Skocz do zawartości
wamak

Długi start komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć, czy z moją płytą jest wszystko ok.(sprzęt, jak w podpisie)

 

Mianowicie od naciśnięcia przycisku "power" do pojawienia się info o karcie mija czasem nawet 5-6 sekund(przez ten czas wentylatory tylko chodzą).Jak już pojawi się grafika, a potem bios, to dalej wszystko jest w normie. Sprawdzałem na innej karcie graficznej(nawet starej pci), zasilaczu, pamięci też inne i uruchomienie komputera bez zmian. Bios zaktualizowałem na najnowszy.

Podczas restartu też muszę czekać kilka sekund(monitor zdąży się wyłączyć i włączyć ponownie), czasami trochę mniej.

Ze stabilnością nie ma problemów, a to długie uruchamianie jest od zawsze.

 

Może mi ktoś powiedzieć, czy coś takiego jest w normie? Po prostu nie spotkałem się z czymś takim na innym komputerze, a poza tym to komp działa bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

no widac epoxy tak maja

mój tez bardzo długo postuje po włączeniu powera mija kilka sekund potem zapala sie monitor nastepnie sprawdzenie klawiatury tzn .migniecie diód i dopiero start systemu.mysle ze nie ma sie czym przejmowac ja na skreconym duronie i podniesionym v core tak jade spokojnie. jak kupowałem ta płyte to koles w sklepie mówił ze ona długo postuje takze i to prawda

płyta to epox 8K9A7i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kejsim ,epox to do siebie ma ze dlugo posta robi (przynajmniej ten model 8K9A7i bios mam ze stycznia i rowniez dlugo sie laduje ale to chyba nie powinno wam przeszkadzac 3-5 sek dluzej to zaden problem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOX sie laduje BAAARDZO dlugo - ja mam wrazenie ze moje procka to dwa razy odpala :) Ale to przez to ze sprawdza wsystko czy dziala - popatrz sobie czasem na wyswietlacz na laminacie - zobacz ile on tam sprawdza zanim dojdzie do FF :) Ewentualnie - kwestia za malego VCORE - za malo mocy - zwieksz o 0.025 i moze bedzie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to przez to ze sprawdza wsystko czy dziala - popatrz sobie czasem na wyswietlacz na laminacie - zobacz ile on tam sprawdza zanim dojdzie do FF

W 8KRAI nie ma wyświetlacza LED (chociaż na stronie producenta płyta na zdjęciu ma LED)

Ewentualnie - kwestia za malego VCORE - za malo mocy - zwieksz o 0.025 i moze bedzie lepiej...

U mnie to nie zależy od Vcore.

EPOX sie laduje BAAARDZO dlugo - ja mam wrazenie ze moje procka to dwa razy odpala

Właściwie ten długi post mi tak nie przeszkadza, tylko po prostu na innych komputerach bios pokazuje się od razu i myślałem, że mam walniętą płytę. Teraz wiem, że wszystko jest ok. Może dzięki temu Epoxy są stabilniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...