Skocz do zawartości
Fallout

Jaki zestaw audio do kompa ??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam głośniki komputeroe+ podłączona wierza na tył.. no ale chciałbym coś lepszego.. zastanawiam sie .. czy lepiej jakiś zestaw 5.1 czy może jakiś Tuner+kolumny??? co byście polecili?? Głównie do filmów, słuchania muzy no i grania :D:d hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative MegaWorksTM 2.1 THX 250D za 899zł  calkiem pozadny zestaw 

Logitech Z-2200 THX  963zł tez calkiem neizly zestaw 

 

 

te 2 zestawy sa juz calkiem pozadne

Tylko ze za ta cene mozesz miec pozadny zestaw stereo a nie jakies tam glosniczki komputerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś lepszego.

Mozesz mi wskazac kierunek? :)

 

Ma to sluzyc do naglosnienia pokoju od 15m^2 do ok 22m^2, wiec nie musi to byc jakis super power (tymbardziej ze w domu nie moge sobie specjalnie posluchac na maxa bo zaraz siostra w pokoju obok ma pretensje :) ). Sprzet uzywany raczej do wszystkiego.. od muzy, przez filmy po gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to sluzyc do naglosnienia pokoju od 15m^2 do ok 22m^2, wiec nie musi to byc jakis super power (tymbardziej ze w domu nie moge sobie specjalnie posluchac na maxa bo zaraz siostra w pokoju obok ma pretensje :) ). Sprzet uzywany raczej do wszystkiego.. od muzy, przez filmy po gry.

No wiesz - 22m2 to juz kawałek pomieszczenia, więc nie bierz byle słabizny. Typy Kamienia jak najbardziej słuszne - good luck. Tylko z Tannoyów wolałbym M2 a nie MX2. Zajrzyj też na topic o głośnikach.

 

PS. Dobrze, że u mnie nikt nie ma pretensji - a czasem jest naprawdę głośno :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cos takiego ?

 

Staram sie dazyc do 5.1 m.in. dlatego, ze w obu pomieszczeniach (pokoj w domu i w akademiku), ktore maja byc tym wspomagane mam cholernie malo miejsca, przez co takie 40cm molochy niespecjalnie mi sie mieszcza... pozatym imho to troche za duze kolumny do takiego pomieszczenia. W domu (ok 15m^2) mam obecnie wieze Sony (taki calkiem niezly sprzecik sprzed dobrych 10 lat) z glosnikami blizej nieznanej mi firmy SB (takie logo jest na nich - nie wiem co to). Wg tego co jest napisane maja moc 50/80W a naprawde wygar maja za duzy jak na ten pokoj, max co moge sluchac bez bolu glowy/uszu czy innych rzeczy to ok 2/2.5 w skali do 10 (o ile nie ma siostry za sciana :D).

Kiedys mialem je rozstawione w duzym pokoju o powierzchni ok 35-45m i tam udalo mi sie puscic 5/10 ale to juz i tak bylo znacznie za duzo jak na normalne sluchanie.

 

Nie chce z kolei kupowac jakis Creative'ow (choc sub z 4100 zrobil na mnie niezle wrazenie jak na zestaw za troche ponad 200zl), dlatego szukam czegos normalnego, wiec moze inaczej powinienem zapytac... jaki dobry (wzgledem komputerowych pierdziawek [ale tych troche lepszych] a nie paradigm'ow ;) ) zestaw 5.1 mozna kupic do 1500zl ?

 

jako bardzo dobra alternatywe dla Tannoy M2 uwazam Mission M71...

ladne, male, spasilyby ale cena jakby zaporowa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie nieco skrócić wypowiedź :)

 

... Staram sie dazyc do 5.1 m.in. dlatego, ze w obu pomieszczeniach (pokoj w domu i w akademiku), ktore maja byc tym wspomagane mam cholernie malo miejsca, przez co takie 40cm molochy niespecjalnie mi sie mieszcza...  

Popraw mnie - ale czegoś tu nie rozumiem - piszesz, że szukasz zestawu 5.1 ponieważ masz za mało miejsca ??? To chyba troszkę nielogiczne. Przecież jak wstawisz wszystkie te elementy 5.1 to dopiero będzie problem i ciasnota. IMHO - wystarczyły by Ci porządne 2 kolumienki zamiast tandetnego zestawu 3D. na czymś takim też fajnie ogląda się filmy, a do muzyki to już nie trzeba mówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie - ale czegoś tu nie rozumiem - piszesz, że szukasz zestawu 5.1 ponieważ masz za mało miejsca ??? To chyba troszkę nielogiczne. Przecież jak wstawisz wszystkie te elementy 5.1 to dopiero będzie problem i ciasnota.

Tak.. ale satelity od 5.1 maja max z 30cm wysokosci i kilkanascie szerokosci, a takie kolumienki stereo sa jakby wieksze :)

Zreszta postaram sie zrobic w weekend jak bede w domu foty swojego pokoju to zobaczysz co mam na mysli :)

 

IMHO - wystarczyły by Ci porządne 2 kolumienki zamiast tandetnego zestawu 3D. na czymś takim też fajnie ogląda się filmy, a do muzyki to już nie trzeba mówić.

Wiesz... to jest tak ze dopoki nie uslysze takiego porzadnego zestawu stereo to chyba nie uwierze ;)

Co prawda uwazam, ze to co mam w domu jest calkiem niezle ale jakos nie czuc tego stereo... moze to kwestia rozlozenia kolumn, musialem sie troche napocic zeby je jakos wcisnac a i tak nie jest symetrycznie, zreszta jak beda foty to pogadamy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative MegaWorksTM 2.1 THX 250D za 899zł  calkiem pozadny zestaw  

Logitech Z-2200 THX  963zł tez calkiem neizly zestaw  

 

 

te 2 zestawy sa juz calkiem pozadne

Tylko ze za ta cene mozesz miec pozadny zestaw stereo a nie jakies tam glosniczki komputerowe.

Widac ze raczej nie slyszales zadnego z tych zestawow. Sam posiadam Creative Megaworks THX 250D + audigy 2 cena za wszystko ok 1200 za takie pieniadze nie ma lepszego zestawu do kompa (jakosc + moc a nie sama moc) mowimy oczywiscie o sprzecie nowym z gwarancja 2 letna zreszta.

 

Goraco polecam taki zestawik ew z logitechem.

 

P.s. Ci co mowia ze te zestawy do muzyki sie nie nadaja reczej nie maja pojecia o jakosci tych glosnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ty nie słyszałeś dobrych głośników, za tą cenę można mieć np. eltax libberty 5+. Dlatego lepiej poskładać sobie "normalne" stereo.

za 1200 wysokiej jakosci glosniki + wysokiej jakosci wzmacniacz + wysokiej jakosci zrodlo dzwieku ? i wszystko nowe na gawarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie - ale czegoś tu nie rozumiem - piszesz, że szukasz zestawu 5.1 ponieważ masz za mało miejsca ??? To chyba troszkę nielogiczne. Przecież jak wstawisz wszystkie te elementy 5.1 to dopiero będzie problem i ciasnota.

Tak.. ale satelity od 5.1 maja max z 30cm wysokosci i kilkanascie szerokosci, a takie kolumienki stereo sa jakby wieksze :)

Zreszta postaram sie zrobic w weekend jak bede w domu foty swojego pokoju to zobaczysz co mam na mysli :)

 

IMHO - wystarczyły by Ci porządne 2 kolumienki zamiast tandetnego zestawu 3D. na czymś takim też fajnie ogląda się filmy, a do muzyki to już nie trzeba mówić.

Wiesz... to jest tak ze dopoki nie uslysze takiego porzadnego zestawu stereo to chyba nie uwierze ;)

Co prawda uwazam, ze to co mam w domu jest calkiem niezle ale jakos nie czuc tego stereo... moze to kwestia rozlozenia kolumn, musialem sie troche napocic zeby je jakos wcisnac a i tak nie jet symetrycznie, zreszta jak beda foty to pogadamy ;]

hmmmmm....

Tannoy M2 ma takie wymiary:

Wymiary ( W x S x G w mm ) - 380 x 203 x 270

 

Mission M71 ma takie wymiary:

Wymiary ( W x S x G w mm ) - 296 x 170 x 275

 

skoro uwazasz ze to sa duze kolumny hmmmm no to ja nie wiem czego szukasz :?

 

jezeli sie zaprzesz to napewno znajdziesz obydwa zestawy w cenach 500-700zl do tego wzmacniacz ok 500zl i bedziesz mial zestaw ktorego ja nawet nie porownywalbym do jakiegos badziewnego 5.1 bo to by sie mijalo z celem....

 

kiedys poszedlem z kumplem (taki co aby "wieza" mrygala i umc umc robila to byl zadowolony) do sklepu audiofilskiego, staly tam Missiony M73 (takie jak M71 tylko ze podlogowki) podpiete pod Cambridga A500 i lecial film "Wróg u bram".... no to stanelismy i sluchamy a kumpel sie pyta " ty gdzie tu subwoofer i glosniki tylne??" :lol:

heh jak mu pokazalem palcem te graja tylko dwie kolumny to on nie wierzyl ze potrafia taka przestrzen stworzyc :), teraz kumpel ma Rotela ra931 i jbl lx2004 i zbiera na dobry naped CD heheheh :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ze raczej nie slyszales zadnego z tych zestawow. Sam posiadam Creative Megaworks THX 250D + audigy 2 cena za wszystko ok 1200 za takie pieniadze nie ma lepszego zestawu do kompa (jakosc + moc a nie sama moc) mowimy oczywiscie o sprzecie nowym z gwarancja 2 letna zreszta.

 

Goraco polecam taki zestawik ew z logitechem.

 

P.s. Ci co mowia ze te zestawy do muzyki sie nie nadaja reczej nie maja pojecia o jakosci tych glosnikow.

Zgadza się - zestaw bardzo dobry i ładny, ale należy wyraźnie odróżnić zestawy komputerowe od zestawów H-Fi. To są dwa różne światy i nie ma sensu dokonywać ich mariażu. Różnica między dobrym hi-fi a nawet najlepszym zest. komputerowym jet naprawdę duża. Jest tylko kwestia ceny. Tak jak podał mefi - za 1200 zł (za pełny komplet 6.1 - głośniki + wzmacniacz + karta dzwiękowa) - nowe na gwarancji - trudno będzie kupić również nowe elementy hi-fi stereo, skoro przyzwoity wzmacniacz kosztuje ok 1000 zł. Dlatego dla osoby poszukującej kompletu 3D typowo do komputera w tym przedziale na pewno lepszym rozwiązaniem będzie zakup właśnie jakiegoś zestawu komp.

Jeśli natomiast mowa o sprzęcie używanym - to za wspomiane 1200 zł można już sobie złożyć całkiem fajne stereo, przy którym komputerowe 3D czy 2.1 nie ma zadnych szans.

W samym sprzęcie Hi-Fi jest również coraz bardziej widoczna rónica, między typowym stereo a coraz bardziej panoszącym się "kinie domowym". Na ogół towar gorszy jakościowo trafia właśnie do "kina", gdyż tam nie jest potrzebna taka wierność prezyzji, dokładność, stereofonia itd. jak w stereo - gdzie ludzie oczekują dzwiękowych fajerwerków. Ułomności poszczególnych głośników są maskowane przez ich ilość oraz zagłuszający wszystko bas z subwoofera - gdyż to w mniemaniu wielu oznacza "kinowy dzwięk". Stereo to juz bardziej kultura i skupienie się na przekazie - tu liczy się wszystko i wszystko też składa na dobry dzwięk jaki odbieramy.

Wiele zestawów komputerowych (zresztą nie tylko takich), które słyszałem jest również nastawionych na tzw "efekt 5-minut". Wyeksponowany bas i skrajne wysokie tony - co daje wrazenie potęgi i szczegółowości. Tymczasem coś takiego jak kontrola basu, średnica i detaliczność zupełnie się nie liczy.

Kolejna kwestia to źródło dzwięku. Jeśli ma być to tylko komputer + mp3 to nie usłyszy się na tym wszystkich niuansów muzyki. Trzeba też o tym pomyśleć przy ewentualnym wyborze - a co najważniejsze - czy taki sprzet hi-fi jest mi akurat potrzebny, bo w wielu przypadkach jest to tylko owczy pęd i chęć bycia na czasie w relacji sąsiad-ja :). Najlepiej samemu ocenić co się akurat podoba - ja przykładowo zaczynałem od zestawu Altus 200 + Technics SAEX120 - co wydawało mi się to istną rewelacją :) - ale jak wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tannoy M2 ma takie wymiary:

Wymiary ( W x S x G w mm ) - 380 x 203 x 270

 

Mission M71 ma takie wymiary:

Wymiary ( W x S x G w mm ) - 296 x 170 x 275

 

[...] jezeli sie zaprzesz to napewno znajdziesz obydwa zestawy w cenach 500-700zl do tego wzmacniacz ok 500zl i bedziesz mial zestaw ktorego ja nawet nie porownywalbym do jakiegos badziewnego 5.1 bo to by sie mijalo z celem....

A ktory z tych zestawow jest lepszy ?

Tzn. oba pewnie maja swoje zady i walety... bardziej rozmiarem pasowalby mi ten mission, a jeszcze piszesz ze ich rozmiar wcale nie znaczy, ze malo potrafia :)

A tutaj w promocji maja po calkiem chyba niezlej cenie jak na nowke i w dodatku przesylka na ich koszt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tannoy M2 ma takie wymiary:

Wymiary ( W x S x G w mm ) - 380 x 203 x 270

 

Mission M71 ma takie wymiary:

Wymiary ( W x S x G w mm ) - 296 x 170 x 275

...

A ktory z tych zestawow jest lepszy ?

Tzn. oba pewnie maja swoje zady i walety... bardziej rozmiarem pasowalby mi ten mission, a jeszcze piszesz ze ich rozmiar wcale nie znaczy, ze malo potrafia :)

A tutaj w promocji maja po calkiem chyba niezlej cenie jak na nowke i w dodatku przesylka na ich koszt...

Posłuchaj obu i sam zdecyduj - nie będzie wtedy rozczarowania i ewentualnych pretensji do nikogo :)

A co do wielkości głośników a ich możliwości brzmieniowych to uwierz, że niektóre "maluchy" potrafia naprawdę zadziwić.

 

Przykład - Audiovawe 141 (Polska produkcja)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dzwięk - ehh - trzeba posłuchać samemu :).

 

PS. Fotki z ostatniego Audio Show 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj obu i sam zdecyduj - nie będzie wtedy rozczarowania i ewentualnych pretensji do nikogo  :)

Zebym tak jeszcze mial gdzie :)

 

A co do wielkości głośników a ich możliwości brzmieniowych to uwierz, że niektóre "maluchy" potrafia naprawdę zadziwić.

Czy te w/w zaliczaja sie do tych niektorych? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...