Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam problem gdy uruchamiam AGP 8x mam zanik sygnału z k.graficznej ;/, niezależnie czy gram czy tylko Win chodzi, i po rużnym czasie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skonczylem zabawe z wygrzewaniem. nic to nie dalo a chyba sie nawet pogorszylo bo wczesniej wstawal na 197 iprime wywalal a teraz na 196 z pamieciami na 200 nie wstaje a z pamieciami na auto sa resety. o kant [gluteus maximus] rozbic to cale wygrzewanie.

 

a jak myslicie czy jakby polepszyc chlodzenie na nb to moblogy cos pojsc w gore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale można sprubować polepszyć chłodzenie. A sprubuj wygrzewać na fsb 166, bo może na niższym fsb nie łapie dobrej temp. bo do parzenia wystarczy 50* a przy takiej temp. to się nie wygrzeje dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na szynie 133 barton to na asrocku nawet chodzil podczas wygrzewania, ale jak sprawdzalem szyne 100 u siebie z starym duronem to komp nie wstawal, myslalem ze duron padl ale moj barton tez nie chce wstac an szynie 100.

 

wogole jak wam sie nudiz to moze popatrzy ktos na moj obecny problem zwiazany niekoniecznie z asrockiem, http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=81882 . dzieki:]

 

tak wogole to juz sobie zmajstrowalem lepsze chlodzenie na procka. do tego wiatraka co jest na radiatorze standardowo przylepilem tasma klejaca 2 wiatrak:D:D:D chodzac na 7V jest nieslyszalny (cos go zaglusza, chyba chieftec) i temp 3 w dol. jeszcze cos zmajstruje na nb i jak to nie pomoze w kreceniu to piepsze to i zostaje z athlonkiem 3000 (11x191.99)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma moze ktoś Radeonka 9500 i tą mobo najlepiej rev 3.01 ??

Chociaż wątpie w niekompatybilnosć tego zestawienia ;/

Ja mialem...fruwal...odblokowany na 8 potokow 128mb ofc podkrecony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak: jak ktos czytal o moim problemie to juz wiem cezmu tak bylo. otoz stary asus poszedl sie rozmnazac. a na moim kompie tamten duron nie chcial wstac poniewaz jest on na szynie 100 a mialem moje pamieci 200 wlozone. jak wynika za malego zapisu z instrukcji (raz kiedys instrukcja sie zgadza z tym co jest naprawde) procek na szynie 100 nie wstaje z pamieciami 200 i dlatego nie moglem durona uruchomic i moj barton nie chcial pojsc na szynie 100. po wlozeniu rame ze starego kompa 256 ramu 266 wszystko pieknie chodzi.

 

stary asus za ktorego dalem ponad 700zl 27 miesiecy temu sie zwalil. i wmawiali mi wtedy koledzy a ja glupi sie nie znalem to wierzylem ze podstawa to dobre (w ich mniemaniu drogie) mobo. co ja z tym mialem problemow to moje i teraz po 3 miechach po koncu gwarancji padlo.

 

teraz daje naszego kochanego asrocka mojej starszej a sam pewnie kupie abita nf7. no ale na tym asrocku zostaje mi duron 950 (topowy spitfire wiec za wiele nie wykrece) ale z serii ANDA ktora jest ponoc najlepsza do oc. narazie na nim smigam bo juz mi sie nie chce wyjmowac i co wam powiem to tyle ze skubany sie grzeje o 3 stopnie mniej od bartona 2500@3000. normalnie grzalka piekna z niego. jako ze mi sie nudzi w nocy to sie troche z nim bawie. na 120 nie wstaje, na 115 winda sie zawiesila po 5 sek i mobo zaczelo wygrywac swoimi piskami dla elizy czy cos. wiec sprawdzam primem 110x9.5 chociaz tyle to mialem przez pare miesiecy na starym asusie ale odkrecilem jak sie tylko dowiedizalem co to jest pci i agp na via. ten prime tak sie wlecze niemilosiernie... 20 min i 5 testow prime zrobil.

 

tak wiec pozdrawiam was dzieki za wszystkie pomocne posty i zegnam niestety przechodzac do konkurencji, ale tu na pewno tez jeszcze pozagladam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pc projekt

a dlatego tak tanio bo to sa plytki co mialy kondensatory wadliwe czy jakos tak  ( po prostu plyta poserwisowa)

ale fect z pcp powiedzial ze na cos 120 plyt mial dopiero jedna reklamacje (padł bios)

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?c=katalo...uktow&v=d&i=978

 

jak kto chce ale qmpel takiego właśnie solteka nioe moze odpalić na FSB większym niz 2x100 MHz i Atlon XP 1700 chodzi mu na 1150MHz czy coś takiego. Każda próba zmiany FSB to zwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, jak sie ma sprawa podkrecania xp2500+ ale z zablokowanym mnoznikiem? czy bedzie smigal na fsb200 bo mam szanse wymienic mojego xp2000 za drobna doplata i nie wiem czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nowym biosie ASRock K7S8X CoolBios! 2.50L & LH pisze :

 

3.All BIOS settings are now unhidden, may be you´ll find some useful, who knows?

 

ciekawe czy chodzi tez o ustawienia timingow? ciekawe kto pierwszy sie pokusi i sprawdzi... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L = Full Screen Logo

LH = Full Screen Logo & Halt@Idle disabled. Use it if your PSU can´t handle the Halt@Idle requirements

 

1.The LAN module is replaced by a Etherboot module that works better than the original one and will allow you boot from a DHCP Server. Works also smarter and accesses the network faster.

2.Bus Disconnect aka Halt@Idle enabled (Reduces the Idle temp and also the power consumption).

3.All BIOS settings are now unhidden, may be you´ll find some useful, who knows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze mnie za to zjecie :D (a moze i nie za duzy wkoncu jestem :P )

ale mam mozliwosc kupienia K7s8x w piatek a nie mam czasu przeczytac 67 stron o tej plycie, wiec prosze was napiszcie mi co ma k7s8x a czego nie ma w porownaniu z l7s7a2, czy k7s8x ma blokowanie pci/agp ??

czy opcje biosu sa tak samo rozbudowane jak w l7s7a2 czyli timing itd.

a i oczywiscie wszystko to na jakim biosie jest dostepne. Plyta ma byc rev 3.0, czy w tej wersji sa wszystkie czujniki napiecia oraz sensory temperatury, i RMP wiatrakow ??

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm wystarczy ze przeczytasz specyfikacje plyty tutaj:

http://www.asrock.com/product/product_k7s8x.htm

plyta ma blokade AGP/PCI przy ustawieniu 100/133/166/200

w biosie odpowiednim masz opcje ustawienia timingow

czujniki napiecia oraz sensory temperatury, i RMP wiatrakow - Tak sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten biostar co podałeś w linku to ten co możesz kupić w tej samej cenie co asrocka - BIERZ TEGO BIOSTARA - jest na nforcie i napewno będzie stabilny a już na peno szybszy od asrocka !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokada PCI/AGP jest tylko przy asynchro ??

Czy jest juz jakis bios ktory obsluguje blokade z synchronicznym FSB ??

No i czy ktos moze mi rozpisac albo podelac linki z fotkami biosu k7s8x bo nie moge nigdzie znalezsc a slyszlem ze jest mocno okrojony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokada PCI/AGP jest tylko przy asynchro ??

Czy jest juz jakis bios ktory obsluguje blokade z synchronicznym FSB ??

No i czy ktos moze mi rozpisac albo podelac linki z fotkami biosu k7s8x bo nie moge nigdzie znalezsc a slyszlem ze jest mocno okrojony

Zabardzo nie wiem o co ci chodzi z tą blokadą PCI/AGP - synchroniczna i asynchroniczna !??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ta płytka ma podobno odczut z diody w procesorze więc temperatura podawana równa się realnej temp cpu prawda to czy nie? Bo powiedzmy że mam 60 pare stopni w stresie więc nie mam się co bać bo jest to realna temperatura cpu tak? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...