Skocz do zawartości
waluś180

Geforce 4 titanium 4200 mam z nim problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam geforca 4 titanium 4200 8x firmy prolink. I problem jest w tym gdy do podkręcam o 15 Mhz na pamięciach lub na procesorze to w teście 3DMark 2001 idzie kawałek i się zawiesza :cry: . W czym jest problem ? Prosze o podpowiedź co mam zrobić aby było ok.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jak goroce sa radiatorki czy coolerki ( nie wiem jak to masz zrobione ) .

Jezeli sa b. cieple - gorace to pewnie temp...

W ogole to roznie bywa z kartami, jedne sie kreca, inne nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam geforcea 4 Ti 4200 firmy creative.Z podkrecaniem nie ma problemow, oczywiscie przy dobrym chlodzeniu.Wejdz na strone www.carek.republika.pl i zobacz jak rozwiazalem problem chlodzenia mojej grafy.W tej chwili GPU ma 270 MHz a pamieci 550 MHz.Milego wycinania radiatorow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta sama grafe :)

 

bez radiatorow i na standardowym chlodzeniu chodzi 280 na 575 :twisted:

tak ze wyglada na to ze wszystko zalezy od egzemplarza....

 

ale sciagnij moze lewa strone budy(o ile juz tego nie zarobiles) to tez da kilka mhz :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam geforcea 4 Ti 4200 firmy creative.Z podkrecaniem nie ma problemow, oczywiscie przy dobrym chlodzeniu.Wejdz na strone   www.carek.republika.pl i zobacz jak rozwiazalem problem chlodzenia mojej grafy.W tej chwili GPU ma 270 MHz a pamieci 550 MHz.Milego wycinania radiatorow...

buahahahahaha malo co z krzesla nie spadlem - to nazywasz oc????? :?:

:arrow: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma gf4ti od Winfasta i chodzi mu przy otwartej budzie 300/530. Przy zamknietej budzie po 30 minutach grania zwiecha. GPU kreci sie w normie ale pamiatki to mial pecha i trafil na jakis syf. :cry:

W moim gf4 to na odwrot- slabo gpu ale zdecydowanie lepiej pamiatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktośsprzedawał winfasta za nędzne 4 stówy, elegancki winfast z podwójnym chłodzeniem. na 320/620 latał - to jest firma :!:

p.s. 540 na pamięciach to na moim GF3 wykręcałem bez zmiany chłodzenia więc 530 na GF4 to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, porazka, zwlaszcza ze jest taki wielki radaitor na pamiatkach i wogole oplata cala grafe. Z tego co zauwazylem to pamiatki dobrze stykaly sie z radiatorem, ba nawet nie musialyby bo kurcze na golych pamiatkach to chyba minimum 550 :twisted: Na mojej grafie jest taka blacha , nie dotyka wogole dwoch pamiatek ale wykrecam w zamknietej budzie z kiepskim obiegiem powietrza + grzejacym jak sukisyn procem, 600 (choc kiedys bylo 590 ;) ) a t otez nie rewelacja ;) No ale proc nvidii u mnie jush daje ciala za to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam geforcea 4 Ti 4200 firmy creative.Z podkrecaniem nie ma problemow, oczywiscie przy dobrym chlodzeniu.Wejdz na strone   www.carek.republika.pl i zobacz jak rozwiazalem problem chlodzenia mojej grafy.W tej chwili GPU ma 270 MHz a pamieci 550 MHz.Milego wycinania radiatorow...

WOW I'm Shocked !!!! :wink:

 

Wiesz... mam takiego creativa jak ty - i bez żadnych modyfikacji chodzi mi już od 2 lat 285/584 - a z radiatorkami na pamięciach 300/600 - twój wynik jest imponujący (biorąc pod uwagę fakt - że te creativy się cręciły wszystkim tak samo dobrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam geforcea 4 Ti 4200 firmy creative.Z podkrecaniem nie ma problemow, oczywiscie przy dobrym chlodzeniu.Wejdz na strone   www.carek.republika.pl i zobacz jak rozwiazalem problem chlodzenia mojej grafy.W tej chwili GPU ma 270 MHz a pamieci 550 MHz.Milego wycinania radiatorow...

buahahahahaha malo co z krzesla nie spadlem - to nazywasz oc????? :?:

:arrow: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zastanawiam sie czy Ty OC nazywasz wydajne podkrecanie sprzetu, czy wstawianie jak najwiekszej ilosci gadgetow??Bo to juz sie nazywa modding.U mnie w zupelnosci wystarczaja takie radiatorki jak mam i w 100% zdaja egzamin, wiec po co mam wstawiac wieksze??Ale z reszta...nie bede prowadzil polemiki na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy Ty OC nazywasz wydajne podkrecanie sprzetu, czy wstawianie jak najwiekszej ilosci gadgetow??Bo to juz sie nazywa modding.U mnie w zupelnosci wystarczaja takie radiatorki jak mam i w 100% zdaja egzamin, wiec po co mam wstawiac wieksze??Ale z reszta...nie bede prowadzil polemiki na ten temat.

OC to właśnie wydajne podkręcenie sprzętu - a ten sprzęt bez żadnej modyfikacji chodzi szybciej ! więc wszyscy padają ze śmiechu jak ktoś pisze że z radiatorkami na pamięciach wyciągnął 550 Mhz (bo bez radiatorków memorki chodzą spokojnie na 584-600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam sie czy Ty OC nazywasz wydajne podkrecanie sprzetu, czy wstawianie jak najwiekszej ilosci gadgetow??Bo to juz sie nazywa modding.U mnie w zupelnosci wystarczaja takie radiatorki jak mam i w 100% zdaja egzamin, wiec po co mam wstawiac wieksze??Ale z reszta...nie bede prowadzil polemiki na ten temat.

OC to właśnie wydajne podkręcenie sprzętu - a ten sprzęt bez żadnej modyfikacji chodzi szybciej ! więc wszyscy padają ze śmiechu jak ktoś pisze że z radiatorkami na pamięciach wyciągnął 550 Mhz (bo bez radiatorków memorki chodzą spokojnie na 584-600)

Zgadzam sie, lecz badajac metoda organoleptyczna, doszedlem do wniosku, ze pamieci sa cieple, nie gorace, ale wiadomo ze w kazdym uzadzeniu podczas pracy wydziela sie cieplo...Przykleilem Blaszki i jest looz>wiec jest to tylko "dmuchanie na zimne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko.Dlaczego jak zwieksze czest. taktowania, to moje osiagi w 3DMarku sa nizsze, niz np. na nizszych ustawieniach.Ilosc klatek radykalnie WZRASTA, ale ocena koncowa jest miejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz klucz do rejestru: [HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARENVIDIA CorporationGlobalNVTweak] "CoolBits"=dword:00000003

wtedy w ustawieniach karty pokaze Ci sie dodatkowe okno czestotliwosci taktowania pamieci i procesora grafiki.(Jesli dobrze zrozumialem Twoje pytanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie wescie pomórzcie w końcu chłopakowi a nie przechwalacie sie co wy tam nie maci i na ile to wy wykreciliście pyta sie czemu mu sie obraz zawiesza a nie ile wy macie

Obraz ci sie zawiesza bo gpu jest za gorący i zatrzymuje sie po to oby sie ochłodzić masz za słabe chłodzenie lub nie wystaraczajaca ilość pasty. J ezeli pamieci beda miały dość to zobaczysz artefakty

jak chcesz wiecej krecić to sprawdz ilość pasty lub kup jakieś lepsze chodzenie, najlepiej zrób sam bedziesz miał wieksza satysfakcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na info POWER BY AMD w końcu ktoś mi to wyjąśnił czyli najlepiej jest zmienić wentylator na gpu bo zasatnawiałem się jeszcze nad kupne radiatorków na pamięci .A na gpu mam z jedenj strony radiator a z drugiej wentylator i wydawało mi się że to będzie super chłodzenie /Jaki jest dobry wentylator pod geforca 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam geforcea 4 Ti 4200 firmy creative.Z podkrecaniem nie ma problemow, oczywiscie przy dobrym chlodzeniu.Wejdz na strone   www.carek.republika.pl i zobacz jak rozwiazalem problem chlodzenia mojej grafy.W tej chwili GPU ma 270 MHz a pamieci 550 MHz.Milego wycinania radiatorow...

buahahahahaha malo co z krzesla nie spadlem - to nazywasz oc????? :?:

:arrow: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zastanawiam sie czy Ty OC nazywasz wydajne podkrecanie sprzetu, czy wstawianie jak najwiekszej ilosci gadgetow??Bo to juz sie nazywa modding.U mnie w zupelnosci wystarczaja takie radiatorki jak mam i w 100% zdaja egzamin, wiec po co mam wstawiac wieksze??Ale z reszta...nie bede prowadzil polemiki na ten temat.
sorry ale napisz mi gdzie ja pisalem o jakims modingu czy wstawianiu jakis wiekszych radiatorow??? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam geforcea 4 Ti 4200 firmy creative.Z podkrecaniem nie ma problemow, oczywiscie przy dobrym chlodzeniu.Wejdz na strone  www.carek.republika.pl i zobacz jak rozwiazalem problem chlodzenia mojej grafy.W tej chwili GPU ma 270 MHz a pamieci 550 MHz.Milego wycinania radiatorow...

buahahahahaha malo co z krzesla nie spadlem - to nazywasz oc????? :?:

:arrow: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zastanawiam sie czy Ty OC nazywasz wydajne podkrecanie sprzetu, czy wstawianie jak najwiekszej ilosci gadgetow??Bo to juz sie nazywa modding.U mnie w zupelnosci wystarczaja takie radiatorki jak mam i w 100% zdaja egzamin, wiec po co mam wstawiac wieksze??Ale z reszta...nie bede prowadzil polemiki na ten temat.

sorry ale napisz mi gdzie ja pisalem o jakims modingu czy wstawianiu jakis wiekszych radiatorow??? 8O

No wydawalo mi sie ze w po obejzeniu fotek pojawil sie usmiech na Twojej twarzy...ale looz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma gf4ti od Winfasta  i chodzi mu przy otwartej budzie 300/530. Przy zamknietej budzie po 30 minutach grania zwiecha. GPU kreci sie w normie ale pamiatki to mial pecha i trafil na jakis syf.  :cry: 

W moim gf4 to na odwrot- slabo gpu ale zdecydowanie lepiej pamiatki.

Nie wiem co za egzempalarz ma twoj kumpel, ale mój WinFast bez problemów chodzi na 305/650, dla jądra jest to max, ale pamiątki pewnie jeszcze da się wykręcić, tylko jak na razie pasek w programie WinFasta do @ się skończył :D pewnie po vmodzie i 700 by poszły. Jak widzisz ja na WinFasta nie mogę narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że ci się dobrze kręci jak masz takie dobre chłodzenie na winfaście

ja wiem czy ono takie dobre - zeby ladnie hcodzio trza wymontowac fabryczny wiatrak i zapodac conajmniej 80x80 @ 5V i mozna 320/620 wycisnac w zaleznosci od modelu to nawet do 650 na pamieciach i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...