Skocz do zawartości
slavok

Athlon

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze zastanawiało mnie czy jeżeli przetaktowujemy tylko FSB to czy proc to odczuwa. Np. mam athlonka 2400+ standart 15x133 to jeżeli zmienie to na 12.5x166 (co też równa się tak jak orginalnie 2000Mhz). bo np w temperaturce nie widzę rużnicy.

 

a i czym to może być spowodowane że nie mogę go odpalić na ustawieniach 10x200 co by mi synchronicznie z pamiątkami chodził

 

czy takie zmiany fsb bez zmiany taktowania są groźnie ??

 

pozdro.

dzięki z góry za odpowiedzi.

slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ustawieniach 12.5 X 166 system jest wydajniejszy bo szyna chodzi szybciej! A co do fsb 200MHz to pewnie zasilacz bo na takim kocfigu spokojnie powinno pojsc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy takie zmiany fsb bez zmiany taktowania są groźnie ??

przeciez zmieniajac fsb zmieniasz taktowanie :P

 

chyba pomylilo ci sie z napieciem ;)

 

jak proca dobrze schlodzisz to o zywotnosc sie nie boj - nie zauwazysz jej straty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli robisz tak:

Zwiekszasz FSB i proc caly czas ma takie samo taktowanie [pisz tu w MHZ a nie w "skali" AMD, ok?] bo jesli tak to bedziemy dalej kombinowac - na 100% kwestia ustawien biosa:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiiem czemu nie mogę przekroczyć bariery +- 170 FSB chodzi mi o to by puscic tego mojego athlonka na 200 w FSB nie koniecznie musi być podkręcony może być np 200x10 by FSB procka chodziło synchro z pamiątkami też 200,

 

proc spokojnie idzie na 166x12.5 ale wyzej z fsb juz cięzko:(

 

a i czy to są dobre wyniki w aidzie

Odczyt 2521

zapis 918

przy takim configu jaki mam oczywiscie proc na 166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz pamięci ?? I czy pracują w dualu - moje elixiry przewracały się dualu na 400 mimo że to DDR 3200 - nawet na napięciu 2,7. Coś masz też chyba z timingami - bo wyniki pamięci masz słabe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no LOBO ma racje spróbuj ustawic tak pamieci zeby nie bylo DUALA, i sprawdz czy to nie sa kosci PC2700. W biosie 1.7L nie da sie ustawic pamieci zeby chodzily asynchronicznie z procesorem na solteku FRN2-L, i nie probuj wracac do biosu 1.1L on nie chodzi na rewizjach E i E4 (tych bez wiatraczka na NB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie po tygodniu trudów uzyskałem zadawalające wyniki:

z 133x15 na 200x11 poszedł bym wyżej ale boję sie że mój codecośtam 400W niewytrzyma a pozatym muszę zmienić zasilkę timingi przy 200FSB mam CL=2, RCD=3, RP=3, tRAS=10 :) (w dualu)

 

pozdro

slavOK

 

a i w aidzie mam

read około 2900 poprawka 3070

write około 1150

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uzbieram na jakiegoś zasiłka kaske to się pobawie wyżej, no ale cuż tera mam dużo wydatków muszę jeszcze coolerek na procka kupić :(:( a to znowu wydatek około 100 :x

 

Narazie Codeshit kroluje w moim sprzęcie :cry: :x ale myślę ze do 2 tygodni się to zmieni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...