Skocz do zawartości
Esc

Bardzo dziwne zachowanie Biosu- Bartek 2500+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Problem jest bardzo dziwny.A wiec temp mojego athlona 2500+@2.00 GHz w PcProbe przy 2 godzinach pracy Prime 95 56 stopni to max ,podczas kodowania do mpeg-2 52 (a mpeg-2 to najwieksze obciazenie procesora jakie mu daje) wiec wygląda na to ze jest ok.Ale wchodze do biosu i tam temp nawet 75 C.Co jest ??Wszyscy mówicie ze temp w biosie zawsze dobra.A tutaj kiepsko.Troche sie przestraszyłem tej temp. wiec zmieniłem magistrale na normalnego 2500+ i temp w PcProbe

46-51 a w Biosie dochodzi do 70 ?? Czy Pcprobe mozna ufac ?? Pomóżcie.

Oto moj config:

2500+@2 ghz

1.65 Vcore

Asus A7N8X Deluxe

2x256 Geil Cl2 400

Wentyl Cpu Spire IV

Zasilacz 400 W

Buda otwarta

dwa wentyle na budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz to sobie organoleptycznie... jak dotkniesz radiatora cpu i bedzie on parzyl to znaczy ze te 70* jest jak najbardziej realne, jesli bedzie lekko cieply to raczej masz przeklamanie w biosie.

Jesli bedzie faktycznie goracy to sprawdz czy masz poprawnie cooler zalozony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czygdy instaluje inne programy to one nie przejmują kontroli nad sterowaniem obrotów napiec itd ??

Programy te nie przejmuja kontroli nad niczym, gdyz sluza tylko odczytu okreslonych wartosci z czujnikow. Owszem w SpeedFanie jest mozliwosc zmiany predkosci obrotowej wentylatorow, choc to nie na wszystkich plytach dziala. MBM sluzy tylko i wylacznie do pomiarow. AIDA to program, ktory pokazuje co w kompie sie znajduje, potrafi rowniez odczytywac wartosci napiec, temp. i obrotow z czujnikow wbudowanych w plyte glowna.

Nie uruchamiaj tylko przypadkiem kilku programow na raz, gdyz czasem sie "gryza" i wtedy dostaniesz bledne odczyty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esc

Sprawdzales przez dotyk czy radiator na procku jest goracy?

Wez wklej tu screena jakie temp. pokazuje AIDA lub jesli nie masz jak wkleic to przeslij mi go na maila.

Moze tak uda nam sie dojsc w czym tkwi problem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w Aida32 pokazuje tak w idle:

Procesor 49 C

CPU DIODE 78 C ???????????????????????????????

30 C stopni róznicy niemozliwe ?????????????????

Jaką ja będę miał zywotnosc tego proca ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nadal nie napisales czy sprawdzales przez dotkniecie czy radiator na procku jest goracy.

Plyty czasem przeklamuja. Wydaje mi sie ze jakbys faktycznie mial taka wysoka temp. na procku to by sie co chwile wieszal, a Ty piszesz ze chodzi stabilnie.

Robiles aktualizacje biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...