. A co do odsylania do search'a to w regulaminie tweak'a jest wyraznie napisane zeby nie pisac 'szukaj', 'bylo' itd. itp.. Chyba lepiej jest wstawic link niz zniechecic.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówce, szukajka fakt działa ale nie zawsze efekt jest ok, czasami wyskakuje 50 tematów każdy po 10 stron i zanim człowiek przeczyta to wieki mijają , niezawsze jest na to czas ( praca, szkoła, żona, pies,dom,moding), lepiej dać klientowi linka i sprawa zakończona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...