Skocz do zawartości
rytuan

FX 5950 ....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nazywam sie Rytuan jestem nowym uzytkownikiem i chcialam sie przywitac . :D

Jestem poczatkujaca amatorka podkrecania ,ale nie bede zawracac wam glowy glupimi pytaniami . Poczytam i poucze sie z waszego forum.

Mam tylko jedno pytanie na ile moge rozkrecic FX 5950 ultra (mam 537 na 1002 dalej sie boje) zeby nie spalic karty.

dziekuje :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, z tego co wiem to najwięcej da sie z niego wycisnąć 590@1020 a wartość stabilna to 570@1020. Tu wżucam linka gdzie zobaczysz ile goście z PClab wyciśli z MSI FX5950 http://pclab.pl/art8048-11.html, twój na pewno pujdzie więcej niż 537 MHZ jeszcze z 20-25 MHz więc jeśli nie chcesz zjarać grafy to podnoś co 5MHZ i testuj stabilnośc do pierwszych oznak niestabilności.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy ( Pierwsza ???? ) amatorke OC na forum :E

Fx chyba maja czujnik temp na GPU mimo ze nie jest to za dokladne sprawdz ile masz mniej wiecej teraz i podkrecaj powoli . . .

Mozesz od czasu do czasu sprawdzic o ile temp wzrasta a jak uznasz ze za malo sie udalo to wstaw bloczek wodny na GPU i jedziesz z nim jeszcze wiecej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam Gefa i nie wiem :D .. ale .. amatorka podrecania ;D to mi sie podoba :) :wink:  

 

sorx za offtopic

Boze to juz sie robi nudne, nie dziwie sie czemu dziwczyn jest tak malo na takich forach. Jak widza takie idiotyczne teksty to od razu im sie odechciewa :? . Czy naprawde nie moze tu wejsc zadna dziewczyna ktora nie byla by witana w ten sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee moze w tym szalenstwie jest metoda ? :wink: 

 

A tak co do tematu to mozna sie dowiedziec do czego tak zawziecie krecisz ta karte ???

Niewiem czy to dobrze odbierzecie ale to mnie sie bardzo podoba takie wyciskanie pelnych mozliwosci ze sprzetu.

Chcialam sie pochwalic tym co juz mi sie udalo:

na org. ust.

3dmark2001-17700

3dmark03-6179

541/1002:

3dmark2001-18551

3dmark03-6733

Moze to niewiele ,ale jak na poczatkujaca tochyba niezle. 8)

Bloczkow wodnych narazie nie ,bo musze troche wiecej sie pouczyc

W przyszlosci zajme sie procesorem

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee moze w tym szalenstwie jest metoda ? :wink: 

 

A tak co do tematu to mozna sie dowiedziec do czego tak zawziecie krecisz ta karte ???

Niewiem czy to dobrze odbierzecie ale to mnie sie bardzo podoba takie wyciskanie pelnych mozliwosci ze sprzetu.

Chcialam sie pochwalic tym co juz mi sie udalo:

na org. ust.

3dmark2001-17700

3dmark03-6179

541/1002:

3dmark2001-18551

3dmark03-6733

Moze to niewiele ,ale jak na poczatkujaca tochyba niezle. 8)

Bloczkow wodnych narazie nie ,bo musze troche wiecej sie pouczyc

W przyszlosci zajme sie procesorem

POZDRAWIAM

No, jak na początek spox. Możemy dowiedzieć się coś więcej o RESZCIE twojego kompa, bo sądząc po wyniku 3DMark 2001 to tkwią w tym kompie jeszcze duuuże zapasy mocy, które mamy nadzieję zechcesz wykorzystać.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee moze w tym szalenstwie jest metoda ? :wink:  

 

A tak co do tematu to mozna sie dowiedziec do czego tak zawziecie krecisz ta karte ???

Niewiem czy to dobrze odbierzecie ale to mnie sie bardzo podoba takie wyciskanie pelnych mozliwosci ze sprzetu.

Chcialam sie pochwalic tym co juz mi sie udalo:

na org. ust.

3dmark2001-17700

3dmark03-6179

541/1002:

3dmark2001-18551

3dmark03-6733

Moze to niewiele ,ale jak na poczatkujaca tochyba niezle. 8)

Bloczkow wodnych narazie nie ,bo musze troche wiecej sie pouczyc

W przyszlosci zajme sie procesorem

POZDRAWIAM

8O Bardzo calkiem niezle :) Ja tyle nie wyrabiam... :P

Bardzo podbudowujace jest takie spontaniczne pojawienie sie kobiety z tak ukierunkowanymi zainteresowaniami :) Zycze wiele radosci z OC.

 

Witamy ( Pierwsza ???? ) amatorke OC na forum :E...

No, uwazaj, bo dostaniesz od Miope banana :wink:

 

Hajmon3 --> nie przesadzaj - ile znasz kobiet o takich zainteresowaniach ? Sa rzadkoscia na naszym forum, wiec nic dziwnego, ze zostaja odrobine bardziej entuzjastycznie przywitane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon64 3000+ na MSI K8t neo-FSR asylum GeForce fx 5950 256 MB 2X512 kingston PC3200 CL3 ECC seagate barracuda 7200 120 GB DVD RW TDK monitor sony sdm-v72w LCD 17" wide klaw i mysz Bluetooth Microsoft

To tak na szybko bo lece do pracy

poprawka 3dmark2001se 19354

tylko niewiem czemu mam takie rozbieznosci

papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon64 3000+ na MSI K8t neo-FSR asylum GeForce fx 5950 256 MB 2X512 kingston PC3200 CL3 ECC seagate barracuda 7200 120 GB DVD RW TDK monitor sony sdm-v72w LCD 17" wide klaw i mysz Bluetooth Microsoft  

To tak na szybko bo lece do pracy

poprawka 3dmark2001se 19354

tylko niewiem czemu mam takie rozbieznosci

papa

8O

No, teraz to ladnie... Sprzet niczego sobie :) Ale do pamieci bym sie jednak przyczepil :P No, ale sie tez wyjasnilo, skad takie wyniki. Oj, niedlugo padnie 21k w 3dm1 - i naprawde jestem ciekaw, jak wysoko Ci pojdzie ten athlonik64. Teraz proponowalbym ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sie za zwiekszenie szyny FSB. Na razie zostawilbym taktowanie procka w okolicy jakiej jest teraz - wiec przy zwiekszeniu FSB musialabys obnizyc o krok nizej mnoznik. O ile procek jest odblokowany do oc... Poszukaj na forum watkow o podstawach podkrecania procka, a potem do boju. Nieszczesciem w szczesciu ( :P ) jest fakt, ze jak na osobe poczatkujaca, masz sprzet oparty wlasnie na athlonie64 - a na tym forum jeszcze zbyt wiele o tej platformie nie bylo. Ale zycze powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon64 3000+ na MSI K8t neo-FSR asylum GeForce fx 5950 256 MB 2X512 kingston PC3200 CL3 ECC seagate barracuda 7200 120 GB DVD RW TDK monitor sony sdm-v72w LCD 17" wide klaw i mysz Bluetooth Microsoft  

To tak na szybko bo lece do pracy

poprawka 3dmark2001se 19354

tylko niewiem czemu mam takie rozbieznosci

papa

No sprzęt masakra gdzie do roboty chodzisz :twisted: że masz kase na taki FULL wypas config. Dobrze że na forum tweaka trafiłaś to napiszemy co się z takim kompem robi :twisted: . Nareszcie ktoś na forum napisze jak się kręcą te Athlonki64(a coolera na procku jakiego masz). Co taki słaby monitor kupiłaś ja bym się czepnoł na Eizo 21"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z czystej ciekawosci:

Po kiego wala to podkrecac hmm? 3dsmark ci za wolno chodzi czy jak? A moze chcesz grac w DIII na 2048/1536 16xAA 8x FSAA?

Pfff, nierozumiem ludzi ktorzy podkrecaja domowy sprzet po to zeby miec! Rozumiem podkrecac Radka 9500/9700 czy GF4/3/FX5600 czy cos ale 5950... pfff. W kazdym razie GL, ciesze sie ze firmy zarabiaja na naiwniakach ktorzy placa kupe kasy za sprzet z najwyzszej polki... Ale jesli cie na to stac, jezdzisz Ferrari tudziez Porsche i masz zamek w Neuschwastein to ciesze sie z twojego szczescia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie oszukuje takiego kompa sobie sama zlozylam :!: (kolega tylko podlanczal zasilacz no i troche pomogl)moge zamiescic zdiecie jak chcecie .

Ja mieszkam kolo Chicago ten upgrade kosztowal mnie 1000$

karta-400

proc-220

plyta 99

zasilacz-70

case-60

ram-199 (monitor i klaw z mysza mialam juz wczesniej)

Chyba nie musze nikomu wyjasniac ile trzeba tu pracowac aby zarobic na to

Pozatym dziekuje za przywitanie (w dzien kobiet jeszcze) :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie oszukuje takiego kompa sobie sama zlozylam :!:  (kolega tylko podlanczal zasilacz no i troche pomogl)moge zamiescic zdiecie jak chcecie .

Ja mieszkam kolo Chicago ten upgrade kosztowal mnie 1000$

karta-400

proc-220

plyta 99

zasilacz-70

case-60

ram-199 (monitor i klaw z mysza mialam juz wczesniej)

Chyba nie musze nikomu wyjasniac ile trzeba tu pracowac aby zarobic na to

Pozatym dziekuje za przywitanie (w dzien kobiet jeszcze) :cry:

Nie przejmuj się, zazdrośnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorący sprzęt :wink: Masz rację, w Polsce na takie "cudo" jak Twój komp trzeba "trochę" popracować ( w morde jeża to prawie dwie moje pensje 8O ). Wiesz na tym forum takie coś to perełka. Jak się nie mylę jesteś PIERWSZĄ osobą która ma tu 64 bitowego Athlona. Pamiętaj, że kręci się toto nieco inaczej. Mnożnik z tego co mi wiadomo na razie w tych prockach zablokowany ( oprócz wersji FX). Jedyne, co może zmienić w pewnym zakresie, to częstotliwość bazowa, która (poprzez mnożnik) ustala częstotliwość pracy procesora. Nie jest to jednak – błędnie przez XORa określana – częstotliwość FSB (Front Side Bus – główna magistrala systemowa). Po prostu w przypadku Athlonów 64 nie ma czegoś takiego, jak FSB – procesor sam komunikuje się z pamięcią ( kontroler pamięci jest zintegrowany z procesorem), a z pozostałymi komponentami łączy się przez łącze HyperTransport, które pracuje z częstotliwością 600 lub 800 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z czystej ciekawosci:

Po kiego wala to podkrecac hmm? 3dsmark ci za wolno chodzi czy jak? A moze chcesz grac w DIII na 2048/1536 16xAA 8x FSAA? 

Pfff, nierozumiem ludzi ktorzy podkrecaja domowy sprzet po to zeby miec! Rozumiem podkrecac Radka 9500/9700 czy GF4/3/FX5600 czy cos ale 5950... pfff. W kazdym razie GL, ciesze sie ze firmy zarabiaja na naiwniakach ktorzy placa kupe kasy za sprzet z najwyzszej polki... Ale jesli cie na to stac, jezdzisz Ferrari tudziez Porsche i masz zamek w Neuschwastein to ciesze sie z twojego szczescia...

Jak mawia mój profesor od infy"OC to sport dla sportu" :wink: , a tak pozatym to OC jest zaraźliwe :) i jak sie chwyci takiego bakcyla to ciężko jest nie podkręcać procków,pamięci i kart graficznych.To tak jak z tuningiem silników samochodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops:

hanu --> faktycznie, niezlego walnalem babola... ot, braki w obyciu z athlonami64... Mea culpa, mea maxima culpa... Zupelnie zapomnialem, ze sie je 'Je' juz inaczej, i z rozpedu gruchnalem po staremu... :oops:

Zainteresowana przepraszam...

 

A teraz ide sie pookladac biczem pokutnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...