Skocz do zawartości
Traktor16

jak zrobic obudowe...

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Ostatnio siedzialem w domu i zobaczylem obudowke z plexxy. zastanawiam sie czy sam bym niezrobil sobie nowej obudowki tylko mam jeden problem. niewiem jak sobie poradzic z kabelkami ktore trzeba podlaczyc od power i reset do plyty glownej. czy jest to cos skomplikowanego czy raczej nietrudne tak +/-. wszystko inne powinno pujsc jak splatka wymiary obudowy jaka bym chcial juz mam :P a zasilacz chiefteca w drodze... plizz powiedzcie jak mozna zrobic reset i power coby mozna bylo podlaczyc... bo narazie to tylko mam domysly w glowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo power i reset to przyciski po ktorych wcisnieciu zwierane sa 2 kable - podlaczenie nie ma znaczenia gdyz jak podlaczysz odwrotnie to efekt bedzie ten sam... Co do ledow jest odobnie gdyz sa one zasilane 2 kabelkami i dzialaja gdy podlaczy sie je odwrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz. :) jutro zaczynam tworzyc jesli mi wszystko wyjdzie dam link do zdjec. dzieki i pozdrowienia.

 

 

P.S do adminow. sory ze zrobilem temat ale wszedzie gdzie patrzylem byly topici co do montarzu samej obodowy, mi tylko treba bylo wiedziec te 2 kabelki... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ledow jest odobnie gdyz sa one zasilane 2 kabelkami i dzialaja gdy podlaczy sie je odwrotnie...

mylisz się!!

diody trzeba podlączyc zgodnie z biegunowością!

jak podlączysz odworotnie kabelki to po prostu dioda nie zaświeci,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie co do przyciskow reset i power musza to byc przyciski a nie przelaczniki (roznica w nazwach moze wam sie wydac zadna ale zapewniam ze jednak jest). gdybys dal przelacznik po paru sekundach komp by ci sie wylaczyl - efekt przyciskania przez 4-5 sek. przycisku power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ledow jest odobnie gdyz sa one zasilane 2 kabelkami i dzialaja gdy podlaczy sie je odwrotnie...

mylisz się!!

diody trzeba podlączyc zgodnie z biegunowością!

jak podlączysz odworotnie kabelki to po prostu dioda nie zaświeci,

Oswiadczam ze w moim przypadku swieca jakbym ich nie podlaczyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswiadczam ze w moim przypadku swieca jakbym ich nie podlaczyl :)

lol, zglos sie po nobla, nalezy ci sie za odkrycie pelnoprzewodzacych polprzewodnikow :lol:

 

dioda nie swieci spolaryzowana zaporowo. nie ma prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ledow jest odobnie gdyz sa one zasilane 2 kabelkami i dzialaja gdy podlaczy sie je odwrotnie...

mylisz się!!

diody trzeba podlączyc zgodnie z biegunowością!

jak podlączysz odworotnie kabelki to po prostu dioda nie zaświeci,

Oswiadczam ze w moim przypadku swieca jakbym ich nie podlaczyl :)

moze uzywasz zarówek?? :wink:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie płytki główne, którym nie zależy napolaryzacji podłączenia diody, bo podają jej napięcie prostokątne, symetryczne. (ok 2,2V-3,2V dla ciekawskich). Są to TYAN'y, Iwill'e, czasami Abitki i zdażaja się serwerowe Asusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm widze ze ta sprawa jednak nie taka latwa.

jesli ktos moze podac "fachową" nazwe przycisku ktory bym musial zastosowac do reset i power bo w sumie niewiem o co mam pytac w sklepie. co do diod to narazie mi nie są potrzebne to zostawie na puzniej:), przeciez power i i hdd powinny dzialac bez diod, chyba ze sie myle to mnie uswiadomcie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm widze ze ta sprawa jednak nie taka latwa.  

jesli ktos moze podac "fachową" nazwe przycisku ktory bym musial zastosowac do reset i power bo w sumie niewiem o co mam pytac w sklepie. co do diod to narazie mi nie są potrzebne to zostawie na puzniej:), przeciez power i i hdd powinny dzialac bez diod, chyba ze sie myle to mnie uswiadomcie :).

moze majster lepszy z ciebie niz elektronik lae jesli nie to nie radze ci budowac tej obudowy ... zrobisz jakies zwarcie i bedzie zonk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przycisków RESET i POWER pytaj w sklepie o przyciski monostabilne normalnie rozwarte.

A diody to właściwie jakiekolwiek z wyjątkiem białych, niebieskich i UV, które mogą nie zaświecić ze wzlędu na zbyt niskie napięcie (chociaż w sumie to nie wiem jakie napięcie płyta na te diody daje, trzeba by zmierzyć przy niepodłączonej diodzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Th0m4S czyzbys watpil w moje zdolności... :wink: poprostu ja tego niezrobie do konca sam. mam przyjaciela ktory jest synem wlasciciela dosc znanej firmy DUBIEL GLASS i z nim mam zamiar wszystko ladnie wykonczyc, i akurat ja niemam problemow jak inni typu :jakie wymiary obudowa bo ja i tak bede robil wlasne wymiary wstepnie beda to 44x45x20 troche niestandardowe, ale uzasadnione buda troche szersza co by wiecej powietrza i przestrzeni w srodku bylo. a wysokosc i dlugosc odmierzylem od mojej obudowy... co prawda pododawalem kilka cm tu i tu :) ale wydaje mi sie ze lepiej wiecej niz potem sie gniesc z rozmieszczeniem a ja mam pl. glowna znacznych rozmiarow...

wiec dla mnie najgorszym rozwiazaniem jest "elektryka" w waskim zakresie rozumienia tego slowa.

Armadon dzieki za odpowiedz, mam nadzieje ze koles w elektrycznym niezacznie sie ze mnie smiac jak mu wyjade z taka nazwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A diody to właściwie jakiekolwiek z wyjątkiem białych, niebieskich i UV, które mogą nie zaświecić ze wzlędu na zbyt niskie napięcie (chociaż w sumie to nie wiem jakie napięcie płyta na te diody daje, trzeba by zmierzyć przy niepodłączonej diodzie).

Moja płyta pod Pentium 2 o symbolu MS6119 daje sobie radę z białymi, fioletowymi, niebieskimi i tak dalej bez najmniejszego popiskiwania, tedy mniemać można, że nowsze produkta w dziedzinie sprzętu takoż sobie poradzą z pojedynczą diodą, no matter jaki kolor.

Może jakbyś zamontował panel diod RGB w ilości 10x10, to kto wie ... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

która nożka jest dodatnia krótsza, czy dłuższa, bo zapomniałem już?? 

 

Pamiętam, że chyba dłuższa to +

 

nie patrzy sie na nozki. a co bedzie jak ci jedna obetne? i do tego ta dluzsza? jak bedziesz sie tym kierowal nic sie nie stanie. najwyzej ci dioda nie zaswieci. a polaryzacje rozpoznaje sie po scieciu obudowy diody przy jednej z nozek. tam gdzie jest sciecie tam jest katoda (-). tam gdzie go nie ma jest anoda (+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...