Skocz do zawartości
Gość

Buda@lukk juz gotowa!!!! - ufff... prace skonczone

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wywalił te podkładki pod przełącznikami. Są FUJJJJ :?  :?

Przychylam się, podświetlenie byłoby korzystniejsze. A te podkładki to od spodniej strony lub pełne i ładnie chromowane;)

 

A te białe odbłyski, to nie czasem od takich małych kurzy przyklejonych do lakieru? Ale nie czepiam się, chciałbym zobaczyć to w świetle dziennym i w komplecie. Wtedy zacznę sięczepiać. Się perfekcjonista zrobiłem...

 

3mam kciuki za frontpanel i ogłony wizaż;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalił te podkładki pod przełącznikami. Są FUJJJJ :?  :?

Przychylam się, podświetlenie byłoby korzystniejsze. A te podkładki to od spodniej strony lub pełne i ładnie chromowane;)

 

A te białe odbłyski, to nie czasem od takich małych kurzy przyklejonych do lakieru? Ale nie czepiam się, chciałbym zobaczyć to w świetle dziennym i w komplecie. Wtedy zacznę sięczepiać. Się perfekcjonista zrobiłem...

 

3mam kciuki za frontpanel i ogłony wizaż;)

no widzicie..a mi sie te podkladki podobaja:) wszystko jest kwestia gustu...

 

przod juz mam zrobiony...schnie...nie mam fotek bo nie wzialem ze soba aparatu...wyglada wedlug mnie bardzo ok..troche jak przylbica u rycerza :lol:

 

a zasilacz juz postanowione ze bedzie wywalony...a dokladniej bedzie....powieszony na scianie :lol: :lol: tzn tam za obudowa gdzie mam sciane bede mial cos w rodzaju "pudeleczka" na zasilacz...

 

aha i starlem farbe z FDD... i mpomalowalem jeszce raz..wyglada duzo lepiej..ale nie chce mi sie juz dzis zdjec robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przed chwila takie cos wykombinowalem

 

Dołączona grafika

 

walnalem wielkie logo AMD (w rzeczywistosci nie jest wyblakle - taki efekt jest bo przed chwila robilem zdjecie z lampa blyskowa)...to logo (mam taka nadzieje :lol: ) bedzie przeswitywac przez przednia "kratke...a dodatkowo jak srodek bedzie podswietlony (w tej czesci budy akurat na niebiesko) to efekt powinien byc jeszcze lepsszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja na przełączniki/włączniki:

Dołączona grafika

Podświetlanie włącznika (dioda) może być włączane razem z włącznikiem lub świecić non-stop. Można ewentualnie dodać drugą diodę innego koloru (u góry)- ta sygnalizowała by włączenie/wyłączenie; wtedy dolna podświetlała by włącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przełacznik: popieram - z tą dziurkowaną podkładką może wyglądać fajnie (a dwie diody od 3-położeniowego przełacznika fajnie się wkomponują)

 

2. Znam to logo chyba: czy to takie hologramopodobne? (zmienia kolorki??) - poprzez siatkę będzie fajnie wyglądało, choć i samo w sobie jest dobre do pokazywania;)

 

Ja chcę frontpanel zobaczyć!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra macie frontpanel :lol: :lol: :lol: (szczegolnie dla ciebie Ryba_8 :lol: ) bo sie ciagle dopytujesz :wink: )...przed chwila wmontowalem wlaczniki i diody i teraz wszystko schnie...

 

do Ryba_8: ekkkhhhmmmm :lol: :lol: moze i to logo jest holograficzne..jesli moja drukarka potrafi hologram wydrukowac :lol: :lol: ja je po prostu znalazlem w artach na www.gogle.pl i druknalem...wyglada fajnie no nie:)

 

a co do przelacznikow to juz za pozno...mam wszystko zrobione tak jak bylo na tamtym zdjeciu, wiec przerobienie tego jest troszke nierealne...gdyby wczesniej to dziurki by sie zrobilo troche wyzej i byloby miejsce jeszcze na podswietlenie.

 

jak Wam sie podoba?? (tak samo jak Wam sie podoba ksztalt szyb z boku??)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne malowańsko, kratka: 6+;) Podłaczyć pod inwerter katody i nikt nie ośmieli się wyłaczyć komputera bez Twojej wiedzy i zgody;) +komarobijec!

Dla mnie bomba, [ta czerwień tak pomarańczowa tylko na zdjęciu? - ja wolę intensywne kolory podstawowe]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne malowańsko, kratka: 6+;) Podłaczyć pod inwerter katody i nikt nie ośmieli się wyłaczyć komputera bez Twojej wiedzy i zgody;) +komarobijec!

Dla mnie bomba, [ta czerwień tak pomarańczowa tylko na zdjęciu? - ja wolę intensywne kolory podstawowe]

ta czerwien nawet na zdjeciu nie jest pomaranczowa :lol: gdzie Ty tam pomarancz widzisz :?: :lol: to jest rubinowa czerwien wiec w rzeczywistosci jest nawet troszke bordowa...

 

calkiem fajnie  

ale IMHO jeszcze fajniej by bylo jakbys pomalowal ta kratke na czerwono albo czarno, bo tak za bardzo sie odroznia  

pomaluj ja i bedzie git  

ps.  

skad masz ta kratke?

hmmm..moze i tez byloby fajnie ale wszelakie kratki powinny byc srebne IMHO :lol: :lol: a po drugie juz za pozno bo nie bede jej odklejal..

 

a kratke mam z castoramy...i ekhmmm...jest to ta siatka ktora kladzie sie pod tynki :lol: :lol: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze lukk że mieliśmy takie same obudowy :P, też chodzi mi po głowie malowanko i mam do ciebie kilka pytań. Jaką farbą malowałes plastiki i jak w ogóle przygotowałeś przedni panel do malowania ? Czy coś szlifowałeś papierem ściernym ? Czy odtłuszczałes czyms ? I jaką farbą malowałeś ? Mi chodzi po głowie również czarne boki ale ten niebieski pozostawie taki jak w orginale czyli bez malowania do tego jeszcze rame pomaluje na czarno.

 

A teraz to wygląda tak

 

Dołączona grafika

 

Jak chcesz to zajrzyj na moją stronkę do galerii, kiedyś miałem ppodobne podświetlenie jak ty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Przemo, stary masz zaje... porzadek w budzie dobrze to wyglada ale razi mnie w oczy zielony kawalek rurki, te siwe mi sie podobaja ale to tylko mala dygresja.

nawet fajnie wyglada ta zielona rurka :D dodaje koloru przytych szarych (siwych jak kto woli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widze lukk że mieliśmy takie same obudowy :P, też chodzi mi po głowie malowanko i mam do ciebie kilka pytań. Jaką farbą malowałes plastiki i jak w ogóle przygotowałeś przedni panel do malowania  ? Czy coś szlifowałeś papierem ściernym ? Czy odtłuszczałes czyms ?  I jaką farbą malowałeś ? Mi chodzi po głowie również czarne boki ale ten niebieski pozostawie taki jak w orginale czyli bez malowania do tego jeszcze rame pomaluje na czarno.

 

A teraz to wygląda tak

 

tu zdjecie...:)

 

Jak chcesz to zajrzyj na moją stronkę do galerii, kiedyś miałem ppodobne podświetlenie jak ty :P

a wiec plastiki malowalem tym samym czrnym co boki...czerwony tez tej samej firmy....to niebiesko-fioletowe starlem dosc porzadnie papierem sciernym...nic nie odtluszczalem...malowalem wszystko 2 razy...a farba to DUPLI COLOR - COLOR SPRAY , z Castoramy....

imho jak c hcesz ja malowac to ten przod tez!!! wykombinuj moze cos z wlacznikiem jak ja to zrobilem bo oryginalny jest do duszy, brzydki i wogole.

 

ok i na koniec jeszcse fotka zrobiona przed chwila...wstepnie zamontowany przod(tylko "dla zabawy" - i tak bede musial go jeszcze odkrecic)...aha a przody napedow aktualnie schna...a i nie malowalem regulacji glosnosci w napedach...za ch..a NIE WIEM jak to wyjac...ale z niepomalowanym nie wygladaja zle.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, pomaluj jeszcze te nozki od budy bo razi mnie ta biel :)

ps. zapowiada sie ŁADNIE ! :]

no wiesz co!!! bo sie obraze :wink: :lol: :wink: :lol: myslales ze te nozki tak zostawie biale??? no cos Ty...beda czerwone ale wszystko po kolei 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez by bardziej czarne pasowaly :) mam taka sama bude tylko ze midi tower i myslalem o modzie tych przyciskow power... i tak sa odlaczone bo jak malowalem bude to cos sie posklejaly i sie pozacinaly teraz sa takie pstryczki metalowe ...a ta kratka to zaj... pomysl :)....heh cos musze wykombinowac bo narazie to czekam na paczke od overcooled moze za 2 miesiace dostane ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

next foto...kuz sa prawie napedy pomalowane...aha ta farba tak kijowo wyszla tylko na zdjeciu...w rzeczywistosci jest rowniutka

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja uwaga do malowania, uzyjcie pod lakier podkładu do plastiku i potem podkladu wypełniającego, zmatujcie to wodnym papierem na mokro 1500 i dopiero polakierujcie wyjdzie gładka powierzchnia lakiernicza(jak sie oczywiscie serca do wszystkiego włoży no i zalezy jaki plastik jest bo jak baardzo "porowaty" to jego tez przydałoby sie 500 papierem wodnym pojechac) efekt jak na ładnym nowym autku, jesli ktos choc troche mial doczynienia z malwaniem wie o co chodzi, bo takie malowanie odrazu to moim zdaniem mija sie z celem i efekt koncowy marny, koszt podkładow to okolo 25pln(2x po 400ml spray) wystarczy na kilka obudów

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok...przod gotowy...jutro beda malowane nozki...i prawdopodobnie bedzie caly skrecany...(aha wymianilem juz tasmy HDD - te dwie nowe sa te czarne - w "koszulkach)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze nigdy nie byłem za czerwonym kolorem, ale twoja buda naprawde mi siępodoba. Szkoda tylko że nie pomalowałeś tej siatki. Wydaje mi się, że lepiej by wyglądała jakby była czarna. No ale ważne że tobie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze nigdy nie byłem za czerwonym kolorem, ale twoja buda naprawde mi siępodoba. Szkoda tylko że nie pomalowałeś tej siatki. Wydaje mi się, że lepiej by wyglądała jakby była czarna. No ale ważne że tobie się podoba.

ona jest pomalowana...tylko ze farba o kolorze chromu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok fotki juz po czesciowym zlozeniu kompa...gora(na ostatnim zdjeciu) i bok juz sa zalozone...nozki aktualnie schna....jutro wywale zasilacz...bedzie "powieszony na scianie"...aha zdjecia bez lampy robione przy zaslonietych zaluzjach

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

EDIT!!!:

 

OK...buda zlozona!!! of kors jeszcze zasilacz na zewnatrz wiatraki, grille itd..

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lee trochę się spóźniłem. Bo tu widze, że robienie extra budy mnie omineło ;). Wszystko pięknie wygląda. Jednak mam parę uwag.

 

- pomaluj środek na czerwono

- jak dla mnie podświetlenie na niebiesko-zielono jakoś nie pasuje do czerwono-czarnej budy. Rzecz gustu ;)

- logo za kratka git, ja bym jeszcze lekko je podświetlił (b. delikatnie)

- mi się wydaje, że za czerwono jest przy napędach. Ciekawiej by to wyglądało, jak być w większości na czerwono pomalował ale drobne elemnty na czarno, czyli przyciski eject, play, reg. głośności, tą małą część od tacki oraz raczkę od kieszeni na czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malowanko, ekstra i wogole cacy maszyna :) GJ !

jednak jako ze jestem perfekcjonista musze napisac kilka swoich przemyslen:

1 - tak jak Martiiiii napisal wypadaloby pomalowac bude w srodku na czerwony lub czarny

2 - na szybe nakleilbym jakies bajery (home made wycinane wzorki z folii przylepnej ;) )

3 - jak wspomnial Dreed moze i troszeczke za czerwono z przodu takze jakby ci sie chcialo Lukk to pomaluj jakos sprytnie na czarno: klapki (te co sie wysuwaja ;) ) i przyciski od cdromow oraz klape od fdd i raczki od kieszeni ;). wtedy na pewno front panel wygladalby piknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...