Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredus

Posiadam ową karte i nie ma znią żadnych problemów, chodzi bardzo dobrze, wszystkie gierki działają świetnie, za te cene to nic tylko brać :wink: tylko trzeba zmienic chłodzenie bo sie strasznie grzeje :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ja mam bulit by ATI, a jeśli chodzi o inne firmy to nie ma praktycznie róznicy no chyba że w podkręcalności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie oriętujesz sie jak ta karta sie podkreca?

Każda podkręca się inaczej, zależy na jaka trafisz... Poczytaj temat sporo tu jest tego rodzaju wiadomosci ;)

A mam jeszcze takie pytanie: jakiej firmy ta karta ma pamieci i jakiej predkosci?

Najczęściej są to chyba samsungi, jej "prędkość' zależy od czasu dostępu i od tmingów. (poprawcie mnie jeśli się myle :oops: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kazdej karcie na pamieciach jest napisane jakiej sa firmy i jakiej predkosci. Takze prosilbym posiadaczy kart firmy ALASTOR o odpowiedzenie mi konkretnie na pytanie:) Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez weekend pobawie sie na powaznie w podkrecanie mojego radzia bo przyjdzie chlodzenie - zobaczymy na co go stac :razz:

 

btw. Wam też tak cieżko sie odczepia ten kabelek zasilający? Ja podłaczylem i nie moge zdjac juz do c**a! Cale wejscie się rusza i boje sie ze je upi****e :D MA ktos jakies pomysly? czy moze zostawic to pol metra zbednego/przeszkadzajacego kabla i sie nie schizowac?

 

btw2.

http://img496.imageshack.us/img496/3001/wtf1ej.jpg

Dają radę napięcia? i co to jest qrde to na niebiesko podswietlone? Zamiast -5V jest -3.55V :blink:

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

A nie oriętujesz sie jak ta karta sie podkreca?

U mnie na bulit by ati pamiątki bez radiatorków idą na 680 mhz :D z rdzeniem to sie nawet nie bawie bo standartowe chłodzenie to porażka :? ale jak kupie Pentagrama to radkowi nie popuszcze :lol2: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. Wam też tak cieżko sie odczepia ten kabelek zasilający? Ja podłaczylem i nie moge zdjac juz do c**a! Cale wejscie się rusza i boje sie ze je upi****e :D MA ktos jakies pomysly? czy moze zostawic to pol metra zbednego/przeszkadzajacego kabla i sie nie schizowac?

Umnie też tak ciężko się wyjmuje, ale wystarczy mocniej pociągnąć i się odłancza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ludzie! mam juz swojego radeonka! Z tym że razem z nim sa juz i pierwsze problemy :( Przy uruchamianiu systemu wyskakuje mi błąd cli.exe, że aplikacja nie została właściwie zainicjowana! Doszedlem do tego że to program Catalyst Control Center ma problem z uruchomieniem się... CO z tym zrobić ? Zainstalowac jakieś inne sterowniki ? Mam catalysty ( 5-13_xp-2k_dd_ccc_wdm_enu_29124 ) ze strony ATI. Inna sprawa że na moim sprzęcie w 3dm03 naklepałem 4900 pkt ( na 5900fx miałem o jakiś 1000 więcej ) a powino chyba byc przynajmniej 5500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Aby rozwiązac problem z CCC zainstaluj Microsoft NET frameworks. Co do wyniku w 3d marku 03 jest on jak najbardziej wporzo ja mam 5066 :D a 3d markami sie nie przejmuj bo jak powiedział kolega drake te 3d marki sa picowane pod nvidie wiec nie porównój wyników do fx-a. Ale z kolei zobacz jak Radek radzi sobie z grami, 9700 Pro radzi sobie duzo lepiej w grach od fx-a 5900 odpal sobie jakąs gre i wtedy zobaczysz w akcji 8 potoków i szyne 256 bit.

Pozdro :D

 

p.s 5500 pkt to zrobisz ale na bardzo mocnym sprzęcie aha i zobacz ten test to zmienisz zdanie :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten test kiedyś i to właśnie on skłonił mnie do zakupu 9700 :) Zaraz śmigam do kumpla po FEAR, MostWanted i Roddicka. ZObaczymy co to potrafi...

Jest sens sciągac rózne sterowniki i sprawdzac co chwile ? Właśnie zessałem Omegi 2653 i zoabcze czy się coś zmieni...

Dzięki za info o tym Microsoft NET frameworks, zaraz tez sciagne ( jak znajde )

 

UPDATE:

Warto się bawić chyba z tymi sterami bo te omegi mi poprawily wynik na około 5100 pkt i znikneły błedy... Microsoft NET frameworks msuze miec przy omegach?

Edytowane przez nightstalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ja używam Omegi 26.42 i nie narzekam dobre tez są Omegi 26.53 a jesli chcesz największego kopa w 3d marku to zainstaluj Extreme Ati 5.12, a co do Net frameworks to nie musisz go miec jezeli sterowniki masz z CP , NET frameworks wymagany jest tylko przy CCC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

radek 9700 Pro nie lubi nowych sterów więc War catsów raczej nie instaluj, max to powiedzmy Omegi 26.53 :D

 

p.s ja tez zbieram na nowe chłodzonko i zabieram sie za O/C :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się chwilkę z tym radeonem i całkiem nieźle się sprawuje... Narazie tylko w grałem NFS:MW ( 1024x768 w high 25-35 FPS , 800x600 high - ponad 40fps ) Niestety widze jakieś błędy dziwne w cieniach... Zresztą zaobaczcie sami: http://nightstalker.ovh.org/upload/error.JPG

Jutro załatwie więcej gier i 3d marka 2005, wtedy ocenie czy ta karta jest lepsza od mojego starego 5900 czy też nie...

 

Ps. Jeszcze pamiątki widze że się ładnie grzeją, co polecacie na nie zamontować ? Te radiatorki ALU od revolteca się sprawdzą ?

Edytowane przez nightstalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te błędy w cieniach występują chyba we wszystkich kartach ATI. Ja mam założone aluminiowe pentagramy i pamięci działają na 350(700)Mhz dalej już arty. Radiatory są ciepłe ale nie gorące, więc myśle że te revolteci powinny dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własciwie to juz mam na pentaka ale jutro musze internet zapłacic i zostanie mi tylko 40 zł :mad: Dadziuk nie wiem jak z O/C GPu ale mysle ze będzie dobrze jak zamontuje mu AlCu ,a pamiątki jak narazie 680 a z radiatorkami mam nadzieje ze będzie to 700 mhz :D

 

p.s @haski ,,moje,, omegi morzesz zassać stąd są to Omegi 26.53 a Omegi 26.42 zassaj stąd

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te błędy w cieniach występują chyba we wszystkich kartach ATI. Ja mam założone aluminiowe pentagramy i pamięci działają na 350(700)Mhz dalej już arty. Radiatory są ciepłe ale nie gorące, więc myśle że te revolteci powinny dać radę.

Też tak uważałem dopóki nie zjarałem... gołe pamiątki były parzące ale z radiatorami ciepłe a więc myślałem że będzie o/c i co ? Pamięć 2 od kantu w lewo przegrzała się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wam sie tak te pamiątki grzeją?? Nie muwie że u mnie po grze są lekko ciepłe ale nie parzące :D ale ogólnie cała karta jest gorąca więc jak ktoś kupuje Radka 9700 Pro to niech juz zacznie myslec o nowym chłodzeniu :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...