Skocz do zawartości
janbar

BE6 + Tulipanek 1.1A,1.2,1.4 czy Tulipanek Pentium III ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ta plyte i przeczytawszy wszystko o "abit + BE6" na forum mam pytanie jak w temacie. Moja plyta to najwczesniejsza wersja w tej serii.

Pytanie jest takie, ktory procesor na nia wybrac, aby dal sie uruchomic ?

Wiem, ze Tulipanek 1.2 bodajze, byl uruchamiany na wersji BX133 RAID, czy rozni sie ona czyms od mojej co uniemozliwialoby taka operacje ?

Czy do kazdego bedzie pasowac przejsciowka FPCGA-->Slot 1 ?

 

Pozdrawiam,

 

janbar.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma żadnej różnicy pomięty tymi dwoma płytami, no oprócz podstawki. A co się tyczy przejściówki to najlepiej aby obsługiwała Coppermine :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos puszczal Pentium III Tualatin na takiej lub podobnej ( BX-440 ) plycie lub widzial gdzies posty, artykuly o tym ? Czy ktos wie, ktore serie powyzszych prockow kreca sie najlepiej ? I jakie chlodzenie do nich zastosowac ? Oraz czy ktos zajmowal sie edycja BIOS'u, zeby uruchomic ten kontroler HPT-366, czy moze nie trzeba edytowac ?

 

Pozdrawiam,

 

janbar.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj oj...,ale mnie sie wydaje,ze BE6 nie obsluguje tulipankow...

oficjalnie to nie

ale sa mody ktore robi sie na przejsciowce i bedzie chulac

wystarczy na forum poszukac bo gdzies to bylo

albo moze na overclockers.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS na tej plytce zostal zupgreadowany do wersji be6th a kontroler HPT 366 ma BIOS 1.25. Jednak po podlaczeniu dysku WD1200JB widac tylko 48 tys. z kawalkiem MB - jak zrobic by widzial caly dysk ? A moze choc 80 GB ? Dysk przez bios jest wykrywany jako podany wyzej typ, tylko pojemnosc zaniza. Czy bios od BE6-II ruszy na tej plycie ? Czy po wgraniu zlego BIOS'u mozna na tej plycie wykonac operacje odwrotna ? Przywrocic poprzedni BIOS, bez pomocy programatora ?

Procesor to na razie baleron 466 .

 

Pozdrawiam,

 

janbar.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz - czytalem ten i kilka innych artykulow juz wczesniej, jedna nikt nie mowil tam o Pentium III Tualatin, dlatego pytam sie czy wyjscia nozek lub przynajmniej tych modyfikowanych maja takie same Celerony T. i Pentiumy T. ? Nie wiem, czy odpowiedz jest oczywista, dlatego wole sie upewnic, wiem tez zreszta, ze polecales w innym poscie uzycie Pentiuma T. z L2=512 KB , ale tu jest inna plyta, dlatego nie wiem, czy to pojdzie..... :roll:

 

Pozdrawiam,

 

janbar.:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium III Tualatin od Celerona Tualatina różniły się tylko FSB bo P3 miały 133Mhz a celki 100Mhz, no i w zasadzie taka jest różnica - no niektóre P3 miały cache wielkości 512kB. Ale układ nożek nie różniły się na obu prockach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium III Tualatin od Celerona Tualatina różniły się tylko FSB bo P3 miały 133Mhz a celki 100Mhz, no i w zasadzie taka jest różnica - no niektóre P3 miały cache wielkości 512kB. Ale układ nożek nie różniły się na obu prockach :)

z tego co wiem to kazdy pIII tua mial 512 L2 i fsb 133

BTW celek 1.0A @ fsb 170 to tez bylo cos :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie do końca sie orientujesz bo nie wszystkie P3 tualatin miały 512kb przykład : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22399882  :P

sam sobie zaprzeczyles

to ze proc ma chelm nie znaczy ze jest tulipanem - pozniej celki i p3 mialy chelmy i wygladaly jak tulipan ale nimi nie byly

masz na dole napisane ze to nie jest tulip tylko cm-t!!!!!!!!!

wiec mi tu nie pitol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie do końca sie orientujesz bo nie wszystkie P3 tualatin miały 512kb przykład : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22399882  :P

sam sobie zaprzeczyles

to ze proc ma chelm nie znaczy ze jest tulipanem - pozniej celki i p3 mialy chelmy i wygladaly jak tulipan ale nimi nie byly

masz na dole napisane ze to nie jest tulip tylko cm-t!!!!!!!!!

wiec mi tu nie pitol

 

Stary skoro wiesz lepiej to sorry...ale masz tu kolejny dowód więc załóż hełm i bij sie w serce za niewiedze...proponuję wejdź na specyfikację intela to sie dowiesz...Masz tu przykład Tomaszu :twisted: Końcówka-S oznacza 512kb cahce L2

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22899794

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie do końca sie orientujesz bo nie wszystkie P3 tualatin miały 512kb przykład : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22399882  :P

sam sobie zaprzeczyles

to ze proc ma chelm nie znaczy ze jest tulipanem - pozniej celki i p3 mialy chelmy i wygladaly jak tulipan ale nimi nie byly

masz na dole napisane ze to nie jest tulip tylko cm-t!!!!!!!!!

wiec mi tu nie pitol

 

Stary skoro wiesz lepiej to sorry...ale masz tu kolejny dowód więc załóż hełm i bij sie w serce za niewiedze...proponuję wejdź na specyfikację intela to sie dowiesz...Masz tu przykład Tomaszu :twisted: Końcówka-S oznacza 512kb cahce L2 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22899794

faktycznie zapomnialem o tym -s - sorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gengiskhan, nie wszystkie PIII T mialy 512kB cache.

Tylko te oznaczona jako "S"

Dodkładnie, a jak dalej w to niewierzysz to sobie wejdź na spec findera, gdzieś tam na stronie intela i tam są dokładnie napisane jakie procki miały steppingi, wielkość cache, fsb i vcore - sprawdź sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...