Skocz do zawartości
banan7775

Jak zwiększyć obroty wiatraka na CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jakiś cichy wentylator kręcący się z prędkością 2500 obr/min. W stresie mam 54 st. C, więc pomyślałem o zwiększeniu obrotów, ale Speed Fan nie chce mi działać (nie obsługuje EPOX'a 8RDA3+). Co zrobić :?:

Pomóżcie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz gwarancje to nie duzo moge Ci poradzić ;) Z zasilacza możesz po prostu wyciągnąc jakieś wieksze napięcie 17V czy 24V. Zrobisz yo wyciągając odpowiednia kabelki z psu i podlanczajac do wentyla. Weż -5v i podloncz do 0 w wentylatorze a drugi kabel zostaw w spokoju. Dzięki temu otrzymasz 17V jeśli to nie wystarczy to do 0 w wentylu podloncz -12v z zasilki. Wszystkie kable sa w zlonczu z psu do plyty glownej. Sorry ale kolorow nie pamietam, gdzies na forum faq jest ro napisane. Najpierw daj na 17v bo 24v nie koniecznie musi przezyc. A jesli nie chcesz stracic gwarancji to w jakims sklepie elektronicznym musisz poznajdowac wlacza i wtyczki zeby nie przecinac kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programowo to tego raczej nie zrobisz.

Jesli wentyl ma dodatkowy termistor do regulacji obrotow to mozesz go uciac i zewrzec przewody, wentyl bedzie pracowal na maksymalnych obrotach.

Jesli to zwykly wentyl to masz 2 mozliwosci zwiekszenia obrotow:

- pokombinowac tak jak to opisal takaba;

- kupic sam wentyl, ktory ma wyzsze obroty nominalne i go podmienic.

 

A tak nawiasem to te 54* w stresie to nie jest az tak duzo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...