Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić jakieś tanie ale niezawodne DVD-RW. Myślałem nad takim Liteonem bo na nic innego nie mam kasy... http://sklep.gral.pl/podzespoly/index_opis...rd=&pdgr=&aaa=1

nie znam sie na tych wszystkich formatach i nie wiem co to + i - :D ale czy to dobra nagrywara ??? :D

no i ile mniejwięcej nagrywałaby płytkę DVD ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DVD sa dwa formaty : DVD-R/-RW i DVD+R/+RW. teraz nagrywarki obsluguja obydwa formaty, ktore sa niekompatybilne ze soba. Na tym Liteon-ie nagrasz obydwa formaty. Plytki kupuje najtansze - Espaeranzy za okolo 4- 5 zl w slimie. Polecam TDK, ale sa drozsze i kosztuja okolo 10 - 12 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo dobrze spisuja sie na moim liteonie 401S plyty Akkoss a wlasciwie Vakkoss. Na 40 sztuk kazda sie nagrala bez bledu i poddana weryfikacji jest odczytywana. Esperanzy nie polecam - plyta po 3 miesiacach nie jest odczytywana przez zaden naped. Osobiscie preferuje nagrywanie filmow na - a danych na +. Moj odtwarzacz dvd jakos lepiej sobie radzi z minusami :) Nagrywam plyty 2x bo inaczej ich tez nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilkanascie nagranych Esperanz i z zadna po uplywie nawet roku nie bylo problemow. Kupilem ostanio 10 plytek verbatim z czego 5 nie przeszlo pomyslnie weryfikacji po wypaleniu. Uzywam Esperanz z +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wgrałem biosa od 811s i działa elegancko. Nawet nieszczęsna esperanza x4 (-) elegancko sie x4 nagrywa :) - Zwracam im honor

Czy działa x8 to nie wiem bo nie mam takich płytek :(

 

Wie ktoś czy może przy płytach dvd działa on the fly (kopiowanie w locie)?

 

Updejt:

No przed chwilą miałem pełno w gaciach :P Zachciało mi sie wgrać oficjalny bios do 811S i po tej operacj nagrywarka miała bufor zapełniony max w 6% i nagrywała wszystko x1. Przywróciłem nieoficjalny to samo, potem znowu oficjalny i też nic. Powróciłem więc do eppromu 411s i biosu od 411s. Nagrywara działała normalnie (uff :)) więc nie omieszkałem ponownej zmiany eppromu i wgrania scrackowanego biosu od 811S. No i co? I działa :D Mam elegancko 811S :) i jestem bardzo happy :)

 

Swoją drogą nie pojmuje czemu oficjalny nie działa, dziwne to.

 

No to tyle moich bojów z tą nagrywarką, więcej sie nie wyciśnie chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Pioneer DVR-106D. Absoltnie bezproblemowa nagrywrka. A najlepsze jest to, że za kilka tygodni producent powinien wypuścić nowy BIOS dzięki któremu będzie można zapisywać płytki DVD DualLayer :D Niewtajemniczonych informuje, że są to płytki o pojemności 8,5GB :D Będzie ciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...