Skocz do zawartości
Vadeer

czy za cenę zalmana 7000 Al kupie cos lepszego?

Rekomendowane odpowiedzi

niedlugo bede skladac komputer koledze i zastanawiam sie czy wersja aluminiowa da rade. chce miec podkreconego lekko bartona 2500+. moge kupic to chlodzonko za 79 zeta. czy za ta zene kupie cos wydajniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartony się dość mocno grzeją i AMD zaleca coolery z miedzianym rdzeniem.

Więc może lepiej dorzucić do 7000AlCu.

Ewentualnie: Arctic Silent 2L, GlacialTech Igloo 2500 pro

A z tańszych (lecz niewiele /wcale nie gorszych): Spire Falconrock2 / Whisperrock4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do teamtu mam dwa pytanak:

-Gdzie mozna dostac tego zalmana alcu za 99zl - jak narazie to widzlem go w cene od 120-180. Wiem ze tej ceni to jest oem - tylko gdzie ??

-i drugie pytanie czy jest taka wersja ktora bede mogl zalozyc na Abita IS7 ?? Jak dokladnie sie nazywa i gdzie najtaniej dostc (najlepiej w wawie :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za podobna cene do tego Zalmana mozna kupic GlacialTech'a Silent Breeze II a w testach wyszedl lepiej od Zalmana AlCu puszczonego na silent mode... wentylator jeden z cichszych na rynku w tej klasie cenowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze szukalem we wrocku i nie moglem znalezc tych prockow ktore wymieniacie (na gieldzie nie bylem). sa tylko:

- glacialtech silent breeze 462

- ARCTIC <CU> 3000+

- GlacialTech Igloo 2460

 

nie znalazlem whisperrocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angela jest chyba we wrocku. poza tym mieli najlepsza cene bo kosztowal cos w granicach 90pln.

Kolega Vadeer mowil, ze nie widzial wersji OEM w wersji A a ja mowie, ze jest taka.

 

 

jezeli chodzi o browat to jeszcze dzisiaj nei pilem i moze w tym lezy problem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glacialtech silent breeze 462 będzie w porządku, chociaż przepłacisz troche bo porównywalny jest ze Spire F... / W... a znacznie droższy. Zamów w np. siriusie - będziesz miał dość szybko, ewentualnie na allegro - ktoś z Wrocławia miał Arctica i chyba Spire.

Jednak gdyby nie brak otworów wokół socketa, to nie zawracałbym sobie głowy innym coolerem niż 7000AlCu.

P.S.

W wielu sklepach nie znają nazw FalconRock 2 i WhisperRock IV bo niewiedzieć czemu Spire nie umieszcza nazw na opakowaniach tylko nakleiki z ciągem cyfr/liczb. Kupiłem FR 2 na zasadzie "a jakie jeszcze ma pan, czy można zobaczyć? ......"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie w Angeli jest wersja OEM 7000A AlCu za 99 zeta. czym sie rozni wersja oem od box? jest rowniez Falcon Rock II za 42 zeta i Whisper Rock IV za 47 zeta. Sa jeszcze dwa Titany:

TITAN TTC-D5TB/G/CU35/SC (do 3200+) za 55 zeta

TITAN TTC-D9TB/CU35/R1 (do 3200+) za 58 zeta

 

w sklepie speed (nieby dystrybutor Spire) jest Falcon Rock i Whisper Rock III (czyli oba jakies przestarzale chyba :wink: - niezle przegiecie)

 

No i sam nie wiem co kupic (musze patrzec na koszta a cooler ma pociagnac bartona 2500@3200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie w Angeli jest wersja OEM 7000A AlCu za 99 zeta. czym sie rozni wersja oem od box? jest rowniez Falcon Rock II za 42 zeta i Whisper Rock IV za 47 zeta. Sa jeszcze dwa Titany:

TITAN TTC-D5TB/G/CU35/SC (do 3200+) za 55 zeta

TITAN TTC-D9TB/CU35/R1 (do 3200+) za 58 zeta

 

w sklepie speed (nieby dystrybutor Spire) jest Falcon Rock i Whisper Rock III (czyli oba jakies przestarzale chyba  :wink: - niezle przegiecie)

 

No i sam nie wiem co kupic (musze patrzec na koszta a cooler ma pociagnac bartona 2500@3200)

Wersja BOX - cooler + zapinka do Athlona, Zapinka do PIV i do A64

Wersja OEM - tylko 1 zapinka

 

z tych wszystkich to nawet się nie zastanawaiaj - kupuj Zalmana (droższy od innych, ale jest najlepszy)

 

Sprawdź jeszcze czy pasuje do twojej płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pasuje to TYLKO Zalman 7000AlCu.

 

Jak nie to któryś ze Spire (raczej FR2). ALE aby było dobrze przy b3200+ to niestrety trzeba szlifować spód radiatora i założyć inną paste. Cooler jest w dość niskiej cenie pewnie kosztem zaoszcządzenia na dokładnym szlifowaniu. Godzinka roboty i w efekcie nawet 5 stopni !!! na procku mniej.

Wiele osób chłodzi nim i daje sobie rade (ale po szlifie). Sam mam takiego (na codzień przy 10,5x200, max co pozwolił cooler {ale przed szlifowaniem} to 11 x 216 1,75V - temp w abs osiągnęła 74st, z diody pod prockiem - 62st).

Od jakiegoś czasu myślałem nad wymianą na Gigabyte 3D ale po testach sobie darowałem. Zysk 2-3 stopni za 200zł ??? A jak już pisałem w płycie brak otworów :cry: :cry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dolacze sie do tematu ze swoim problemikiem :(

 

mam v7+ wszycho by bylo oki ino ze zeby schlodzic mojego proca to wentyl musi chodzic na max obrotach bo jka jest low to bios pokazuje 65 stopni w stresie a radiator jest goracy jak moja dziewczyna..

 

tutaj jest porownianie 3 colerow z v7+ ktory tam wypadl bardzo slabo.

 

http://www.oc-serwis.pl/?page=testy&id=96&p=1

 

tu jeszcze 1 test

 

http://www.oc-serwis.pl/?page=testy&id=90

 

na co go wymienic w cenie do 100 zl i cichego co jest najwazniejsze zalman 7000 odpada bo nie mam miejsca na niego na plycie ( mam radiator od zalmana 3000 na mobo) . moze kupic tego spire z tego testu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz aby Ci cooler odleciał ? :D

Jak uda się założyć i skierować cały strumień powietrza na radiator to ze zwolnieniem problemów nie będzie. Tylko nie widziałem przejściówek ze 120 na 70.

Można też pomyśleć o wentylu 92x92 - w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przejsciowek to ja nie widzielm zadnej co ma wymiary 7 x 7 cm na jakokolwiek inna miare. mam wentyl zalmana 9 x9 ale chce miec wiatrak co dmucha tyle co wiatrak od v7+ na max obrotach . nikt dalej nie wie jka sie zamienia m3 na cfm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w opisie jakiegoś wentyla znalazłem: 33 m3/h - odpowiada ok. 21 CFM. Więc może te 180 m3/h to ~~ 115 CFM. Ale to coś dziwnie wychodzi .....

 

Poza tym coś w te cyferki nie bardzo wierze. Miałem w rękach coolery Spire WhisperRockIV i FalconRock2. Organoleptycznie znacznie lepiej dmucha wentyl z Falcon a w specyfikacji ma on wpisane 28CFM, natomiast ten z Whisper 38CFM. Dodam, że wentyl Arctic TC pro ma w opisie max 31m3/h a jak wywaliłem termistor to "na ręke" znacznie lepiej dmucha niż wentyl z Falcona i lepiej chłodzi !!!

Co by nie było wątpliwości do tego samego radiatora podpinałem po kolei te 3 wentyle. Najwydajniejszy Arctic, potem ten z Falcon, najsłabszy ten z Whisper. To odwrotnie niż wynikałoby z cyferek.

Z tym, że wtedy gdy miałem tego WhisperRock IV to Spire podawał, że ma przepływ 28CFM. Potem zmienili to w opisie na 38. Może dali inny wentyl, ale wygląda on dokładnie tak samo.

Wniosek: ?????????????????? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...