Skocz do zawartości
gujos

Czy potrzebna nagrzewnica?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem ostatnio awarię i składam wszysko od początku, tzn - Nuk2, blok na grafę i chipset, do tego pomka 1500l. i akwarium 30l. miałem też podłączoną nagrzewnicę od Kadeta, ale zuważyłem że woda w akwarium nagrzewa się minimalnie (pewnie robi to te 30l.) i tu moje pytanie, czy nie sądzicie że przy takiej konfiguracji, można się pozbyć nagrzewnicy na okres zimy?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje doświadczenia wskazuja, że przy 10 litrowym wiedrze wody można się pozbyć nagrzewnicy - chłodziłem tak CPU przez 2 tygodnie jak kupiłem blok, pompkę, a nie miałem nagrzewnicy - a mój CPU to Athlon 1GHz @ 1,4Ghz. A mając tyle litrów w układzie myślę, że wogóle będzie luz. Ale jak masz gdzie ja uryć to napewno nie zaszkodzi by była w układzie - zawsze to parę stopni mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz akwarium, to może być bez nagrzewnicy. Sama nagrzewnica bez wiatraków nic Ci nie da. Jeśli dasz na nią wiatraki (zwiększysz hałas), to, po co akwarium?

Będziesz tylko musiał, co jakiś czas dolewać odparowaną wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz akwarium, to może być bez nagrzewnicy. Sama nagrzewnica bez wiatraków nic Ci nie da. Jeśli dasz na nią wiatraki (zwiększysz hałas), to, po co akwarium?

Będziesz tylko musiał, co jakiś czas dolewać odparowaną wodę.

oj zdziwiłbyś się - jednak trochę daje. Jeśli się ją położy w przewiewnym miejscu, na płasko, tak by powietrze było wciągane od dołu i ciepłe wydobywało sie do góry to naprawdę ładnie chłodzi. Bez nagrzewnicy na moim układzie, to nawet zabardzo na 1GHz na moim Athlonie dzialać nie mogę. Z nagrzewnicą mój Athlon 1GHz działa sobie wykręcony do 1420MHz, FSB166MHz, vcore 1,85V - oceń sam ile ciepła wtedy wydziela, oraz jaki cud czyni nagrzewnica. To jednak olbrzymia powierzchnia oddawania ciepła i spokojnie sobie radzi bez wentylatorka. Przy rozbufowie układu poprostu dołożę równolegle drugą (większy przepływ uzyskam) ale napewno nie zafunduje sobie wentylatora - dla mnie nawet Zalman F2 @ 5V to zbyt duży chałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz akwarium, to może być bez nagrzewnicy. Sama nagrzewnica bez wiatraków nic Ci nie da. Jeśli dasz na nią wiatraki (zwiększysz hałas), to, po co akwarium?

Będziesz tylko musiał, co jakiś czas dolewać odparowaną wodę.

oj zdziwiłbyś się - jednak trochę daje. Jeśli się ją położy w przewiewnym miejscu, na płasko, tak by powietrze było wciągane od dołu i ciepłe wydobywało sie do góry to naprawdę ładnie chłodzi. Bez nagrzewnicy na moim układzie, to nawet zabardzo na 1GHz na moim Athlonie dzialać nie mogę. Z nagrzewnicą mój Athlon 1GHz działa sobie wykręcony do 1420MHz, FSB166MHz, vcore 1,85V - oceń sam ile ciepła wtedy wydziela, oraz jaki cud czyni nagrzewnica. To jednak olbrzymia powierzchnia oddawania ciepła i spokojnie sobie radzi bez wentylatorka. Przy rozbufowie układu poprostu dołożę równolegle drugą (większy przepływ uzyskam) ale napewno nie zafunduje sobie wentylatora - dla mnie nawet Zalman F2 @ 5V to zbyt duży chałas.

Uważasz, że chłodnica bez wiatraka odda więcej ciepła niż akwarium 30l??

Nie wydaje mi się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...