Skocz do zawartości
marcinsz0

THORTON 2000XP 0323 RPMW i SPMW od krostry

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec wyglada to tak ze nagle mam (jak nei dotykalem do kompa tylko sobie pisze i cos tam odpalam) ... Przeplyw taki jaki wczesniej podwalem .. W budzie mam rada 9500 pro z zalmankami , sblive , nagryware , maxtora ,ramu troszku i tv tuner... W budzie panuje temp 30 stopni bez dotykania a teraz mam odziwo na procu 47 z cpu diode.. Mam zm 7000A-cu i AS 5.. Czy to zwykle temperatury jak na idle i taki zestaw/ A dizwne bo jak mialem lekki load to mialem 53 i w stresie 60.. Zobaczymy jak teraz jak chwilke pogram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam w lekkim stresie 47-48 a w full jak gram czy przy super pi or 3dsmrak 51 stopni! W idle 46... Wszystko przez zmieniejszenie realnego vcore z 1,74 do 1,71 v... Dziwne.. Ale chyba juz teraz jest ok skoro mam z diody.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... nie mam pojecia na niskich napieciach roznie ida powinien ok 2200 przy fsb400, najnizej 2200 stabilnie mialem 1.584 (odblokowane 512c) a najwyzej chyba 1.68... no nie liczac wybrykow natury, na ktore dopiero teraz natrafilem

czy odblokowanie cache ,podnosi mozliwości OC , pogarsza czy nie ma znaczenia ,zastanowila mnie ta wypowiedź ? bo wiem napewno ze procek bardziej sie grzeje z odblokowanym cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój procek chodzi na 2556MHz prime95 stable (testowalem 12 godzin) przy 12x213MHz a cas latency =2!!! dla twinmos ddr 400cl2.5 standartowo. Przy 2v. Mam troche za slaby zasilacz bo na 2700 postowal lub wchodzil do windy a to jest SPMW. Jak zalozę nowy 550W zasilacz to pchne go na 2700MHz.Nie zamierzam go Bartonować nie chce mi sie go ściągac z bloku.Przy nominalnym napieciu mam 2250MHz do 2300MHz.

Myśle ze ta seria-SPMW jest wrażliwa na stabilność pamieci.

Pytanie: Jak wpłynęlo Bartonowanie na pobór prądu i mozliwości OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz odczyt z socketu, bo normalnie temp. nie moze tak skakac

?????

Hmm, to czujnik w sockecie reaguje z opóźnieniem, odpal Prime torture test i sprawdź o ile pójdzie temp na diodzie i na sockecie przez pierwsze kilkanaście sekund.....

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej aukcji kupiłem procek: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20946991 (dokładnie jeden z tych AQXDA 0323SPMW)

 

Procek postuje na 12,5 x 200 na 1,8V i przechodzi 3DMark2001, 3DMark2003 już nie

 

Na 12x200 i 1,8V przechodzi oba 3DMarki

 

Na więcej testów nie miałem czasu w ten weekend

 

Jednakże nawet na 11x200 MHz i 1,8V po dwóch minutach działania Prime95 wyświetla komunikat o błędzie

 

Czy podniesienie napięcia poprawi stabilność Prime95?

 

A może "olać" Prime95 i patrzeć na stabilność programów?

 

Pytania te wysłałem najpierw do Krostrego, nie raczył jednak odpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej aukcji kupiłem procek: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20946991 (dokładnie jeden z tych AQXDA 0323SPMW)

 

Procek postuje na 12,5 x 200 na 1,8V i przechodzi 3DMark2001, 3DMark2003 już nie

 

Na 12x200 i 1,8V przechodzi oba 3DMarki

 

Na więcej testów nie miałem czasu w ten weekend

 

Jednakże nawet na 11x200 MHz i 1,8V po dwóch minutach działania Prime95 wyświetla komunikat o błędzie

 

Czy podniesienie napięcia poprawi stabilność Prime95?

 

A może "olać" Prime95 i patrzeć na stabilność programów?

 

Pytania te wysłałem najpierw do Krostrego, nie raczył jednak odpowiedzieć

Jak dla mnie Prime'95 i SuperPi16M to podstawowe benchmarki jakimi należy sprawdzać stabilność procka/pamięci.

Jakoś nie spotkałem się jeszcze u siebie z czymś takim, że nawet po wysokim @ wywaliło mi 3Dmarka(bo albo komp nie wstał albo wywalało blue screeny), więc jest on IMO kiepskim benchmarkiem.

Jeśli komp przejdzie Ci 23floopy na SuperPi16M możesz śmiało uznać, że masz stabilnego kompa. A skoro Prime wypie Ci błędem i to po dwóch min. na 11x200; 1,8V to zwiększenie o 0,05V raczej nic Ci nie da bo i tak przy obliczaniu większych liczb wyskoczy błąd, a dawać więcej niż 1,9V to już jak dla mnie trochę za dużo... :D

3DMark to SHIT jeśli chodzi o wyznacznik stabilności kompa !

 

 

Co do Krostrego to ja z wymianą u niego procka nie miałem żadnych problemów, więc jeśli pracuje on u Ciebie na innych ustawieniach niż gwarantował w aukcji to bez obaw -napewno Ci wymieni... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Prime'95 i SuperPi16M to podstawowe benchmarki jakimi należy sprawdzać stabilność procka/pamięci.

Jakoś nie spotkałem się jeszcze u siebie z czymś takim, że nawet po wysokim @ wywaliło mi 3Dmarka(bo albo komp nie wstał albo wywalało blue screeny), więc jest on IMO kiepskim benchmarkiem.:

Ja mialem tak ze na 12x200 i 11,5x200 przy kazdym vcore wywalal 3Dsmark ,a Super PI i prime przechodzily.. W koncu okazalo sie ze stary bios od mojej plyty nie obslugije Duala 400 fsb! Jak wsadzilem bez duala to przy 12x200 i realnym vcore 1,68 chodzi bez problemu! Dzisiaj updatuje bios i dam wiecej fsb... No i duala wlacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Co do Krostrego to ja z wymianą u niego procka nie miałem żadnych problemów, więc jeśli pracuje on u Ciebie na innych ustawieniach niż gwarantował w aukcji to bez obaw -napewno Ci wymieni... :wink:

Mam nadzieję ...

 

Jak na razie nie odpisał na mojego maila ...

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro topic o Thortonie to sie przyłączę.

Wczoraj zakupiłem Thortona 2000+ i Abita KD7-E. Wszystko działa super, procek na standardowym napięciu czyli 1.6V chodzi na 2600+.

Chodzi mi o odczyt temperatury. W BIOS-ie mam CPU Surface Temp oraz CPU Core Temp. Przy 2600+ CPU Surface Temp wynosi ok. 35 stopni, a CPU Core Temp ok. 47 stopni w idle.

 

Moje pytanko dotyczy na którą temperaurę mam zwracać uwagę???

AIDA32 także pokazuje ok. 35 stopni, więc CPU Surface.

Jeśli CPU Core to jaka max. temperaturka będzie dobra przy 2600+ (więcej nie będę kręcił bo mnożnik zablokowany).

 

Przy 2000+ temperaturka jest najwyżej 5 stopni niższa.

 

Mój coolerek to Titan TTC-CU9TB/SC oraz srebrna pasta Titana. Cooler chodzi aktualnie dla testów na najwyższych obrotach (nawet da sie wytrzymać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp przejdzie Ci 23floopy na SuperPi16M możesz śmiało uznać, że masz stabilnego kompa.

kurde mi przechodzi przy 12,5x200 1,75v wszystkie obliczenia SuperPI , a prime sie wysypuje nawet przy 1,8V ,,

 

olac to i patrzec na stabilnosc w super PI czy nie???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp przejdzie Ci 23floopy na SuperPi16M możesz śmiało uznać, że masz stabilnego kompa.

kurde mi przechodzi przy 12,5x200 1,75v wszystkie obliczenia SuperPI , a prime sie wysypuje nawet przy 1,8V ,,

 

olac to i patrzec na stabilnosc w super PI czy nie???????

Grasz w Prime95 :?: Ogladasz przez niego filmy :?: Sluchasz muzyki poprzez Prime95 :?: Jesli nie, to masz chyba jasna odpowiedz...

Moj konfig jest MemTest stable, SuperPi stable, 3DMark 01 & 03 stable a w Prime95 sypie sie po kilkunastu minutach... sypie sie w Prime95 i tylko tam, wiec po co mam zwiekszac napiecia, odkrecac skoro WSZYSTKO z czego korzystam dziala bez problemu :?: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp przejdzie Ci 23floopy na SuperPi16M możesz śmiało uznać, że masz stabilnego kompa.

kurde mi przechodzi przy 12,5x200 1,75v wszystkie obliczenia SuperPI , a prime sie wysypuje nawet przy 1,8V ,,

 

olac to i patrzec na stabilnosc w super PI czy nie???????

Grasz w Prime95 :?: Ogladasz przez niego filmy :?: Sluchasz muzyki poprzez Prime95 :?: Jesli nie, to masz chyba jasna odpowiedz...

Moj konfig jest MemTest stable, SuperPi stable, 3DMark 01 & 03 stable a w Prime95 sypie sie po kilkunastu minutach... sypie sie w Prime95 i tylko tam, wiec po co mam zwiekszac napiecia, odkrecac skoro WSZYSTKO z czego korzystam dziala bez problemu :?: 8)

U mnie identyczny przypadek. SuperPI stabilnie, 3dmarki stabilnie, gram po pare godzin i wszystko stabilnie. A Prime95 wywala po 5 sek... Troche dziwne, ale coz ... 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak sobie wlasnie mysle ze oleje tego prime95 i tyle ,zreszta program sam w sobie moze miec jakies błedy ktory powoduja wysypanie testu

Ja juz dawno olalem ten program. Skoro TYLKO ON mi wywala cos, a wszystko inne stabilne ... niech sie wali ;]

 

Tylko zastanawia mnie, co moze byc przyczyna tak dziwnego przypadku ... 8)

 

EDIT:

 

Wlasnie z ciekawosci zalaczylem SUPER PI i wyskoczyl blad: NOT EXACT IN ROUND ( tlumaczac to chyba brak dokladnosci w obiegu ). Tzn, ze mam niestabliny procek ?

 

Mam mu podpic napiecie czy cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem mu 1.725v [ 1.68 real 8O ] padl na 6 loopie super pi. Teraz dalem 1.75v [ 1,7 real ] i ide testowac.

 

EDIT :

 

Cholera, na ostatnim loopie sie wywalil ... Dam wyzsze FSB i odrazu podwyzsze vcore.

 

A, i jest jeszcze 1 BARDZO dziwna sprawa... Nie moge wrzucic nieparzystych magistrali ... [ 201,203,205 itd. ]. Wchodzi 200,202,204,206 [ na tylu teraz jestem ]. Jak bylo 204, dalem 205, zapisz, post a tam dalej 204. To samo przy wczesniejszych. Wrzucilem 206 i tak zapostowal....

 

Sprzet jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...