Skocz do zawartości
R4DOS

Kiedy P4 Priscott

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy intel wypuści na rynek p4 z jądrem wykonanym w technologi 0.09mikrona o kodowej naziwe Priscott.?Podobno mają pracować na 5GHz i być konkurencyjne do hammerków Amdka, gdyż koszt ich produkcji znacznie spadnie, a to z powodu możliwości wykonania większej ilości jąder z jendego wafla krzemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy intel wypuści na rynek p4 z jądrem wykonanym w technologi 0.09mikrona o kodowej naziwe Priscott.?Podobno mają pracować na 5GHz i być konkurencyjne do hammerków Amdka, gdyż koszt ich produkcji znacznie spadnie, a to z powodu możliwości wykonania większej ilości jąder z jendego wafla krzemu.

Haha, hammer bedzie konkurentem dla P4 3Ghz w 0.13 co najwyzej.

Dla Priscota trzeba dopiero cos wymyslic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa :lol: może i AMD robi wydajniejsze procki, ale i tak Intela nie może dogonić.

 

AMD mogło by chociaż coś zrobić, żeby ich procki nie były takie delikatne, to wtedy może więcej ludzi zrezygnowało by z Intela. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrudnili cały sztab analityków i innych geniuszy i po latach wytężonej pracy wreszcie na to wpadli

Wracajac do tematu. Juz se moge wyobrazic jaki ten 0.09u 5Ghz bedzie demon. Powinni mu nadac jakas lepsza nazwe bo ta jakas taka niepozorna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy coś zmienią oprócz technologi wykonania bo jak nie to będzie kicha.

Dlaczego myslisz ze nie zmienia.

Z willamate jak zmieniali na northwooda to AMD dostal w d... jak trza. Jak przejda na 0.09 to jeszcze bardziej go pograzy. Z drugiej strony szkoda, ze AMD nie maja kasy na zrobienie czegos porzadnego, nie byloby takich cen Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie jaracie jak znajac naszego kochanego Intela gwizdnie se za niego 2000$.Bierzmy łomy w dłonie i pędźmy do jakiegos sklepu :idea:

Dokladnie !!!

Co z tego ze beda ? Kogo bedzie na to stac ??? 8O

Zreszta i tak bym nie kupil go chocby mnie bylo stac , tak dla samej zasady ! :?

Nie bede cootasom portfela nabijal ! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie taka sama sytuacja jak teraz. Pierwsze 0.09u beda coorewsko drogie, potem beda wychodzic znacznie szybsze (tu nie bedzie mowy o skokach co 100 mhz tylko o 500mhz minimum) i te zaczynajace sie - nie wiem - od 4Ghz beda juz tanie jak teraz wypasiony P41.6A. Ale to wszystko za jakies 1.5-2 lata. Wtedy albo juz nie bedzie AMD albo bedzie to juz calkiem inna firma (z nowymi pomyslami przynajmniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie taka sama sytuacja jak teraz. Pierwsze 0.09u beda coorewsko drogie, potem beda wychodzic znacznie szybsze (tu nie bedzie mowy o skokach co 100 mhz tylko o 500mhz minimum) i te zaczynajace sie - nie wiem - od 4Ghz beda juz tanie jak teraz wypasiony P41.6A. Ale to wszystko za jakies 1.5-2 lata. Wtedy albo juz nie bedzie AMD albo bedzie to juz calkiem inna firma (z nowymi pomyslami przynajmniej).

Smiesza mnie twoje wypowiedzi:

Amd juz nie bedzie :lol:

P4 1.6a tani :lol:

za 750zl to ja mam AThlona + dobra plyte i zostaje mi jeszcze na piwo :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie taka sama sytuacja jak teraz. Pierwsze 0.09u beda coorewsko drogie, potem beda wychodzic znacznie szybsze (tu nie bedzie mowy o skokach co 100 mhz tylko o 500mhz minimum) i te zaczynajace sie - nie wiem - od 4Ghz beda juz tanie jak teraz wypasiony P41.6A. Ale to wszystko za jakies 1.5-2 lata. Wtedy albo juz nie bedzie AMD albo bedzie to juz calkiem inna firma (z nowymi pomyslami przynajmniej).

Smiesza mnie twoje wypowiedzi:

Amd juz nie bedzie :lol:

P4 1.6a tani :lol:

za 750zl to ja mam AThlona + dobra plyte i zostaje mi jeszcze na piwo :x

Ale ja za te 750 pln mam cos porzadnego.

Co do AMD to jezeli nie zrozumiales to mialem na mysli, ze albo zrobia cos z soba albo odpadna (teraz maja milionowe deficyty, podczas gdy Intel trzepie taka kase, ze hej- to co bedzie za rok ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 750zl to ja mam AThlona + dobra plyte i zostaje mi jeszcze na piwo

możesz napisać jak to policzyłes
a czy tu ktos mowil o jakims demonie szybkosci?

dobra plyta = 400zl

Athlon TB 1.2 =370zl

a to sie = 770zl i mamy sprzecik ktory bije p4 na glowe i do tego ladnie sie kreci na jakies 1.5-1.6

a p4 kupujesz za 750zl do tego plyta za 500zl co daje 1250zl (no lol :lol: )

i co masz? <span style="color:red;">[ciach!]</span>o masz: wydajnosci 0, pozostaje ci tylko liczyc na extremalny o/c zeby ten procesor mogl sie oderwac od ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 750zl to ja mam AThlona + dobra plyte i zostaje mi jeszcze na piwo

możesz napisać jak to policzyłes
a czy tu ktos mowil o jakims demonie szybkosci?

dobra plyta = 400zl

Athlon TB 1.2 =370zl

a to sie = 770zl i mamy sprzecik ktory bije p4 na glowe i do tego ladnie sie kreci na jakies 1.5-1.6

a p4 kupujesz za 750zl do tego plyta za 500zl co daje 1250zl (no lol :lol: )

i co masz? <span style="color:red;">[ciach!]</span>o masz: wydajnosci 0, pozostaje ci tylko liczyc na extremalny o/c zeby ten procesor mogl sie oderwac od ziemi

a gdzie doliczyles za wiatrak??? AMD to min 100zl

 

a ceny sa takie

p4 1.6 BOX - 700zl

msi 645 ultra - 430zl

 

co daje 1130.... krecisz go na STANDARTOWYM wiatraku na min 16x150 ;) a tego swojego atlo... (cos tam) moizesz sobie wsunac.. bo tylko do tego sie nadaje.......

 

Watpie abys z tak kreconym Intelkiem sobie poradzil.... zarzuc jakies testy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie wszyscy jarac tym P4 a to jest gowno! gdyby nie 0.13um to tego by nik nie kupil!! wydajnosc PII LOL!!! Zobaczymy co bedzie gdy amdek wypusci thounderburda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 750zl to ja mam AThlona + dobra plyte i zostaje mi jeszcze na piwo

możesz napisać jak to policzyłes
a czy tu ktos mowil o jakims demonie szybkosci?

dobra plyta = 400zl

Athlon TB 1.2 =370zl

a to sie = 770zl i mamy sprzecik ktory bije p4 na glowe i do tego ladnie sie kreci na jakies 1.5-1.6

a p4 kupujesz za 750zl do tego plyta za 500zl co daje 1250zl (no lol :lol: )

i co masz? <span style="color:red;">[ciach!]</span>o masz: wydajnosci 0, pozostaje ci tylko liczyc na extremalny o/c zeby ten procesor mogl sie oderwac od ziemi

a gdzie doliczyles za wiatrak??? AMD to min 100zl

 

a ceny sa takie

p4 1.6 BOX - 700zl

msi 645 ultra - 430zl

 

co daje 1130.... krecisz go na STANDARTOWYM wiatraku na min 16x150 ;) a tego swojego atlo... (cos tam) moizesz sobie wsunac.. bo tylko do tego sie nadaje.......

 

Watpie abys z tak kreconym Intelkiem sobie poradzil.... zarzuc jakies testy:)

o kurde chory jestes :?:

cooler za 100zl to ty moze masz w tym swoim złomie

bo mi wystarczy za 40zl i mam 40stopni na full load, w lecie 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie taka sama sytuacja jak teraz. Pierwsze 0.09u beda coorewsko drogie, potem beda wychodzic znacznie szybsze (tu nie bedzie mowy o skokach co 100 mhz tylko o 500mhz minimum) i te zaczynajace sie - nie wiem - od 4Ghz beda juz tanie jak teraz wypasiony P41.6A. Ale to wszystko za jakies 1.5-2 lata. Wtedy albo juz nie bedzie AMD albo bedzie to juz calkiem inna firma (z nowymi pomyslami przynajmniej).

Smiesza mnie twoje wypowiedzi:

Amd juz nie bedzie :lol:

P4 1.6a tani :lol:

za 750zl to ja mam AThlona + dobra plyte i zostaje mi jeszcze na piwo :x

to ciekawe jak sie dobrze rozejrzysz to qpisz fajna plytke za 270 (a mianowicie GA-8-IDX - update bios'u i podkrecasz ile chcesz ) i p4 za 530 :) tylko trzeba chciec (co prawda jest to 1.5GHz :P ale do 2.0GHz podkrecisz spokojnie na standardowym chlodzeniu - jak nie wiecej :?: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem ze intel i tak wyjdzie na sowje, a cey nowego priscotta nie s jeszcze ustalone. Przypominam ze koszty jego produkcji spadne w porownaniu do Notrhwoodoe i willametow. A jak intel bedzie sprzedawal je w cenie ok.100zl to zmiazdzy AMD. I procki amdka beda nadawaly sie tylko do zastosowan biurowaych.

 

ps. nie zauwazyliscie ze AMD zaczyna powoli stosowac dotychczasowa polityke intela. Looknijcie na cenik Xpkow (roznice pomiedzy nim)[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejna klutnie pomiedzy AMD a INTEL.

Chlopaki i dziewczyne :wink: po co ten temat od nowa zaczynac. Wszyscy wiedza ze Intel jest starsza firma i ma wieksze zaplecze techniczne i wiecej pieniedzy aby wprowadzac nowe technologie. AMD jest troche mlodsza firma i i jest troche ubozsze. Intel ma wysokie ceny i dobrze sie kreci (az za dobrze) ma swoich klijentow ktorzy go kupuja. AMD przekonuje do siebie dobra wydajnosci i niska cena co dla przecietnego zjadacza chleba jest priorytetem.

Nie wiem czyma was jeszcze przekonac wiec koncze ta wypowiedz :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejna klutnie pomiedzy AMD a INTEL.

Chlopaki i dziewczyne :wink: po co ten temat od nowa zaczynac. Wszyscy wiedza ze Intel jest starsza firma i ma wieksze zaplecze techniczne i wiecej pieniedzy aby wprowadzac nowe technologie. AMD jest troche mlodsza firma i i jest troche ubozsze. Intel ma wysokie ceny i dobrze sie kreci (az za dobrze) ma swoich klijentow ktorzy go kupuja. AMD przekonuje do siebie dobra wydajnosci i niska cena co dla przecietnego zjadacza chleba jest priorytetem.

Nie wiem czyma was jeszcze przekonac wiec koncze ta wypowiedz :!:

no i dobrze sram na to

ja i tak wiem swoje i wiem ze ci co kupuja Intela maja mnie wydajne kompy i to nawet mi na reke idzie bo w q3 jestem zawsze 1-szy na serverze a kolesie z p4 1.7 nie moga mnie dogonic :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dobrze sram na to 

ja i tak wiem swoje i wiem ze ci co kupuja Intela maja mnie wydajne kompy i to nawet mi na reke idzie bo w q3 jestem zawsze 1-szy na serverze a kolesie z p4 1.7 nie moga mnie dogonic

I czym się tak podniecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu się wtrące

 

co jest sztuką podkręcić coś co zostało do tego stworzone czy podkręcić coś czego teoretycznie sie nieda? A wydajnościowo intel to guwno, poczekamy zobaczymy jak bedzie ten pri(coś tam) i hammerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejna klutnie pomiedzy AMD a INTEL.

Chlopaki i dziewczyne :wink: po co ten temat od nowa zaczynac. Wszyscy wiedza ze Intel jest starsza firma i ma wieksze zaplecze techniczne i wiecej pieniedzy aby wprowadzac nowe technologie. AMD jest troche mlodsza firma i i jest troche ubozsze. Intel ma wysokie ceny i dobrze sie kreci (az za dobrze) ma swoich klijentow ktorzy go kupuja. AMD przekonuje do siebie dobra wydajnosci i niska cena co dla przecietnego zjadacza chleba jest priorytetem.

Nie wiem czyma was jeszcze przekonac wiec koncze ta wypowiedz :!:

no i dobrze sram na to

ja i tak wiem swoje i wiem ze ci co kupuja Intela maja mnie wydajne kompy i to nawet mi na reke idzie bo w q3 jestem zawsze 1-szy na serverze a kolesie z p4 1.7 nie moga mnie dogonic :roll:

a to ciekawe...

tyle ze p4 1.7 to wiliamett - czyli zabytek..

 

a watpie bys wygral z nowymi 0.13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie taka sama sytuacja jak teraz. Pierwsze 0.09u beda coorewsko drogie, potem beda wychodzic znacznie szybsze (tu nie bedzie mowy o skokach co 100 mhz tylko o 500mhz minimum) i te zaczynajace sie - nie wiem - od 4Ghz beda juz tanie jak teraz wypasiony P41.6A. Ale to wszystko za jakies 1.5-2 lata. Wtedy albo juz nie bedzie AMD albo bedzie to juz calkiem inna firma (z nowymi pomyslami przynajmniej).

Smiesza mnie twoje wypowiedzi:

Amd juz nie bedzie :lol:

P4 1.6a tani :lol:

za 750zl to ja mam AThlona + dobra plyte i zostaje mi jeszcze na piwo :x

to ciekawe jak sie dobrze rozejrzysz to qpisz fajna plytke za 270 (a mianowicie GA-8-IDX - update bios'u i podkrecasz ile chcesz ) i p4 za 530 :) tylko trzeba chciec (co prawda jest to 1.5GHz :P ale do 2.0GHz podkrecisz spokojnie na standardowym chlodzeniu - jak

nie wiecej :?: )

BUHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAH

 

Dobra plyta heheeh Pentium4 + Sdram eheheh ROTFL!!! koles zastanow sie co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczemu porownuje sie mocne pentiawy ze slabszymi Athlonami dodatkowo w gorszej technologii ? Porownaj sobie AXP i jakas pentiawe w technologii 0,18 ktora ma tyle samo MHz. Oczywiscie Antek wygra. Podkrec sobie na maxa pentiawe i podkrec AXP - kto wygra ? oczywiscie AMD. Najlepszym dowodem na to, ze AMD sa szybsze, jest porownywanie wolniejszych AMD do szybszych pentiaw, temu faktowi nikt nie zaprzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczemu porownuje sie mocne pentiawy ze slabszymi Athlonami dodatkowo w gorszej technologii ? Porownaj sobie AXP i jakas pentiawe w technologii 0,18 ktora ma tyle samo MHz. Oczywiscie Antek wygra. Podkrec sobie na maxa pentiawe i podkrec AXP - kto wygra ? oczywiscie AMD. Najlepszym dowodem na to, ze AMD sa szybsze, jest porownywanie wolniejszych AMD do szybszych pentiaw, temu faktowi nikt nie zaprzeczy.

tylko jakchcesz porownywac produkt z 1998 (9) roku (intel) z nowosciami AMD XP2100+ ???

 

to porowanianie bedzie chore....

 

jak jzu to mozna porownac te same zegary... lub te smieszne "+" i kto wygra Intel...

 

ale meczcie sie na swoich chlamiastych AMD... dzieki temu MY intelowcy mniej kasy wydamy na procki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...