Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

 

Mam mały problemik - nie wiem o co chodzi. Jak ustawiłem magistralę powyżej 200 FSB ( dodam, że normalnie postuje na fsb 199, 200, 201 ), to system ładuje się, ale grafika ustawia się 640/480 16 kolorów , wyświetla się komunikat, że problem tkwi w ustawieniach karty , zmieniam na 16 bit, restart i w trakcie ładowania systemu, jeszcze na poziomie dosa nagle dysk przestaje mielić, robi się czarny ekran i zwiech...

Czy ktoś ma jakiś pomysł???

 

P.S. Jakie powinno być mniej więcej napięcie na CPU podkręconym na 2,5Ghz, bo na ~1,89V core, prime sypie błędami ( stress 55C według Aidy) i nie wiem czy to może juz ta temperaturka czy może napięcia za mało, a może poprostu procesor już więcej nie może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

 

Mam mały problemik - nie wiem o co chodzi. Jak ustawiłem magistralę powyżej 200 FSB ( dodam, że normalnie postuje na fsb 199, 200, 201 ), to system ładuje się, ale grafika ustawia się 640/480 16 kolorów , wyświetla się komunikat, że problem tkwi w ustawieniach karty , zmieniam na 16 bit, restart i w trakcie ładowania systemu, jeszcze na poziomie dosa nagle dysk przestaje mielić, robi się czarny ekran i zwiech...

Czy ktoś ma jakiś pomysł???

 

P.S. Jakie powinno być mniej więcej napięcie na CPU podkręconym na 2,5Ghz, bo na ~1,89V core, prime sypie błędami ( stress 55C według Aidy) i nie wiem czy to może juz ta temperaturka czy może napięcia za mało, a może poprostu procesor już więcej nie może...

nic nowego, ze powyzej 200fsb asrock robi jaja, wiele osob ma z tym problem, u mnie np. na 200 komp super stabilny na 201 i wiecej nawet nie wstaje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja Wy to robicie?? ja mam Athlona XP+2000 i bios 2.52a i moge tylko na FSB 171. Dalej nie chce sie winda zaladowac :x napięcie 1.71V Od czego to moze zależeć?? :roll:

Może zależeć od wielu rzeczy : procesor ( może już nie wyrabia, moze ma za mało vcore ), może asroczek ( może akurat Twój egzemplarz nie leci tak wysoko, w końcu oficjalne fsb to 333... ), może zasilacz nie wyrabia.... Trzeba trochę "pogłówkować"... " ...Nie od razu Rzym zbudowano..."

P.S. Wyczytałem gdzieś w jakimś poście, że Prime 95 czasami przekłamuje - czyli system stabilny jak skałka a w Prime błędy - czy o wina Prime? Wie ktoś coś o tym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się powołujemy na wyniki termeratur z Aidy32. A ja mam takowy prog co sie zwie Hardware Sensor Monitor, i co dziwne pokazuje mi wręcz odwrotne temperatury np: aida32 proc 41 C płyta 31 C

a ten prog CPU 31 C Mainboard 41 C Dziwne troszq to 8O

Spoko - nie jestes sam, to chyba przypadłość Asrocka - mam to samo - zależy w jakim programie - zamieniają się ze soba temperatury... Chociaż wydaje mi się, że to po zmianie biosa na nieoficjalny, bo na normalnym oryginalnym chyba było u mnie dobrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się powołujemy na wyniki termeratur z Aidy32. A ja mam takowy prog co sie zwie Hardware Sensor Monitor, i co dziwne pokazuje mi wręcz odwrotne temperatury np: aida32 proc 41 C płyta 31 C

a ten prog CPU 31 C Mainboard 41 C Dziwne troszq to 8O

Spoko - nie jestes sam, to chyba przypadłość Asrocka - mam to samo - zależy w jakim programie - zamieniają się ze soba temperatury... Chociaż wydaje mi się, że to po zmianie biosa na nieoficjalny, bo na normalnym oryginalnym chyba było u mnie dobrze..

To któremu programowi mam wierzyć?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na 220aRL Aida tez pokazuje mi odwrotnie temperatury, tylko BIOS pokazuje tak jak powinno być, jeśli Ci to nie przeszkadza to wystarczy zapamiętać, że ta wyższa temperatura to zawsze jest od proka :)

Of kors - w końcu raczej nielogiczne by było, żeby w budzie była wyższa temperatura niż temperatura procesora... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, pójdą tak jak je ustawisz, jak ustawisz na 333 to obie tak pójdą, jak ustawisz na 400 to nie wiada czyta 333 wyrobi, ale powinna, nawet nołnejmy mają spory zapas.

Co do tego to nie mówione.... No chyba, że to wina Asroczka, bo mam nie no-name, tylko Twinmosa 333

( tylko nie wiem na jakich kościach, bo jest tak pozaklejana plombami... ) :evil: i za cholerę na 400 nie wchodzi. Nawet jak ustawię CL=3 i timingi pamięci na Safe, to kupa - muszę resetować bios, bo już się nie uruchomi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim Titanie 2900 RPM i Duronie 1600@2100 nie mam problemu z temperaturą na nim stres 49C, buda otwarta.

Możliwości większego OC blokuje Duron co do płyty to brak słów 130zł i zero problemów.

Jedynie jak czasem dawałem np fsb 170, 171, 172, itp to AIDA32, Sandra widziały ją o 1MHz większą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stabilność nie narzekam, w końcu as rock ;D (jak skała). Tylko moje temperatury mnie martwiły, miałem w spoczynku ok 49*, load ok 53-56. Nie są to jeszcze wysokie temp. jak na Bartona, ale mamy jesień, co będzie latem ? Po odpaleniu S2k oś tam coś tam, ten ruski program, spadły mi temperatury do 35-37* idle, pod obciążeniem nie sprawdzełem. Tak samo przy załadowaniu biosu z funkcją Halt@Idle enable. Teraz temperaturki są OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem płyty ASROCK k7s8x i mam problem z dźwiękiem. Wszystko jest ustawione na max(obydwa głośniki +12Db,wszystkie regulatory), nowe sterowniki itp. a dźwięk wciąż jest strasznie cichy(ledwo słyszalny)?? co robić?? może trzeba dokupić jakiś panel, bo karta dźwiękowa jest 5.1, a wyjście tylko stereo?? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka, po wgraniu 2.52A komputer nie chce sie wylaczyc programowo, trzeba korzystac z guzika na obudowie! :?

zapomniałem dodać że komputer zaliczał restarty!

 

wróciłem do 2.50L + cheepomemtweak wszystkim polecam ten duet!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie niestety Halt@Idle enable odpada bo Modecom 300 wymieka :( ale jak sie dorobie czegos lepszego to na bank wale do Honey-a po bios :D

Modecom wymięka... :?: Na moim byłym łonderfull L&C 300W chodziło dobrze z haltem i to na Procku Thorton2000+@2800+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka, po wgraniu 2.52A komputer nie chce sie wylaczyc programowo, trzeba korzystac z guzika na obudowie!  

zapomniałem dodać że komputer zaliczał restarty!  

 

wróciłem do 2.50L + cheepomemtweak wszystkim polecam ten duet!

 

Ja cały czas jade na 2.52A i mi sie spoko wszystko wyłancza jak powinno i zadnych restartów nie ma :P

 

I jeszcze mam takie pytanko :lol:

Mam mysz optyczną i jak sie kompa wyłączy to w niej sie nadal świeci śwaiteło :x Może jest jakaś opcja w biosie czy gdzieś indziej żeby odcinało zasilanie po wyłączeniu kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka, po wgraniu 2.52A komputer nie chce sie wylaczyc programowo, trzeba korzystac z guzika na obudowie!

zapomniałem dodać że komputer zaliczał restarty!

 

wróciłem do 2.50L + cheepomemtweak wszystkim polecam ten duet!

 

Ja cały czas jade na 2.52A i mi sie spoko wszystko wyłancza jak powinno i zadnych restartów nie ma :P

 

I jeszcze mam takie pytanko :lol:

Mam mysz optyczną i jak sie kompa wyłączy to w niej sie nadal świeci śwaiteło :x Może jest jakaś opcja w biosie czy gdzieś indziej żeby odcinało zasilanie po wyłączeniu kompa :)

 

Pewnie masz na płycie włączoną funckję ( ps2_usb_power czy jakoś tak, lewy górny róg płyty głównej jest zworka) żeby komp mógł się uruchamiać z klawiatury lub myszki... Wyłącz tę funkcję tą zworką, nie powinno byc problemu... Więcej w instrukcji PDF na Asrocku.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mysz optycznej to ja miałem inny motyw. Mam myche optyczną Creative - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8933 - i miałem ją podłączoną do USB. Niby wszystko spoko ale kursor czasami się zacinał, przeskakiwał w inny oniec ekranu a czasami potrafiło zawiesić system na kilkanaście sekund !!!, powisiał trochę i się odwiesił, było to drażniące. Mial ktoś cuś takiego ? Ponieważ w zestawie była przejściówka USB/PS2 podłączyłem gryzonia do PS2 i wszystko już było normalnie, zero zwiechów. Ale to nie koniec. Ponieważ USB już nie było potrzebne, postanowiłem odłączyć porty w BIOSie. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Wszystko spox wyłączyłem kompa, za jakiś czas załączam a tu hdd zaskoczył, po chwili jakby mu odłączyło napięcie na sekundę zwolnił obroty i znowu zaskoczył i już poszedł normalnie i tak przy każdym włączeniu kompa. Załączyłem w biosie z powrotem usb i wariactwa ustały, wie kto o co biega z tymi USB ? Chyba coś na płycie niedopracowane ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mysz optycznej to ja miałem inny motyw. Mam myche optyczną Creative - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8933 - i miałem ją podłączoną do USB. Niby wszystko spoko ale kursor czasami się zacinał, przeskakiwał w inny oniec ekranu a czasami potrafiło zawiesić system na kilkanaście sekund !!!, powisiał trochę i się odwiesił, było to drażniące. Mial ktoś cuś takiego ? Ponieważ w zestawie była przejściówka USB/PS2 podłączyłem gryzonia do PS2 i wszystko już było normalnie, zero zwiechów. Ale to nie koniec. Ponieważ USB już nie było potrzebne, postanowiłem odłączyć porty w BIOSie. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Wszystko spox wyłączyłem kompa, za jakiś czas załączam a tu hdd zaskoczył, po chwili jakby mu odłączyło napięcie na sekundę zwolnił obroty i znowu zaskoczył i już poszedł normalnie i tak przy każdym włączeniu kompa. Załączyłem w biosie z powrotem usb i wariactwa ustały, wie kto o co biega z tymi USB ? Chyba coś na płycie niedopracowane ;(

mam taka sama myche i mialem ten sam problem, z ciekawosci zawsze sprawdzam przy nowym biosie i nowym systemie, zawsze to samo na usb dzieja sie jaja, wiec widac gdzies blad na styku creative - asrock, najwazniejsze, ze na ps2 dziala superek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...