Skocz do zawartości
pci

Chłodnica

Rekomendowane odpowiedzi

wady tej "chlodnicy":

- aluminiowa (trzeba stosowac dodatki do wody przeciwko korozji) - dodatkowe koszty

- mala srednica rurek, tylko 7mm wewnatrz (dla porownania samochodowe maja 14-16 mm)

 

moim zdaniem - lepiej nagrzewniczke

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką pompke radzicie kupić. Narazie Wc będzie chłodzilo tylko CPU potem moze k.graf. Pompka w bardzo rozsądnej ceni i niezatapjalna.

Gdybyscie mogli podać linka gdzie można pompki kupić, bo nie mam pojęcja oprucz allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecilbym Atmana. Jest ona niestety zatapialna i trzeba bylo by sie pobawic w przerobienie jej do niezatapialnej. Cena rowniez zacheca, szczegolnie jak masz mozliwosc zakupu w zoologiku a nie na allegro :wink:

Co do miejsc gdzie mozesz kupic pompke to polecam odwiedzic sklepy akwarystyczne w swoim miescie lub wpisac w google "sklep akwarystyczny" i bedziesz miak troche linkow do przegladniecia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką pompke radzicie kupić. Narazie Wc będzie chłodzilo tylko CPU potem moze k.graf. Pompka w bardzo rozsądnej ceni i niezatapjalna.

To zalezy jaka to wg Ciebie bardzo rozsadna cena :wink:

Calkiem niezla jest Hydor Seltz L30 za ~160zl, wydajnosciowo wypada jak Eheim 1250 za ~300zl :(

http://www.procooling.com/articles/html/pu...phaestus__1.php

hehe ta "chlodnice" przywiezli na zlot chlopaki z 4maxa i tak samo szybko ja chowali co wyjeli z pudelka ;)

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ta "chlodnice" przywiezli na zlot chlopaki z 4maxa i tak samo szybko ja chowali co wyjeli z pudelka ;)

""- blyskawiczna przesylka, chlodnica jak ta lala (pasuje idealnie do zestawu CPC) - czego chciec wiecej? P O Z Y T Y W !!!""

 

:lol: :lol: :lol:

 

N/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie nad pompką cpc 26db, wiem że to nie cudo, ale jaką ma opinie(bezawaryjność, itp..).

Jako chłodnicy użyje nagrzewnicy, lub chłodnicy od cinkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech.... chyba kazdy poczatkujacy WC'towiec przechodzi etap manii CPC... :wink:

no jest to pompka najslabsza jaka mozna zastosowac, ale znacznie lepiej, a niewiele drozej bedzie zastosowac atmana 1200 l/h

Chlodnica od cienkiego odpada! Widziales jakie ma wloty ??

No chyba, ze zainwestujesz w pompe do CO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można nabyć Atmana 1200 w cenie 33zł...

Trzeba po akwarystycznych poszukac bo na Allegro to troche zdzieraja :wink:

Kiedys MF je rozprowadzal po rozsadnych cenach ale nie wiem czy dalej sie tym zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jak b. moze być wysoki blok do tej zapinki ??

Ehh chopie nie liczy sie wielkosc :wink: , tylko jakosc wykonania bloku , najpierw polataj po przyklejonym temacie http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=50950 a dopiero pozniej pytaj o wymiary itp :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewien, ze potrzebujesz zapinki? bo moze mozesz, jak wawelski pisze, zrobic otwory w pleksie i mocowac do plyty. a jak nie, to i tak mozesz zrobic dziury w plycie i kupic taka zapinke http://mcs.pc.pl/sklep.php?id=19 dzieki czemu twoj blok sprawdzi sie i po przesiadce na plyte z dziurami bez wiekszego kombinowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nagrzewnice w cenie 40zł aluminowa, tylko sprzedawca nie wiedzjał czy od starego poloneza czy od fiata. Czo sądzicie??

Czy rużnica miedzu alu będzie duza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...