Skocz do zawartości
Fallout

Jaki zestaw audio do kompa ??

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze pytanko o Empire Eass SAT 80 W. U nas w sklepie widzialem po 399 komplet. Co sadzicie o Empire? http://www.empire.com.pl/zestawy.htm

GŁOŚNIKI UŻYTE W ZESTAWACH I SĄ PRODUKCJI CZESKIEJ FIRMY "TVM" Co to za firma? Cena ich jest dokladnie taka sama jak satelitek Tonsil Fenix. Z tych dwoch co byscie wybrali?

Dzieki za wszystkie porady.

TVM to inaczej Tesla, czeska firma produkujaca glosniki, w swojej cenia uwazam bezkonkurencyjna, w tych monitorkach widzie na niskotonowce ARN 150-03... calkiem przyjemny glosniczek (cena 35zl) dobrze gra w niskich krancach pasma jak na swoje wymiary >>11cm srednicy pracujecej<< ale glownie dzieki duzemu skokowi +/- 4,25mm o ile pamietam, srednice raczej ma sucha i troszke przymulona (ma to swoich zwolennikow), jednak zaaplikowac mu trzeba solidny wzmacniacz ze wzgledu na efektywnosc 84dB, te glosniki dobrze sie sprawdzaja pracujac w parze w obudowie podlogowej o poj ok 20l w ukladzie di'Apollito i zestrojone w okolicach 48Hz (potrafia zatrzesc pomieszczeniem 25m^2, na wysokotonowce widze ARV 104... jezeli mnie oczy nie myla, kopulka grajaca z piaskiem, nadaje sie do techno ze wzgledy na bardzo wyjaskrawiony koniec pasma (wyraznie wybija sie nad reszte)..... reasumujac para podobnych kolumn domowej roboty grajacych lepiej (samemu sie dostraja zwrotnice) kosztowala by w granicach 200zl, tak sie zastanawiam skoro masz ok 400zl do wydania na kolumny, moze sproboj zrobic wlasne podlogowki na 2xARN 150-03-4 (okolo 87 dB efektywnosci wyjzdzie) do tego tonsilowskie GDWK 11/100 (89dB efektywnosci - lekko tlumic trzeba)(milusi glosnik :) ) i obudowa zestrojona na jakies 45Hz , pojemnosc ok 20l, na dole komora balastowa dociazona srutem albo piaskiem, taki sprzet zmiotlby wszystkie konstrukcje firmowe do 500zl z powodzeniem

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamien: nie zabieram sie za cos, o czym nie mam pojecia :). Konstruowanie kolumn to wyzsza szkola jazdy. Wiem, ze zrobione samemu sa tansze i czesto lepsze, ale to trzeba umiec robic :)

Na http://www.akustyka.com.pl znalazlem jeszcze kolumny Cantaro 80 tez na TVM. Cena podobna.

BTW gdzie mozna kupic stojaki, w dobrej cenie (czyt. tanie :P)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny juz tez na chacie. Przed chwila podlaczylem i hmmm... dla mnie wypas. Odkrecone na 1/3 i usiedziec nie idzie, a co dopiero rozmawiac. Nie bede opisywal wrazen dzwiekowych slowami, bo nie umiem :). Roznica miedzy starym magnetofonem Sony kolosalna. Pierdziawki komputerowe rzeczywiscie moga sie schowac. Kolejny zadowolony forumowicz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

do mojego kompa podłączyłem wzmacniacz kenwooda i missiony.

 

Niema porównania z najlepszymi brzdąkadłami komputerowymi.

 

Wada missionów to brak izolacji magnetycznej, (ale za 350 pln nie można mieć wszystkiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

do mojego kompa podłączyłem wzmacniacz kenwooda i missiony.

 

Niema porównania z najlepszymi brzdąkadłami komputerowymi.

 

Wada missionów to brak izolacji magnetycznej, (ale za 350 pln nie można mieć wszystkiego)

jakie to missiony nie maja ekranowanina ?? bo M71 maja ;)

 

zreszta missiony postawiles odrazu przy monitorze ?? 8O

przeciez kolumny musza miec 1,5-2m przestrzeni miedzy soba zeby budowac przestrzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mission 700 na

 

nie postawiłem przy monitorze lecz z tyłu za nim w roztawieniu 1,5 metra

 

kolce + obciążniki

 

przypominam że to zestaw komputerowy (gry, poprawianie muzyki) - do muzyki używam "prawdziwego" sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zastanawiales sie aby samemu zlozyc kolumienki??

 

jakies fajniutkie monitorki o pojemnosci 10l ,  obudowa bass-reflex, niskotonowka Tesla ARN 150-03-8 (bardzo dobry glosnik i kosztuje 35-40zl), do tego wysokotonowka tonsila GDWK 11/100 (naprawde bardzo ladnie szczegolowo i mieko grajacy glosnik, posiada membrane z bawelny, koszt ok 90zl za sztuke, w necie znajdziesz po 50-60)

pozdrawiam

No wlasnie, jak skladalem sobie kolumny to uzylem tych wysokotonowych a do tego na niskie tony 2*alphard SW 807. Dane wg. producenta 33-4 000

91dB fs=33 qts=0,24 qms=4,13 qes=0,26 wszystko w obudowie ~80 litrow. I teraz pytanie: czy warto zmieniac te niskotonowe na jakies tesle ? jak tak to jakie ? (potrzebuje 20cm), bo gwizdkow chyba lepszych w rozsadnej cenie nie dorwe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzialbym 2x ARN-226-07-8 polaczone rownolegle lub 2x ARN-226-07-4 polaczone szeregowo i to wlozone do zamknietej obudowy, wtedy bas ma lepsza kontrole i uderzenie.... zagra wg mnie napewno lepiej jak alphard ktory znany jest ze nie trzyma sie podanych parametorow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARN-226-07-8 i ARN-226-07-4 sa glosnikami przeznaczonymi do obudowy zamknietej w przypadku zmiany bass-reflex na zamknieta nalezy srodek bardziej wytlumic np welna mineralna i bardzo szczelnie zatkac otwor reflexu zeby charakterystyka kolumny sie nie rozjechala i nie bylo slychac swistow :)

 

a tak odemnie to alphard to klada nizej jak tesla, ktora prezentuje moze niezbyt efektowne brzmienie ale napewno ladniejsze, przyjemniejsze i bardziej szczegolowe, to tak jak porownywac altusy do monitorow spendora, te pierwsze niby bardziej efektownie graja, za to te drugie to klasa sama w sobie a taka stanowi tesla w swojej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sredniotonowki jakies dajesz?? jak nie to nisko dziel pasmo na jakis 3200-3500 kHz bo ta tesla powyzej 4kHz cuda wyprawia, zreszta glosniki o srednicy wiekszej jak 16cm cos slabo juz sie w srednich tonach sprawdzaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie mam sredniotonowek, a pudla od nowa robic nie bede :D za duzo roboty bylo przy tym. I teraz sie jeszcze zastanawiam czy nie wsadzic tej kasy zamiast na glosniki do wzmacniacza ... Mam teraz 2 i nie moge sie zdecydowac ktory mi bardziej pasuje :D Technics SU-3500 (kiedys dawalem linka) czy Denon PMA-525R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze mam obydwa wzmacniacze w domu :D i nie moge sie zdecydowac, graja zupelnie inaczej, a jeden trzeba sprzedac. Ciekawe ile wzialbym za tego Technicsa ... w sumie to klasa A

ja moge kupic za 200zl :wink: jak cos ?:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ze mam obydwa wzmacniacze w domu :D i nie moge sie zdecydowac, graja zupelnie inaczej, a jeden trzeba sprzedac. Ciekawe ile wzialbym za tego Technicsa ... w sumie to klasa A

Raczej klasa AA, a to zupełnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon to I klasa dużo lepsza jakość i wykonanie niż technics. Weź Denona albo poszukaj jakiejś Yamahy to są sprzęty z wyższej półki.

no nie wiem czy denon to I klasa, powiedzialbym ze tak, z dzisiejszymi sprzetami technics plasuje sie gdzies na samym koncu (Stare technicsy to dobre sprzety), a denon to klasa srednia nizsza, tak samo jak yamaha sa to sprzety z dolnej polki :)

 

Raczej klasa AA, a to zupełnie inna bajka

ten technics to klasa A, pobiera caly czas jednakowa moc, zasada dzialania podobna do wzmacniacza lampowego, klasa AA to ostatni wymysl technicsa -

poniewaz taka wcale nie istnieje

 

z jednej strony ten technics prezentuje lampowe brzmienie, miekkie i delikatne, za to denon jest nowszy i ma wiekszego kopa... ja bym jednaj wzial denona ze wzgledow oszczednosciowych bo 30zl miesiecznie za prad wiedzej to duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denon to klasa srednia nizsza, tak samo jak yamaha sa to sprzety z dolnej polki  

Wiesz miałem już duużo wzmacniaczy różnej marki Pioneery technicsy denony soniaki onkyo i yamahy i muszę przyznać że z tych marek w cenie do 1500zł najlepsze są Yamahy i Denony a za nimi Onkyo. Oczywiście mówię o rynku wzmacniaczy sprzed kilku lat al`a allegro. Jednak teraz sytuacja wygląda tak samo:). Ja obecnie mam Yamahe AX-750 i jak narazie lepszego wzmaka w cenie do 1500zł niewidziałm ani nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2*42W przy poborze 380W :D zdjecie a wlasciwie linka dawalem na forum, z przyjemnoscia bym go odszukal ale przekroczylem limit w chello i teraz mam lacze 32/32 i ta strona mi sie wczytywala 4 minuty :D ale link jest nawet chyba w tym topicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...