Skocz do zawartości
MAD

A1700@ ??

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Mam problem. Otoz niewiem co sie dzieje (pewnie gdzies popelniam blad)

mam AXP1700 z odblokowanym mnoznikiem. Spokojnie jedzie na 133x12,5 co daje 1667 (AXP2000). Dzis puscilem go na 166x11 i .... raz wstaje komp a raz nie. Napiecia na procku jeszcze nie ruszalem bo niewiedzialem czy nie pogorsze sytuacji.

Sprzet jak w podpisie tyle ze mam zasilke chiefteca 360-202.

Czy to w ogole ma prawo dzialac ?

 

Bede wdzieczny za rady i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma antka 0.13 ma przeciez odblokowany mnożnik i prawie zaden palomino by tak nie poszedł

najpierw sprawdz czy pamieci ci tyle ida i czy mobo nie ma problemów z takim fsb miałęm te mobo radze nowy biosik zazucić na poczatek a co do procka to powinien bez problemu tyle isć napisz jeszce jakie masz napiecie default tego swojego antka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej podnis napiecie ( nie przesadzaj tylko ) zaobserwoj temperature i wartosci napiec (w faq na tym forum znajdziesz jakie powinny byc) jjak chcesz go wyciagnac naprawde wysoko to chwila pracy a efekt...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie na procku wynosi 1,62 - 1,63

O ile go podniesc na poczatku ?

I czy zmniejszyc taktowanie pamieci na mniej agresywne podczas tych operacji z mnoznikiem i fsb. (mam 2x256 333mhz)

Dzieki za link (obecnie czytam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie na procku wynosi  1,62 - 1,63

O ile go podniesc na poczatku ?

I czy zmniejszyc taktowanie pamieci na mniej agresywne podczas tych operacji z mnoznikiem i fsb. (mam 2x256 333mhz)

Dzieki za link (obecnie czytam)

Najlepiej przy zmianie fsb (żeby zobaczyć ile ci wyciągnie procek) dać timingi pamięci na optymalne. Dopiero potem bawić się pamięciami - nie warto kręcić dwóch rzeczy na raz - bo nie wiadomo co jest nie tak jak się wiesza system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tych ustawieniach powinienes juz nieznacznie podniesc napiecie...

na to nie ma reguly, a ja bym wrecz powiedzial ze prawie kazdy 1700+ o,13 poleci na tyle na standardowym vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś napisał seriie procka.Jak nie chcesz ściągać coolera to skorzystaj z Aid-y32 tam da sie zobaczyć serie procka.I tak na zapas jak byś miał przypadkiem serie BO :twisted: to masz szczęście(ja mam BO i patrz w podpis) bo to chyba najlepsza seria Atchlonów XP(no chyba że sie myle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stety 3DMarka 2003 moge tylko zapuścić przy zegarze na grafie 435 :? bo mi przy wyższym nie przechodzi CPU test w 2003:

3DMK2003-4019pk

No a w 3DMK 2001 przy zegarze 470MHz -13124pk

 

Chce zaatakować 2500MHz :twisted: ale najpierw musze zmienić mojego STORMa S2 na coś mocniejszego no i zasiłka może sprawiać problemy :roll: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś napisał seriie procka.Jak nie chcesz ściągać coolera to skorzystaj z Aid-y32 tam da sie zobaczyć serie procka.I tak na zapas jak byś miał przypadkiem serie BO :twisted:  to masz szczęście(ja mam BO i patrz w podpis) bo to chyba najlepsza seria Atchlonów XP(no chyba że sie myle).

mylisz sie :P B0 to nie seria tylko revision - serii nie odczyta zaden program

 

bombel => jak wszedzie i tu sie mogla trafic czarna owca. tak

zgadza sie, moze sie trafic, nie twierdze ze nie, ale z tych co mialem i testowalem to kazdy szedl na tyle na standardowym vcore, zarowno dlt3c jak i dut3c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś napisał seriie procka.Jak nie chcesz ściągać coolera to skorzystaj z Aid-y32 tam da sie zobaczyć serie procka.I tak na zapas jak byś miał przypadkiem serie BO :twisted:  to masz szczęście(ja mam BO i patrz w podpis) bo to chyba najlepsza seria Atchlonów XP(no chyba że sie myle).

mylisz sie :P B0 to nie seria tylko revision - serii nie odczyta zaden program.

:D I właśnie po to jest takie forum zeby sie czegoś dowiedzieć .Nazwałem BO seria bo tak pisze w AIDzie.Wiem ze tu chodzi JUHB no i odpowiedni tydzień :twisted: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Puscilem mojego A1700 na 2400 (166x11,5) ...Zastanawiam sie czy pojdzie na 12 , 12.5 ?. - Jak sadzicie ?

Pamiec ustwiona by SPD (jakiekolwiek modyf. przy timmingach ....nie wstaje. ) Czy zastosowanie twinow 400 pozwoli na lekkie ich przekrecenie ?

Opis procka: T-Bred-B , Seria B0 , 0,13

Plytka jak w podpisie bios ver 5,60 AMI

Jak sadze jesli wstawilbym "Bartka" to mi pojdzie spox na 166 ?.

I jeszcze jedno Ktore jader jest starsze T-bred czy Thorton ? (nie smiejcie sie nigdzie nie moge znalezc roadmap'a AMD. )

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze podnioslem vcore z 1,616 - 1,632 na 1,65 - 1,68

przeszlo mi przez glowe ze nawet jesli bym nie podniosl vcore i tak kompik by wstal. Jakies sugestie ? z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie idzie na 2600+ na AC i vcore 1.6v :|

211x10 synchro zz ram @ 2.77V jak w podpisie

211<-- bios, reszta pokazuje 212 i ponoc wiecej sie nie da na tej plycie bez modow ale po zalozeniu WC moze cos z tym zadzialam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...