Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorej w nocy bylem po odbior bloczku proximy na mojego r9700:-) Wlasnie zaczynam montowanie ale okolo 10 maja mi prad wylaczyc wiec relacje z boju dam chyba wiczorkiem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i jak usuwalem paste( ta biala co dostalem do silencera) uwalilem te malutkie rezystorki kolo rdzenia,mam nadzieje ze karcie to nie zaszkodzi:-/ Jak myslicie czy dac paste Silver Arctic 3(przewodzi prad:( ) czy ta z silencera (chyba nie przewodzi).Boje sie o jakies zwarcie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu "odgrażalem sie " ze dobrne do granicy 6000 3dmarkow na moim his radku 9700 non-pro. No i w koncu dzis sie udalo - 6011 :D. Zarzucilem spory coolerek z boku obudowy , dodatkowy nawiew na gpu karty i puscilem calosc 400/725.Rekord padl , ale takie taktowanie bez radiatorkow na pamieciach i jakiegos lepszego chlodzenia gpu jest troche ryzykowne wiec karta smiga teraz jak w podpisie. Jak kupie jakies radiatorki na pamieci i cos lepszego na gpu to sproboje karte jeszcze pomeczyc. Jak myslicie ile z niej sie da jeszcze wycisnac? Czy z radiatorkami na pamieciach i vga silencerem jest szanse na full stabilne 420/725?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłeś że masz na rogach klej i w środku pastę, przecież wtedy nie każda część kości ma chyba kontakt z radiatorem. Jak to jest?:) No i czy takie coś będzie dobrze chłodzić mojego demona ?:)

Na miom Radeonie 9100 taki sposób mocowania dobrze zdał egzamin.

Ale lepiej bedzie jak zastosujesz taśme termoprzewodzaca 3M lub innej firmy, bo po odklejeinu radiatorów nie widac sladu, a po super glue slady sa bardzo widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam R9700 i chciałbym podkręcić rdzeń i pamięci, ale nie wiem jakie chłodzenie wybrać. Co polecacie??

Po pierwsze zmień bios na pro

A co do chłodzenia to moze to

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25152041

a na pamieci to

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24817120

 

Albo blok wodny :) i lepsze radiatory na pamieci.

Wszystko zalezy od twoich możliwości finansowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takie radiaotry i wentylator wystarczy do ekstremalnego podkręcania (taktowania podobne do Twoich). A tak przy okazji ile masz punktów w 3DMark2003??

Ten wiatrak na rdzen jest bardzo dobry.

Ja akurat mam blok wodny.

A na pamiecach wlasnie takie radiatory jak na linku.

A wyniki masz w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montuje sie bardzo łatwo.

A co do zasilacza to musisz sam sprawdzic.

Bedzisz podkrecaj co kilka Mhz i jak zacznie sie resetowac komp to zmniejszysz troche ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montuje sie bardzo łatwo.

A co do zasilacza to musisz sam sprawdzic.

Bedzisz podkrecaj co kilka Mhz i jak zacznie sie resetowac komp to zmniejszysz troche ustawienia.

No... dostałem dziś Chiefteca 360W, czas na katowanie :twisted:

 

A w jakich sklepach pójdzie kupić tą taśmę oprócz internetu?:) No i czy jak moje radiatory są o troche większe niż kość pamięci to będzie lepiej czy gorzej ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... dostałem dziś Chiefteca 360W, czas na katowanie :twisted:

 

A w jakich sklepach pójdzie kupić tą taśmę oprócz internetu?:) No i czy jak moje radiatory są o troche większe niż kość pamięci to będzie lepiej czy gorzej ?:)

Bedzie lepiej oczywiście jak nie dotykaja innych elektronicznych cześci.

Bedą lepiej odprowadzac cieplo.

 

 

A w jakich sklepach pójdzie kupić tą taśmę oprócz internetu?:).

 

Wątpie czy znajdziesz sklep z takimi czesciami, w moim miescie maja tylko plyty ECS, pamieci no name, FX5200 i tak dalej.

O takich rzeczach jak tasmy termoprzewodzace czy bloki wodne moge sobie pomazyc. Chyba najszybciej i bez wychodzenia z domu kupisz w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No... dostałem dziś Chiefteca 360W, czas na katowanie :twisted:

 

A w jakich sklepach pójdzie kupić tą taśmę oprócz internetu?:) No i czy jak moje radiatory są o troche większe niż kość pamięci to będzie lepiej czy gorzej ?:)

Bedzie lepiej oczywiście jak nie dotykaja innych elektronicznych cześci.

Bedą lepiej odprowadzac cieplo.

 

 

A w jakich sklepach pójdzie kupić tą taśmę oprócz internetu?:).

 

Wątpie czy znajdziesz sklep z takimi czesciami, w moim miescie maja tylko plyty ECS, pamieci no name, FX5200 i tak dalej.

O takich rzeczach jak tasmy termoprzewodzace czy bloki wodne moge sobie pomazyc. Chyba najszybciej i bez wychodzenia z domu kupisz w necie.

Nie no u nas są pasty 8O Tak aby pisze na opakowaniu, ale nie jestem pewny, bo co ja mogę dostać za produkt za 2 zł :D W sąsiednim mieście jest bardzo dobry sklep elektroniczny, tam może będą taśmy :) Albo jutro pojadę do Katowic, tam podobno jest siedziba 4MAX-a. Można tam na miejscu kupić części?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy padlo juz takie pytanie wczesniej ale zaryzykuje: szukam danych na temat pamieci ktore sa montowane w r9700, Ile mozna z nich wyciagnac. Aha i czym rozni sie wersja pro od non i czy w obu mozna tak samo podkrecic rdzen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro od non-Pro różnią siętaktowaniem rdzenia i pamięciami

 

non-Pro default 275rdzen/540pamiec

Pro chyba 325/620

 

pamięci non-Pro mają 3,6ns a Pro bodajże 2,8??

Poprawcie mnie jak się myle ;)

 

Podkręcalność zależy od egzemplarza, niektore non-Pro idą tyle co podkręcone Pro - czyli obie tak samo sie podkrecaja, niektore gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro od non-Pro różnią siętaktowaniem rdzenia i pamięciami

 

non-Pro default 275rdzen/540pamiec

Pro chyba 325/620

 

pamięci non-Pro mają 3,6ns a Pro bodajże 2,8??

Poprawcie mnie jak się myle ;)

 

Podkręcalność zależy od egzemplarza, niektore non-Pro idą tyle co podkręcone Pro - czyli obie tak samo sie podkrecaja, niektore gorzej

Co do pamieci to sie mylisz

Ja mam 9700 non pro i pamieci 2,8ns

Zresza bylo juz kilka razy o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam R9700 i chciałbym podkręcić rdzeń i pamięci, ale nie wiem jakie chłodzenie wybrać. Co polecacie??

Po pierwsze zmień bios na pro

A co do chłodzenia to moze to

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25152041

a na pamieci to

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24817120

 

Albo blok wodny :) i lepsze radiatory na pamieci.

Wszystko zalezy od twoich możliwości finansowych.

Witka.

Jestem w trakcie zmiany grafy z GF4 Ti 4400 na Radka 9700Pro

Na GF mam Pasive Cooler ZALMAN ZM 80C-HP

http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=349

Czy ten pasive cooler ZALMANA ZM 80C-HP na Radku9700Pro wystarczy do zapewnienia mu dobrej temp :?:

Jak widze, czesto polecacie VGA Silencer rev. 3.0.

Ja jednak, przyzwyczajony do kompletnie bezglosnej pracy kompa, i do mojego ZALMANA wolalbym z niego skorzystac.

Czy da rade przy OC :?:

 

Pozdrooffka wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu mowie ze paswyne chlodzenie od Zalmana nie jest wystarczajace do podkrecania karty, na standartowym taktowaniu czyli 275/270 nie ma problemu wchodzisz do gry i sajgon nie daj boze kilka mgz wyzej. Albo zarzuc jakiegos 12 cm papsta do chlodzenia radiatorow, albo zrob jakas wichure w kompie bo bez wymiany powietrza w obudowie zginiesz ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem.Chyba cos zle zalozylem ten blok bo.rdzen poszedl z 370 na ~380:((( Na Pamieci zalozylem radiotorki reacolteca i ze 640-650 ida na okolo 680.Jak sprawdzic czy blok dobrze przylega do rdzenia??Po drogiej stronie rdzenia (2 ga strona plytki ) czuje ze okolice sa ledwo cieple a z tego co pamietam poprzednio byly gorace...wiec moze to nie wina zlego montarzu tylko slabej karty:-(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po zdjęciu bloku wodnego został ci wycyśniety znaczek ATI to raczej dobrze pzrylega. Z rdzeniem jak z prockiem inne ida ponad 400Mhz a inne "tylko" 380Mhz na WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,wlasnie zrobilem v modzika na gpu i na ramki:)

TEraz skladam wc do kupy i zaraz podam rezultaty

ŁAAAAAA jak sie boje ze cos spieprzylaem:-ppp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziala!!!Czyli wszystko ok polutowalem.Napiecia na wstepie gpu 1,75 mem 3,35.Przy taktowaniach 400 i 700 rdzen sypie arti;(

Zaraz podciagne napiecia i zobaczymy:)

 

 

 

UPDATE

No i <span style="color:red;">[ciach!]</span>:( puszczam sobie marka a tu nagle przekłamania jak przy bledach pamieci(takie linje) zmiejszalem taktowania,napiecia-wszystko, oczywiscie nic nie dalo.Odlutowalem mody to samo:( czym zrobic screen shoty w 3d marku 03??Czy to juz koniec mojej karty i przygod z modami??:-(((

 

 

Oto co sie dzieje na ekranie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE

No i <font color="#FF0000">[ciach!]</font>:( puszczam sobie marka a tu nagle  przekłamania jak przy bledach pamieci(takie linje) zmiejszalem taktowania,napiecia-wszystko, oczywiscie nic nie dalo.Odlutowalem mody to samo:( czym zrobic screen shoty w 3d marku 03??Czy to juz koniec mojej karty i przygod z modami??:-(((

 

 

Oto co sie dzieje na ekranie

 

]Dołączona grafika

Kiedyś miałem podobny problem jak za bardzo przekręciłem rdzeń, ale u mnie po jakimś czasie mineły przekłamania.

Więcej już nie próbuje szkoda karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh zdjalem radiatorki revolteca z pamieci i jak reka odjal:-) Znowu dalem moda i znowu sie pojawily.Usunalem sa nadal-minal jakis czas nie ma!!!Czeski film:-/

dobrze ze chociaz redzen smiga na 425:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu mowie ze paswyne chlodzenie od Zalmana nie jest wystarczajace do podkrecania karty, na standartowym taktowaniu czyli 275/270 nie ma problemu wchodzisz do gry i sajgon nie daj boze kilka mgz wyzej. Albo zarzuc jakiegos 12 cm papsta do chlodzenia radiatorow, albo zrob jakas wichure w kompie bo bez wymiany powietrza w obudowie zginiesz ;].

Cala obudowa jest chlodzona znakomicie kilkoma Papstami puszczonymi na 5V.

Cisza jak makiem zasial a przy tym rewelacyjna wentylacja.

Na radiatorach tego Zalmana mam Papscika tak na wszelki wypadek ale nie ma potrzeby go uruchamiac.

Temp na GF4 jest niziutka dlatego myslalem ze na Radka9700Pro tez wystarczy.

No coz, pewnie zostaje mi ten Silencer, mam nadzieje ze jest na prawde cichutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu mowie ze paswyne chlodzenie od Zalmana nie jest wystarczajace do podkrecania karty, na standartowym taktowaniu czyli 275/270 nie ma problemu wchodzisz do gry i sajgon nie daj boze kilka mgz wyzej. Albo zarzuc jakiegos 12 cm papsta do chlodzenia radiatorow, albo zrob jakas wichure w kompie bo bez wymiany powietrza w obudowie zginiesz ;].

Ale bzdura :lol:

Zobacz na moj podpis a pozniej na tego screena. 400Mhz na GPU i karta nie sie nie grzeje. Wiecej bym mogl, ale Vmod wymagany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

kupilem AC Silver 5, i zamierzam wciagnac artica rev.3. mam jedno pytanie: jak usunac to zolte "cos", ktore ukazuje sie po sciagnieciu wentyla? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol, chcesz katowac swoja karte, Twoja sprawa. Watpie zeby pasywne chlodzenie zalmana dawalo 55 stopniowa temp rdzenia optymalna do pracy karty.

 

Jezeli zalman lamie prawa fizyki, kto nastempny AMD Intel ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol, chcesz katowac swoja karte, Twoja sprawa. Watpie zeby pasywne chlodzenie zalmana dawalo 55 stopniowa temp rdzenia optymalna do pracy karty.

 

Jezeli zalman lamie prawa fizyki, kto nastempny AMD Intel ? :>

Czyli nie spojrzales dokladnie w moj podpis :lol: Zalman ZM-OP1 cos ci mowi :?: Wiadomo, ze sam passive nie starcza do hardcorowego krecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

kupilem AC Silver 5, i zamierzam wciagnac artica rev.3. mam jedno pytanie: jak usunac to zolte "cos", ktore ukazuje sie po sciagnieciu wentyla? ;-)

Zmywaczem do paznokci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...