Skocz do zawartości
gREG PG

czy tak sie da?...czy jest takie urządzenie?

Rekomendowane odpowiedzi

mianowicie - czy jest taki routeromodem (co za nazwa:) do ADSL (neo+) ktory mialby port RS45 i rownoczesnie bylby punktem dostepowym radiowym dla jakiegos innego kompa z sieciowka radiowa?

chodzi mi o to, ze nie chce ciagnac kabla daleko (poza tym docelowo to ma byc dostep dla laptoka:))...ale swojego stacjonarnego kompa chce miec na skretce....(ze wzgledu na lagi w graniu na necie)

szukalem takiego sprzetu...ale ze newbie w tym temacie jestem, wiec prosze o rade (czy Planet WL-U350A to to, czego szukam?, lub D-Link DSL-604?)

wszelkie sugestie mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok..ale czy dobrze zrozumialem jego opis...

w opisie stoi, ze ten router ma SLOT na karte WPC11, ktora trzeba dokupic oddzielnie (czyli pcimcia-czyli ja sie wklada do laptopa...-czy dobrze rozumuje?czy tylko dla tej karty jest on miejscem dostepowym?)

 

czy moze on byc miejscem dostepowym do innego kompa stacjonarnego z inna (PCI) karta sieciowa radiowa?..na tym glownie mi zalezy

sorry..moze to debilne pytania, ale ja tam wole najpierw zapytac a potem wydawac kase :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj trochę, bo zmienia się właśnie częstotliwość na 5GHz (z 2.4) i niedługo takie urządzenia pojawią się na rynku (do 2 miechów). Takie urządzonko będzie pracować w trybie dual band (jak komórka), czyli obsłuży także "starą częstotliwość". I taki modem/router/AP będzie samodzielny w 100%, bez żadnych kart, z dokręcaną anteną itp.

 

Poczekaj trochę, bo warto, zwłaszcza że niedługo częstotliwość 2.4GHz będzie zabroniona na otwartym terenie (gdzieś słyszałem), ponadto przepustowość zwiększy się baaaardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mianowicie - czy jest taki routeromodem (co za nazwa:) do ADSL (neo+) ktory mialby port RS45 i rownoczesnie bylby punktem dostepowym radiowym dla jakiegos innego kompa z sieciowka radiowa?

Jest, nawet w ofercie TP. Sagem F@st 1400W/802.11b ale można zrobić g :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, nawet w ofercie TP. Sagem F@st 1400W/802.11b ale można zrobić g :)

dzieki pmp...

no to kolejne pytanie :)...czy jesli ten komp, ktory ma miec dostep radiowy bedzie sie znajdowal w budynku obok (odleglosc 15m -za plotem :) ) bedzie rzeczywiscei mial ten dostep-tzn. czy asieg tego routera bedzie wystarczajacy? czy raczej trzeba bedzie kupic dodatkowa antene itp?...

jesli chodzi o pasmo 2,4GHz to zdaje sie, ze NETIA w tej chwili go ma i ma zamiar miec :) - u kumpla w weekend mierzyli, kto ich zakloca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiem Ci na to pytanie, bo może być wiele czynników zakłucających, ale na 15 metrów to choćby stacja trafo stała to powinno działac.

 

pasmo 2,4g i netia ? eee cos ci sie pokiełbasiło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sgadza sie netia uzywa pasma 2,4Ghz, wykupili na nie zezwolenie dosc dawno jak to pasmo jeszcze nie bylo bezplatne

urzywaja je to podlaczenia abonentow telefonicznych jak im sie nie chce kabli ciagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już całkiem niedługo TP zacznie sprzedawać modem Sagem F@st 5600 z drukarką :-] i magicznym przyciskiem który drukuje rachunek za korzystanie z połączenia po WiFi.... dobre do kafejek, czytelni, hoteli itp :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy chce w ten sposob rozdzielic neo, odszukalem temat i mam

jeszcze takie pytanka; jaki zasieg ma taki router+switch z radiowka? ile moze byc uzytkownikow? czy dzielenie lacza poprzez taki rodzaj routera uniemozliwia tpsa dojscie do tego ile osob kozysta z lacza? Zaluzmy net bedzie dzielony na 4 osoby, jedna mieszka pietro nizej, dwie nastepne w sasiednim bloku, oddalonym o 30m, nie bedzie problemu z sygnalem? Kompletnie nie siedze w temacie, prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADSL INTERNET ROUTER AR41/2A WIRELESS

 

Czteroportowy router ADSL z punktem dostępowym. Konfiguracja za pośrednictwem przeglądarki www. Funkcja autonegocjacji. Wbudowany firewall i modem ADSL. Prędkość transmisji radiowej: 11 Mb/ s. Moc wyjściowa 23dBm. Zasięg do 1200m w otwartej przestrzeni. Najlepiej współpracuje z Neostradą+. Nalezy podłączać do linii telefonicznej przez spliter. W komplecie: zasilacz, kable telefoniczny i sieciowy (8-mio żyłowy). Instrukcja na dyskietce.

 

Cena okolo 550 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przylamie troche... a mianowice chce polaczyc 2 kompy przez siec radiowa czy musze miec cos w stylu switcha radiowego czy moge miec 2 sieciowki ??? taki cross po radiu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...