Skocz do zawartości
weng

Czy te pamięci się gryzą ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: na płycie ECS k7s5a pamięci DDR 512 MB ELIXIR i DDR 256 MB GEIL obie oznaczone cl = 2,5. W czasie uruchamiania WIN 98 wyświetla niebieski ekran z napisem że pamięć uruchomiona w trybie bardzo wolnym, a raz po uruchomieniu windy dał komunikat że za mało pamięci aby uruchomić program antywirusowy.

Pytanie czy da się to jakoś obejść bez zmiany biosu, na obu kościach pojedyńczo chodzi OK.

Proszę o pomoc ale nie w stylu "użyj szukajki" albo "szukaj to już było" szukałem i nic konkretnego nie znalazłem, a jak tak dalej pójdzie to moim zdaniem to forum powinno się nazywać archiwum wiadomości a nie forum skoro nie wolno o nic zapytać tylko trzeba szukać bo przecież wszystko już było.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dwa systemy 98 i XP na XP faktycznie nie pokazuje żadnych głupot niestety nie mogę zrezygnować z 98 (przynajmniej narazie), myślałem że jest jakiś sposób na obejście tego problemu, czyli według was jest to tylko wina systemu (98) a nie biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dwa systemy 98 i XP na XP faktycznie nie pokazuje żadnych głupot niestety nie mogę zrezygnować z 98 (przynajmniej narazie), myślałem że jest jakiś sposób na obejście tego problemu, czyli według was jest to tylko wina systemu (98) a nie biosu?

Zinstaluj program do obsługi RAMu np. cachemem. Z nadmiaru RAMu stworzy Ci cache'a. Oczywiście pod win9xx. Win9xx nie adresuje powyżej 128MB a raczej powiela adresowanie - co na to samo wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszczu - a to ciekawe co piszesz :D

Czy to oznacza ze moj Win98 jest inny i nie dziala poprawnie skoro mam 768 RAM?!? Bzdury gadasz. Pozatym to wyznaje jedna religie 98+2000. Nie zadne tam XP ;)

 

Przy okazji te moje 2305Mhz to bedzie odpowiednik ilu?

3300+, 3400+ a moze 3500+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszczu - a to ciekawe co piszesz :D

Czy to oznacza ze moj Win98 jest inny i nie dziala poprawnie skoro mam 768 RAM?!? Bzdury gadasz. Pozatym to wyznaje jedna religie 98+2000. Nie zadne tam XP ;)....

Koleś, z takimi tekstami to gdzie indziej. Microsoft też pisze bzury, tak?

http://support.microsoft.com/default.aspx?...id=kb;PL;253912

http://support.microsoft.com/default.aspx?...d=KB;pl;q184447

Windows 98 nie jest w stanie wykorzystać poprawnie więcej niż 512 MB ramu. Mowa oczywiście o systemie, nie o aplikacjach.

Oj, pierwsze posty na forum i taka wtopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to masz 'problemy z intenetem' - na czym polegają? Bo jeśli to tylko przeglądarka www to nawet się nie zastanawiaj. Od kiedy mam stałe łącze kolega polecił mi operę, jak pouzywałem tego i tego i już do IE nie wrócę. U mnie różnica w szybkości otwierania stron ok 2 razy lepiej na korzyść opery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - kolesia to sobie znajdz pod budka z piwem.

Po drugie - nigdy nie mialem problemow z 98 i dlatego moje stwierdzenie.

Po trzecie - fakt mylilem sie, ale w odroznieniu od Ciebie nie odbieram tego jako osobistej porazaki czy tez powodu do wstydu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - kolesia to sobie znajdz pod budka z piwem.

Po pierwsze forum ma tą magiczną właściwość, że nikomu tu nikt nie mówi per "Pan". Jeżeli Cię to poruszyło/obraziło - ok, mea culpa. - przepraszam.

...Po trzecie - fakt mylilem sie, ale w odroznieniu od Ciebie nie odbieram tego jako osobistej porazaki czy tez powodu do wstydu  :twisted:

A powinieneś - jak już zarzucasz komuś że pisze 'bzdury' a sam nie masz racji. Co do porażki to nie mogę zatrybić o co Ci chodzi. Że niby ja coś odebrałem jako porażkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dłuższy czas Win 98 SE i 768 Mb RAM'u (2 różne kości z różnymi timingami (kingston i jakiś no-name)) i działało bez problemów. Żadnych błędów w Windzie, aplikacjach itp. Więc kto tak na prawdę ma rację? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...