Skocz do zawartości
OZON

różne plili boot.ini

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest jakiś sposób na zmianę pliku boot.ini przy odpalaniu systemu

(tzn. korzystanie z kilku różnych tych plików); w msconfig'u jest opcja uzyj oryginalnego i zmodyfikowanego pliku, czy można jakąś kombiancją klawiszy wybrać plik do uruchomienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano po to mi to aby np zmniejszyć ilość ramu dla systemu, jak mnie bracia denerwują, gierki im nie będą chodzić. :twisted:

czasami wqurza mnie to, że wpadam do domu i muszę zrobić jakiś rysunek, napisać sprawozdanie, a tu qpa, nawet "...spieprzajcie z mojego pokoju nie działa.." :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boot.ini edytujesz mniej więcej tak:

 

[boot loader] timeout=0default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINNT [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINNT="Windows 2000    " /fastdetect /burnmemory=xxx

Powoduje to, że system nie będzie używał pamięci zdeklarowanej pod xxx. Czyli masz 512mb, piszesz tam 384mb = system dostanie tylko 128mb.

 

Następnie bierzesz dyskietkę sformatowaną jako bootowalną, kopiujesz na nią pliki:

ntldr

ntdetect.com

boot.ini - ale o normalnej treści.

 

Jak chcesz odpalić widnowsa normalnie, bootujesz z flopa. Info ze strony microsoftu, ja nie testowałem. Jeżeli o czymś nie napisałem, a jest to potrzebne, SGJ zapewne uściśli.

 

Możesz też zrobić dwa wpisy w boot.ini, jeden normalny, drugi z burnmemory i ten drugi ustawić jako domyślny, a dla siebie odpalać system przez F8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zrobić dwa wpisy w boot.ini, jeden normalny, drugi z burnmemory i ten drugi ustawić jako domyślny, a dla siebie odpalać system przez F8.

ten pomysł jest najlepszy, że też na to nie wpadłem :idea:

btw pod win xp jest opcja maxmemory=... - od razu wpisujesz ile pamięci system ma dostać, w twojej metodzie trzeba odejmować, a spróbuj to zrobić bez kalkulatora :D :D takie skomplikowane zadanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...