Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pierd olicie smuty

uniamy cenzury obywatelu :lol:

 

mam teraz 50C w stresie po tygodni w prime, w idle max 42C. i po coz mi blok za 100zl skoro to sa srednie temperatury?

Takie (a nawet nizsze) temperatury, to ja mialem na standartowym aluminiowym coolerku, wiec nie wiem czy jest sie czyma chwalic... :lol:

No to bracie przepłaciłeś, tyle u mnie wyciąga WhisperRock IV za 50zł  , co prawda troche wieje, ale cichutki jest az miło.

nosz i znowu zaczynamy....

jak ci nie pasza jego temp na procku to kuknij na moje i sie odpowietrz od cpc.....

bo juz mam tego naprawde dosyc...

z cpc jest jak z bombonierka ... albo czekoladka ci smakuje albo i nie

czyli u jednych chula az milo a u innych nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lolku ???? , masz estradówki 1000 wat marshala ???? , fortron 300 wat który trzyma 450 ?????

dobry koleś jesteś :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

napisalem o pompce po to żeby było , wkońcu temat o cpc to trzeba wszystko pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ??

zatkało kakao ???

a kogo obchodzi że masz sprzęt marshal 1000 wat i profesjonalny sprzęt do pomiaru W zasialczy atx ?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted:

jescze raz powtarzam , pisze otym bo po to ktoś założył ten temat , chyba że jestes pracownikiem cpc i bronisz swojej firmy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyłem chłodnicy od lodówki , czy ona nie będzie rdzewieć ???? :?

mam ją już 2 tygodnie i jest wszystko ok, woda super czysta , chłodnica pukana 10%octem przez całą noc , tyle starczy aby nie rdzewiała ????

aha , materiał chłodnicy to chyba alu mosiądzowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi nam się ogólnie o to że marnie wykonana puszka z kilkoma rurakami w środku jest opisywana na stronach producenta niczym najnowszy prom kosmiczny, tenże producent chrzani że jego produkt uciągnie proce 4-5 GHz co się - delikatnie mówiąc - mija z prawdą, skoro na zwykłym bartonie taki bloczek potrafi się rozlutować.

Już pomijając to, że za te pieniądze mamy praktycznie bezgłośne chłodzenie powietrzem przy lepszych temperaturach, że o wodnym nie wspomnę.

Po prostu wciskają ludziom kit w żywe oczy, nawet zapłacili za ustawiony test w Chipie (jak nie testujemy lepszych produktów to musimy wypaść najlepiej, co nie?).

 

A najważniejsze:

ZA KATOWANIE TYCH BIEDNYCH POMPEK!!!

Spróbuj sobie kiedyś puścić pawia przez słomkę to zrozumiesz co taka biedna zarzynana pompka czuje przez cały swój krótki żywot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozchodzi nam się ogólnie o to że marnie wykonana puszka z kilkoma rurakami w środku jest opisywana na stronach producenta niczym najnowszy prom kosmiczny, tenże producent chrzani że jego produkt uciągnie proce 4-5 GHz co się - delikatnie mówiąc - mija z prawdą, skoro na zwykłym bartonie taki bloczek potrafi się rozlutować.

Już pomijając to, że za te pieniądze mamy praktycznie bezgłośne chłodzenie powietrzem przy lepszych temperaturach, że o wodnym nie wspomnę.

Po prostu wciskają ludziom kit w żywe oczy, nawet zapłacili za ustawiony test w Chipie (jak nie testujemy lepszych produktów to musimy wypaść najlepiej, co nie?).

 

A najważniejsze:

ZA KATOWANIE TYCH BIEDNYCH POMPEK!!!

Spróbuj sobie kiedyś puścić pawia przez słomkę to zrozumiesz co taka biedna zarzynana pompka czuje przez cały swój krótki żywot.

nie prawde mowisz co do bloku, blok jest bardzo solidnie wykonany i wierz mi nie ma szans zeby sie rozkleil, moze kiedys kiedy cp zaczynalo swoja produkcje, teraz blok jest naprawde porzadnie zalutowany i jedyny jego minus to wlasnie malej srednicy krocce. pompka bardzo dobrej firmy aquael ktora na bloki.pl 38zl kosztuje. rezerwuar tez jest bardzo dobry kosztuje 18 zl to jest blue box, jedyne na co narzekac w cpc to na srednice rurek i kroccow 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok jest porządnie WYKOŃCZONY, i wyłącznie wykończony. Co do szans żeby się rozlutował: może i nie ma ale jakimś cudem były takie przypadki.

Pompka - fakt - jest dobra i tego nie neguję, ale mordowanie jej tymi słomkami nie jest dobrym pomysłem. Przecież pracując w takich warunkach ma prawo się spieprzyć.

Chrzanienie że te "rurki konwekcyjne" czy jakoś tak mają przewodnictwo cieplne zbliżone do miedzi to już wogóle kpina.

 

Po raz kolejny: Nie chodzi mi o to że ten zestaw ma marną wydajność, bo i dla takich jest miejsce na rynku. Problemem jest tu dziki marketing który przedstawia ich produkt jako nie wiadomo co wykonane niczym prom kosmiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do reklamowania ich produktow masz racje a co do przypadkow rozlutowania blokow juz sie nie zgadzam, tak zdarzaly sie takie wypadki ale pytalem sie w cpc juz to poprawili, zobacz ich blok nie da sie zeby sie rozlutowal (TERAZ) taki kiedys to zalowali cyny teraz juz nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w srodku jest zelazo ,ale jest tylko woda z plynem bez powietrza to proces korozji bedzie jedynie elektrolityczny ,czyli w szczesliwych okolicznosciach na tyle wolny ze jeszcze ze dwa kompy swoje schlodzisz zanim cos tam sie oderwie w srodku

zreszta i tak pewnie kamien szybciej sie pojawi niz rdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj pierwszy post na tym forum :wink:

 

kupilem CPC w wakacje, no teraz wiem, ze zakup niebyl za dobry, ale nie nazekam, bo w sumie uzyskalem to co chcialem - CIESZE!!

Posiadam:

Abit NF7-SL ver.2.0

AMD Barton M 2500+@2500MHz (12.5x200) 1.8V

256 DDR 400MHz

Gigabyte 9550@9600PRO 128MB 128bit - 420/530

WD80 - mieniam na Baracude

Zasilacz troszke leprzy od codegena :?

CD-ROM Asus 52x

 

moje CPC chlodzi mi grafike, procka i zasilacz. Kupilem go za 120 zlotych + zasilacz 120 zlotych + 5metrow rurki miedzianej ktora robi mi za chlodnice :) 30 zlotych.

Temperatura w stresie na procku nie przkracza 51 stopni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozpocząłem ten wątek 3. lutego. Poniżej dla przypomnienia fragmenty

 

...

zwróciłem im ten cały złom. No cóż, a pieniędzy jak nie oddali,

tak nie oddali.

...

W dobie nadprodukcji i konkurencji jest generalna zasada:

Zadowolony klient przyciągnie 2 kolejnych. Niezadowolony zrazi 10

potencjalnych klientów.

Ta "firma" chyba tego jeszcze nie pojęła.

Złożyłem pozew 1. kwietnia.

Wyrok sądowy zapłaty długu i kosztów procesowych jest z 15. września. I oto minął właściwy czas.

Firma nie oddała pieniędzy w ciągu 14 dni od otrzymania pisma. Nie złożyła sprzeciwu. Może myśli, że to kontynuacja dowcipu z 1. kwietnia :D

Nie odpowiada na maile, na SMS-y, nie odbiera telefonu.

Pozostaje mi złożyć wniosek do komornika o wszczęcie egzekucji długu z majątku firmy CPC, jeśli posiada takowy. O wynikach poinformuję. Pewnie zajmie to kolejny miesiąc, dwa.

 

Nie dajcie się hochsztaplerom. Z każdym rodzajem przekręciaży trzeba walczyć.

Takie mamy czasy, że oszuści nie boją się nawet sądu. Niestety, aby odzyskać swoje, trzeba aż interwencji komornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem farciarz go u mnie na CCCP max 42-43 bloczki na CPU i GPU.Idle ok 37. Cfg poniżej. Wg. mnie problemem CCCP nie sa az tak bardzo bloczki ale to to malutkie zwane chłodniczką albo pożal się boże przewodami zamiast niej. Ale ja nie narzekam a mam CCCP od stycznia i ch(ł)odzi j.w. Mam w planach zalożenie kadetta i wtedy zobaczymy. Mysle ze dużo pomoże. Tak w ogóle to kupiłem ten zestaw przypadkiem za 70 PLN a szukałem chłodzenia na grafę. Oczywiście w planach przesiadka na normalne WC no ale od czegoś trzeba zacząć no nie...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCCP = CPC czy ZSRR ?? bo nie wiem czy to mi sie pomylilo, czy tobie

To przy okazji zapytam o cos takiego. Przymierzam sie do kupienia jakiegos WC, nie mam za duzo kasy wiec stwierdzilem ze moze to CPC wystarczy. Problemem jest to ze wszyscy widze odradzaja. Wiec co najlepiej kupic w tym przedziale cenowym, zeby dobrze chlodzilo ?? 100-200 zl ?? bo widze ze kazdy narzeka, ale nikt nie podal jeszcze zadnej alternatwy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujesz Aquaela w zoologicznym za 30pln

pojemnik na zywnosc w Markecie za 5pln

weze w ogrodowym za 2-4pln /m

blok na allegro za 50pln

nagrzewnice od czegos na szrocieza 30-50pln

jakies tam zaciski ,w sumie 10pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra stwierdzilem ze kupie sobie te chlodzenie wodne, ale nie jestem jeszcze na tyle zaawansowany, zeby zrobic je samemu. A, ze od czegos trzeba zaczac to kupie http://www.cpc.pl/wce12db.php od cpc z chłodnicą, lub http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=34891294 od www.bloki.pl bez chlodnicy, z lepszym blokiem. Cena jest taka sama, wiec siegam do was po rade. Co wy o tym sadzicie ??

Co waszym zdaniem bedzie lepiej chłodzic, czy nie bedzie problemu zeby pozniej np. dokupic blok GPU i zrobic na grafe itp... Kompletnie sie na tym nie znam, wiec prosze was o pomoc Z GORY DZIEKI

update

a moze jeszcze taka ewentualnosc http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34212448 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam dokupić do cpc 16 db 2 bloki

 

czipset : http://cpc.pl/cgibin/shop?info=bc&sid=1cfe90dd i grafa http://cpc.pl/cgibin/shop?info=bg&sid=1cfe90dd

 

no i tak myśle jak to będzie chodzić bo mam temp. NB aż 60c na zalmanie......

 

jak te bloki zamocować ???

opaski zaciskowe czy http://cpc.pl/cgibin/shop?info=zc4&sid=1cfe90dd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...