Skocz do zawartości
Destiny

Bartek 2500+ przy FSB >210

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma Bartki z FSB większym niż 210?? Najbardziej interesowałoby mnie FSB koło 220 lub 230 żeby ustawić mnożnik x10.

Jaka seria, Vcore itd?? Jakie chłodzenie - Air/WC??

 

Chodzi mi o raczej nowsze serie tak żebym był w stanie je dostać n ciągu najbliższych 2 tygodni.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche Ci sie pomieszalo....

Procesory na jadrze Barton maja 2 mozliwosci FSB

166MHz i 200MHz

nie ma procesorow przeznaczonych na inne czestotliwosci magistrali.

 

A o co Ci chodzi z tym ustawianiem mnoznika na 10?

Zadaj pytanie jeszcze raz starajac sie o to, aby bylo logiczne - w przeciwnym wypadku nie spodziewaj sie odpowiedzi na pytanie ktore starales sie zadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... jemu chyba chodzi o oc FSB... Procesorowi nie robi żadnej różniczy czy pacuje 20*100 czy 10*200...

Chcesz osiągnąć 10*230? Większośc powinna po odpowiednim zwiększeniu vcore tyle polecieć.

Nie licz na mnożnik 10* na nf7... tylko z biosem d10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On po prostu chce kupić odblokowanego bartka co w miare dobrze sie kręci i idzie wyżej niz 210FSB i chce sie dowiedziec przy jakim napieciu by takowy bartek chodził i na jakim coolerze - tak mi sie wydaje.

W każdym razie to chyba nie miejsce na to :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adasi zrozumiał. :)

 

Chcę wiedzieć które Bartki z nowych serii dadzą się o/c na conajmniej 200x11 albo większym FSB np. 220x10, 230x10 itd.

 

@Michasiek na d10 beta 4 albo nowym Kingu od TicTaca już wszystko możliwe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecierz one sa zablokowane (oprucz tego XP-M czy jakos tak)  :lol:

przeciez FSB jest odblokowane palancie
Destiny napisal ze chodzi mu o nowsze serie z odblokowanym mnoznikiem :roll: A one sa przecierz zablokowane (po 39 tyg choc moze sie trafic - malo prawdopodobne - jakis odblokowany z 2oo4)

lol uwarzaj na slownictwo.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecierz one sa zablokowane (oprucz tego XP-M czy jakos tak)  :lol:

przeciez FSB jest odblokowane palancie

pierwsze i ostatnie ostrzezenie :evil: :!:

 

daruj sobie takie teksty bo sie pogniewamy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś doradzi co zrobić??? Dziś kupiłem bartka 2500 i tak czytam i czytam że da rade go zakręcic na 3200. No komp sie odpala przy fsb 200 wszystko git do momentu gdy 3dmark2001se sie nie uruchomi i odpala sie test a po chwili znów jestem w windowsie i juz 3d marka nie ma :((((.

Wysypuje sie. Tak myslę że może to wina pamięci bo mam 2X256 elixiry 266mhz. Płyta raczej spox bo epox 8rdae. Zasilacz hmmm jakis 400W rzekomo no ale z napieciami spoko bo sprawdzałem więc podejrzewam pamiątki. Pytanie jest takie czy zmienic na 400mhz czy to nic nie da??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby się przekonać że pamiątki cie blokują to puść go asynchronicznie tz pamięci np. 75% do fsb , ale chyba napewno kup sobie twinMosy z kościami m.tec a będziesz zadowolony!!!!, bo zakłdam że napięcie na pamiątkach zwiększałeś już na maxa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mam mieć?? Taki mam nick wszędzie i takiego używam na forum. A teraz idź sobie poczytaj instrukcje swojej płyty głównej a nie zadawaja takich głupich pytań.

 

===============

Znalazłem takie Bartki:

AXDA2500DKV4D

AQZFA 0347VPGW lub IQYHA 0348XPMW

 

Ponoć jakieś szatany :D Mają odblokowane mnożniki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu ludzie wy jusz nie wiecie po co te forum jest !!!! bartka mozna poscic na 210 220 a nawet wiecej ale to jest bzdura to nie ma sensu. najlepsze wyniki sa na mnozniku 11 chociaz jak kto woli.ja mialem swojego kiedys puszczone na (220/11) ale to trzeba miec dobrego coolera. (zachar musimy zmienic forum bo tu sie robi sajgon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem tu nowy wiec nie bijcie jak cos powiem nietak :-)

 

mam wlasnie tego bartona i powiem ci ze ja go wykrecilem na 2552mhz (czyli okolo 3700+), takze z wykreceniem go na 3200+ nie powinno byc zadnego problemu. Ja tam mam plyte FIC AU 13 (bardzo polecam!!), ty masz tam jakiegos epoxa wiec nie wiem jak to bedzie z plyta. Zeby go wykrecic na 3200+ wystarczy zmienic fsb na 200mhz, a jezeli nie chodzi to moga byc 2 rzeczy:

- za wyoka temperatura (powyzej 65 stopni, bo te procki chodza w temperaturach 55-65)

- lub za wysoki timing pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem tu nowy wiec nie bijcie jak cos powiem nietak :-)

 

mam wlasnie tego bartona i powiem ci ze ja go wykrecilem na 2552mhz (czyli okolo 3700+), takze z wykreceniem go na 3200+ nie powinno byc zadnego problemu. Ja tam mam plyte FIC AU 13 (bardzo polecam!!), ty masz tam jakiegos epoxa wiec nie wiem jak to bedzie z plyta. Zeby go wykrecic na 3200+ wystarczy zmienic fsb na 200mhz, a jezeli nie chodzi to moga byc 2 rzeczy:

- za wyoka temperatura (powyzej 65 stopni, bo te procki chodza w temperaturach 55-65)

- lub za wysoki timing pamieci.

 

 

a co do nicka to sobie go zmien bo to jest tak jakbym sie nazywal budowlancem poniewaz wiem jak wyglada cegla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartka mozna poscic na 210 220 a nawet wiecej ale to jest bzdura to nie ma sensu. najlepsze wyniki sa na mnozniku 11 chociaz jak kto woli.

Ty się słyszysz wogole??

Co jest bzdura?? Co nie ma sensu?? Testowałeś na innych mnożnikach że możesz się tak wypowiadać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby się przekonać że pamiątki cie blokują to puść go asynchronicznie tz pamięci np. 75% do fsb , ale chyba napewno kup sobie twinMosy z kościami m.tec a będziesz zadowolony!!!!, bo zakłdam że napięcie na pamiątkach zwiększałeś już na maxa???

Tzn jeśli chodzi o napięcia na pamięciach i na czym kolwiek to wogóle nic nie zmieniałem. Może ktoś mnie pokieruje o ile zwiekrzyc , bo tak nie usmiecha mi sie coś zjarac bo chciałbym sie jeszcze troszeczke nacieszyć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia na wszystko oprucz vcore mozesz smialo dac maxa

czyli agp 1.9 albo cos kolo tego i DDR = 2.9V a na procka daj 0.5V viecej i zobacz jak zadziala

wiec jak masz 1.6V to daj 1.65 i zobacz co z tego wyjdzie jak bedzie sie dalej wieszal to daj 1.7

kontroluj tylko temperaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wszystko chodzi stabilnie . Wielkie dzięki. Tylko ciekawi mnie jedno. Mianowicie chodzi o to że jak ustawie na fsb 200 z podniesieniem napiec na procu i na pamięciach to w 3dmarku mam mniej punktów niż na fsb 180 bez podnoszenia napięć :(. Da się coś na to poradzić. Dodam tylko że napięcia na AGP nie ruszałem bo po podniesieniu napiecia na procu i na pamieciach wszystko stabilne i acha mam karte graficzna gf4ti 4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...