Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

kozamx wydaje mi sie ze nie bedziesz mogl, mozesz tylko spod windy programem zmieniac mnoznik. tylko po co ci to? obnizenie mnoznika nie wchodzi w gre (jesli bys chcial podwyzszyc fsb) bo i tak sie uruchamia z domyslnym i potem zmienia wiec jakies 10fsb wiecej i sie nawet nie zdazy zmienic bo sie nawet nie bootowac bedize. a jechanie w gore mnoznikiem ma sens tylko wtedy kiedy nam juz plyta i pamieci na wiecej nie pozwalaja. a nawet jak masz pamieci 266 to i tak troche pojedziesz, plyta od 133 do ~200 jeszcze ma hoho wiec nie ma sensi zwiekszanie mnoznika i to na 2400 ktory ma chyba rekordowy mnoznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy po przeróbce mobile-mod będę mógł zmieniać mnożnik zworkami? Chodzi mi o pełen zakres, bo domyślnie max. to 11x.Procek zablokowany :(

Nowy bios honey dodaje możliwość zmiany mnożnika na mobilnych athlonach w biosie, więc zworek nie potrzeba. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios honey dodaje możliwość zmiany mnożnika na mobilnych athlonach w biosie, więc zworek nie potrzeba

A jaką dokladnie wersję? Muszą być ustawienia timingów pamięci (tak jak w 2.20a). A propo, wszystkie biosy honeya mają opcję, że zwiększają się obroty wentylatora na procku wraz z temperaturą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]tylko po co ci to? obnizenie mnoznika nie wchodzi w gre (jesli bys chcial podwyzszyc fsb) bo i tak sie uruchamia z domyslnym i potem zmienia wiec jakies 10fsb wiecej i sie nawet nie zdazy zmienic bo sie nawet nie bootowac bedize.

U mnie płyta botuje na 15x154, ale już przy fsb=150 wywala mnie z windowsa.Chodź to wina napięcia, to poprzez drut-moda i mobile-moda miałbym nieograniczony zakres ruchów co do napięcia i mnożnika.Pomoże mi to przy maksymalnym overclockingu mego procka.(zostanie mi tylko karta graficzna :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle to jest tak ze tak cyz siak ci sie bedize odpalac z mnoznikiem 15 i dopiero sobie w windowsie zmienic mozesz na nizszy. wiec skoro ci sie fsb konczy na 150 to nie masz co marzyc o 160 bo nawet do windowsa nie wejdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka, po wgraniu 2.52A komputer nie chce sie wylaczyc programowo, trzeba korzystac z guzika na obudowie! :?

zapomniałem dodać że komputer zaliczał restarty!

 

wróciłem do 2.50L + cheepomemtweak wszystkim polecam ten duet!

moj bląd, okazało się że wpisy w rejestrze (lite 1.34 final), które wprowadziłem jednocześnie ze zmianą biosu powodują niewyłaczanie sie komputera, co nie zmienia faktu że wieszał się cały czas, a przy 2.50L wszystko działa dobrze, odczyty/zapis po skorzystaniu z cheepomemtweak taki, sam a temperatura procesora duuużo niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]o ile sie nie myle to jest tak ze tak cyz siak ci sie bedize odpalac z mnoznikiem 15 i dopiero sobie w windowsie zmienic mozesz na nizszy. wiec skoro ci sie fsb konczy na 150 to nie masz co marzyc o 160 bo nawet do windowsa nie wejdziesz...

No jak ma możliwość ustawienia mnożnika w biosie to po ciach! mu ten programik w windowsie?? Wystarczy że proc wstanie na jakiejś fsb a potem szybko płytka ustawia dany mnożnik i winda powinna się załadować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podkrecilem mojego athlona xp 2200+ z odblokowanym mnoznikiem na 11x200=2200mhz=2800+ w idle mam 45C a po 24 godzinach torture test jest 58C (ale mam chlodzenie glacial tech diamond 2100, jak zaloze chlodzenie woda na pewno spadnie do 48C w stresie 8) ) prime stabilny jak skala, a podobno athlony powyzej 2000+ nie stabilne na 200fsb :lol: za chwile zdejme cooler i napisze jaka seria 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tej stronki bios 2.52 to performance bios i ma ocję zmiany mnożnika na athlonach xp-m.

 

The mobile multiplier selector is only visible if you have a mobile processor (or a processor modded to be a mobile).

Chociaż jak poczytać dalej nikt tego nie potwierdzil w praktyce. Przerób procka na mobile i daj znać czy pojawi się ta opcja zmiany mnożnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszy raz na Tweek :D

 

Piękna literatura, jest z czego się uczyć 8O

 

Moje osiągi na Sempron 2200+ podręcony na FSB + 5% Vcore

 

FSB 244 - komp nie wstaje :evil:

FSB 233 - XP nie wstaje :?

FSB 222 - jest 2,0GHz :D Po 3 godzinach gry w Colina 5 temperatura 51st :D

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic172136.html

 

W tygodniu przyjdzie zasiłka 400W i drugi Sempron, to wolnej chwili pobawię się z mnożnikiem.

Może ktoś już próbował odblokować ?

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci się udało odpalić windę na fsb>200 na K7S8XE????????

Jakiego biosu używasz??? Ja mogę odpalić nawet na fsb 248 ale wiesza sie na ekranie logowania i dziaje się to nawet na fsb 201.

Windę wtedy mogę odpalić najwyżej w trybie vga lub awaryjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wydruk dla klimu :

 

Program: eSupport BIOS Agent Version 3.34

BIOS Date: 07/19/04

BIOS Type: American Megatrends

BIOS ID: 62-P210-001368-00101111-040201-SIS-S74X1210

OEM Sign-On: K7S8XE BIOS P2.10

Chipset: SiS 746 rev 16

Superio: Winbond 697HF rev 2 found at port 2Eh

OS: WinXP

CPU: AMD Sempron 2008 Mhz MAX: 3000 Mhz

BIOS ROM In Socket: Yes

BIOS ROM Size: 256K

Memory Installed: 512 MB

Memory Maximum: 384 MB

Memory Slot 01: 256 MB

Memory Slot 02: 256 MB

Memory Slot 03: 0 MB

 

Tą płytę kupiłem na Allegro ze 2-3 tygodnie temu razem z zasiłką 350W.

Wcześniej chodziłem na K7S8X, ale miałem 300W Rubikon wiec nie kręciłem.

 

Odpowiedź dla artur.c :

Nie wiem co to daje, ale można popytać sprzedającego.

Za swoje mobo dałem tylko 2,5 zeta więcej

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hasen1 a jaką rev płyty masz???

Na mam rev 3.02, programy widzą jako sis746 rev 10 a u ciebie widzę sis 746 rev 16. Czyli wyszła nowa wersja plyty???

Moża w końcu ma poprawiony bug fsb>200?

 

Sprawdzałem u siebie biosy 2.10 i 2.11 i na żadnym nie udalo mi się załadować normalnie windy na fsb>200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem : jak mam włączoną funkcję chłodzenia ( bios z haltem czy też s2k ) to napięcie na linii +12V = 11,9V . Dziwne jest to, że jak łapię jakieś windowsowe okno ( tak jakbym je chciał przenieść ), to napięcie na tej linii skacze do 12,2V !!! Objawia się to niestety szybszą pracą wiatraków podpiętych na 12V, co niestety daje się we znaki lekkim buczeniem!!! Nie wiem co mogę zrobić, oczywiście poza wyłączeniem halta... Jak wyłączę halta to mam równe 12V na linii +12V. Z resztą ktoś mi kiedyś napisał, że procek ciągnie napięcie z linii +5V, dlatego to też jest dziwne. Nie wiem, czyżby zasiłka nie wyrabiała... Nie rozumiem tego za bardzo.. Ktoś z jakimś pomysłem się wypowie ???

 

Pozdrawiam!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam klimu :D

 

Narazie ustawiłem na FSB200, mam kilka projektów do zrobienia w Corelu i AutoCad :?

 

Nie wiem dlaczego Agent Bios program pokazuje SiS746 rev 16 :?

Ale ta data biosu 8O !!! - 19.07.2004 !!!

 

Everest podaje: SiS 748

Możę znajdziesz coś tu (nie znam biegle angielskiego):

http://www.sis.com/products/chipsets/oa/so...socketa/748.pdf

Tu jest trochę więcej danych:

http://www.sis.com/products/chipsets/spec_...parison.htm#amd

 

Pozdro 8)

 

PS. W wolnej chwili jeszcze pogoogluje może coś znajdę :D

 

tlen-hasen1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jesteś pierwszą osobą której na asrocku K7S8XE udało się osiągnąć fsb>200.

U mnie ten programik też pokazuje sis 746 rev 16 więc chyba mamy tą samą wersję plyty.

A mógłbys mi zgrać swój bios?? Może masz jakiś zhackowany bios który pozwala na tak wysokie fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cicherfx po pierwsze odczyty z mobo mozesz sobie wsadzic w..kazdym razie mozesz sobie wsadzic. mi sie wydaje ze jak juz to ktos pisal ten caly halt wymaga dobrego zasilacza bo strasznie skacza napiecia do teog dodajemy pieknego windowsa ktory jak sie macha okienkiem to zajmuje prawie calego procka (mi zajmuje 80% bartona 3200) wiec takie machanie okienkiem to prawie ze stres:] no wiec i zmienia sie npaiecie na procku (halt sie wylacza) i zasilka ci nie wydala. a co do buczenia to napewno nie radiatory bo przy 12v watpie zebys uslyszal roznice dzialania silniczka moze jak masz super sluch to uslysz wiekszy szum powietrza. a to buczenie to pewnie ci mobo buczy jakas cewka czy inne cholerstwo (nie pytaj mnie co to ta cewka:]) ja tez nie uzywalem halta na asrocku bo mi strasznie mobo piszczalo w zaleznosci od wykorzystania procka i moglem szalu dostac, na sluch z mobbo wiedzialem mniej wiecej jaki program dziala:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w podpisie jadę w domu na dwóch Asrockach i nie narzekam. Brat się modernizuje i chciałbym zapytać się jak ten Asrock na SIS-ie współpracuje z Radeonem 5500 oraz pamięciami TwinMos CL2,5. Czy są jakiekolwiek problemy? A jak wygląda sprawa obsługi dysków powyżej 128GB?? Ma być docelowo 160GB/8MB Seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :gitara2:

 

Byłem na Allegro w sprawie

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33111206

Odpowiedż sprzedającego:

"tak mozna ustawic szyne na bartony posiadajace 400mhz"

 

Dzisiaj ma przyjechać wentyl zasiłka i procek Sempron 2200+

zasadzę to do K7S8X

Mam dwie płyty i zobaczę osiągi na Sempron 2200+ i Atrhlon 2200+

Po testach puszczę info.

 

Pozdro 8)

 

PS Nigdy nie zgrywałem jeszcze bios`a - daj link "Jak to śię robi" 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]cicherfx po pierwsze odczyty z mobo mozesz sobie wsadzic w..kazdym razie mozesz sobie wsadzic. mi sie wydaje ze jak juz to ktos pisal ten caly halt wymaga dobrego zasilacza bo strasznie skacza napiecia do teog dodajemy pieknego windowsa ktory jak sie macha okienkiem to zajmuje prawie calego procka (mi zajmuje 80% bartona 3200) wiec takie machanie okienkiem to prawie ze stres:] no wiec i zmienia sie npaiecie na procku (halt sie wylacza) i zasilka ci nie wydala. a co do buczenia to napewno nie radiatory bo przy 12v watpie zebys uslyszal roznice dzialania silniczka moze jak masz super sluch to uslysz wiekszy szum powietrza. a to buczenie to pewnie ci mobo buczy jakas cewka czy inne cholerstwo (nie pytaj mnie co to ta cewka:]) ja tez nie uzywalem halta na asrocku bo mi strasznie mobo piszczalo w zaleznosci od wykorzystania procka i moglem szalu dostac, na sluch z mobbo wiedzialem mniej wiecej jaki program dziala:]

To nie płyta główna, bo to bym usłyszał - to wiatraki - poprostu kręcą się szybciej, bo mam w sumie

4 wentylki podpięte pod +12V no i oczywiście ten na procesorze jest na +12V, a że kręci się 3600 RPM (odkurzacz, który nie po to kupiłem żeby go skręcać :) ) a nie chcę skręcać go niżej, bo mój CPU ma i tak wysoką temperaturkę, to i tak bym nie usłyszał jakby coś piszczało na płycie... Uwierz mi, moje wiatraki zagłuszą wszystko... No i właśnie zauważyłem, że zaje... dużo obciąża procesor operacja : "mocożerne przesunięcie okna w Windows", szkoda, że latarnie na ulicy nie przygasają :twisted: A co do odczytów z mobo - to w sumie nie chodzi ile wynosi, tylko bardziej jaka jest różnica napięcia podawanego w Aidzie w obciążeniu a w idle, a to akurat prog. pokaże... przynajmniej mniej więcej...

A tak w ogóle sądzisz, że przy tym sprzęcie chieftec siada???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...