Skocz do zawartości
Lukas20

Tygon dla ludzi z Tweak'a

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, nie dostawalem odp. o nowych topicach.

 

1. Jesli wytworzenie weza o wlasciwosciach tygonu byloby takie proste to dlaczego firmy od razu tego nie zrobily? Cos wydaje mi sie to dziwne.

 

2. Oprocz tygonu i clearflexu (ten podobno jest ciut bardziej przezroczysty) nie widzialem miekkich wezy bezbarwnych. Nawet silikony sa mleczne (za poza tym kosztuja ~30 PLN/m).

 

3. W wyborze tygonu raczej bym nie przesadzal. Jest tego z 50 rodzajow, ale najprostszy wydaje sie byc najlepszy r-3603. Po prostu wiele wslaciwosci jest niepotrzbenych.

 

4. Producent clearflexa 60 1/2'' - 3/4'' daje cene 1,76 $/m.

Model 5/8'' - 7/8'' - 2,3$/m

Oczywiscie mozna probowac wyciagnac 10% discount'a. Transport lotniczy 155$. Jesli macie tanszego przewoznika to prosze pisac.

 

5. Jesli bralaby to firma do stalej ofery to do ceny nalezy wliczyc 22% VAT + clo. Zapewniam, ze nawet nie chcecie wiedziec jaki procent kosztu UV DYE-LITE stanowi samo clo.

 

6. Weze mozna sprowadzic bez problemu pod warunkiem, ze zbierze sie odpowiednia liczba osob.

 

WRX > gdzie tam jest ClearFlex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRX > gdzie tam jest ClearFlex?

Podalem ci numer produktu, ja tam kupilem i to jest ClearFlex 60. Zreszta poszukaj sobie slow clearflex i mcmaster na angielskojezycznych forum, np overclockers.com lub amdmb.com i znajdziesz to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRX > gdzie tam jest ClearFlex?

Podalem ci numer produktu, ja tam kupilem i to jest ClearFlex 60. Zreszta poszukaj sobie slow clearflex i mcmaster na angielskojezycznych forum, np overclockers.com lub amdmb.com i znajdziesz to samo.
1. Dlaczego McMaster nie dal tam nazwy ClearFlex, ktora jest zarejestrowana?

2. Sa bardzo duze roznice w bend radius (az za duze).

3. Dla Chemical Tubing nie ma podanego materialu, ale ClearFlex 60 tez jest robiony z r-3603.

 

Dziwna sprawa.

 

Ile placiles za transport?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kawalek tej rurki na wierzchu i pisze na niej miedzyinnymi clearflex 60 . Mieszkam od tego magazynu jakies pol godziny jazdy i za wysylke zaplacilem jakies 4$ ale musialem jeszcze zaplacic podatek 8.75%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prosty wynalazek, może u nas znajdzie się jakis odpowiednikhttp://www.swiftnets.com/products/coolsleeves.asp

no nawet fajny patent , ale nie jestem pewien czy uchroni to w 100% waz przed zalamaniem ? bo chyba o to w tym chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prosty wynalazek, może u nas znajdzie się jakis odpowiednikhttp://www.swiftnets.com/products/coolsleeves.asp

no nawet fajny patent , ale nie jestem pewien czy uchroni to w 100% waz przed zalamaniem ? bo chyba o to w tym chodzi :)
moze te zawijki co sa do kabli od zasilki by sie nadaly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chałupniczo robiłem spreżyniki z miedzianego drutu (wyciągniętego z przewodów elektrycznych). Poprawiają i to znacznie promień zagięcia, ale trudno je dobrze spasować na wężu i są zbyt mało elastyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tam denerwuja takie 'druty na wezu :/ boze to nie problem zrobic tak zeby sie nie lamaly bierzesz kawalek rurki zaginasz ja pod odpowiednia temperatura i juz albo sa takie promienie skretne ( Tilt) ma takie i juz mnie tam zalezy na tym by bez zadnych dodatkow spokojnie zagiac waz jak chce :-) , zobaczymy czy z zamuwienia cos wyjdzie ale na 100 % jak bedzie mialo cos wyjsc to sie pisze na 2-3 metry clearfiXa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... albo sa takie promienie skretne ( Tilt) ma takie

no ma ale nie uzywa bo na wezu to nieciekawie wyglada.kawal miedzi na przezroczystym wezu....

zeby takie byly z plexi to by byl wypas.

 

a co do clearflexa.Ile moze wazyc ten waz? tzn ile by go bylo jak by sie wszyscy zebrali i ile on by wazyl bo moze (nie mowie napewno) moglbym zalatwic zakup i transport.Jest pare warunkow.Wlasnie ten ciezar, objetosc takiego weza (musi wejsc do walizki) i gdzie w stanach mozna go nabyc? tzn jakies sklepy sa czy tylko producent.Dobrze by bylo jakby mozna go nabyc gdzies w Chicago.

Raczej sadze ze nie bedzie problemu bo ta osoba co by to wiozla przytransportowala ze stanow nawet drzwi do garazu (5mx4m) razem z silownikiem elektrycznym oraz kibel i kabine prysznicowa :D

Jutro z nia pogadam i dam znac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha to dobry zawodnik jak takie dzwi targał :) jak bedziesz cos wiedzial pisz , trzeba tylko obliczyc ile osob , jaka dlugosc i najwazniejsze jaki rozmiar tego clearflexa ja sie pisze na 3 metry 1/2'' - 3/4''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ClearFlex mozna dostac za okolo 2$ za metr (trzy stopy) w sklepie McMaster. Numer produktu 5231K237, ID 1/2', OD 3/4".

[TiLt], ten sklep ma jeden ze swoich magazynow niedaleko Chicago, ale i tak nie oplaca sie tam jezdzic bo za wysylke placi sie jakies 4$, a za taka kase to chyba nikomu nie bedzie sie chcialo ruszac [gluteus maximus] z domu, tracic czas i paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie sprawa jest zawieszona bo koles mial jakies przejscia na cle.Cos mu tam zabrali iles musial zaplacic...

Mam sie do niego odezwac na poczatku maja.Bedzie mial plan na caly miesiac i powie kiedy bedzie w stanach i moze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> weze.

Jak mu powiedzialem co chce i do czego to w koncu zdjecia mojego kompa musialem pokazywac bo nie mogl uwierzyc :D

Dobrze by bylo jakbyscie zrobili liste ile metrow o jakiej srednicy w sumie trzeba przywiezsc.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie w temacie zadeklarowli sie:

 

Johny_85 - 2-3m (1/2"" na 3/4")

bladzio - 3m (1/2"" na 3/4")

madmax57 - 3-4m (1/2"" na 3/4")

Nive11en - 3-4m (1/2"" na 3/4")

oRh 2-3m (1/2"" na 3/4")

Sadhu - 3m (chyba 1/2"" na 3/4")

 

co daje 16-20m...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...