Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

polecam wersje K7S9XE i K7S8XE+ bo bedziesz mial pewnosc ze magistrala 200 bedzie dzialac, co do tego czy procek bedzie chodzil na 166 czy na 200 to kwestia procka i z jaka maksymalna czestotliwosci pracuje, przykladowo jezeli na magistrali 133 idzie tobie na 1900MHz to tyle samo pojdzie na asrocku z magistrala 200 i odpowiednio nizszym mnoznikiem, za swoja kase plytka nie jest zla... tylko nalezy niezwlocznie wegrac bios performance, po ktorym wydajnosc plytki ksztaltuje sie na poziomie KT600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogulnie Mod sie udał, działa nawet fajnie, tylko najnizsze napięcie to 1.70V. I sie najprawdopodobniej przesiadam na epoxa (jak ktoś chce kupic mojego Asrocka to sie kontaktowac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam plyte asrock k7s8x i kupilem niedawno karte palit daytona gf4 ti4200. Problem w tym ze u mnie nie dziala. Komputer rusza, ale nic nie pojawia sie na ekranie. U 2 innych osob dziala. Co moze być problemem?

Stary BIOS, czy jego ustawienia? Na gf2 mx400 nie ma zadnych problemow. Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałęm GF 440MX agp x8, 64/64 szła bez problemów

Teraz mam Radka 9000, agp x4, 64MB/128Mb poszłą bez problemów bez resetu Biosu

Może w Twoim przypadku pomoże, może zasilacz nie wyrabia a może coś z ustawieniami w BIOSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem, r9100 (dwie wersje) gf4 ti4200 i teraz mam 9550, wszystko smigaly na k7s8x bez problemu, wiec polecam sprawdzic zasilacz i zapodac nowy bios (to i na przyszlosc sie moze przydac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludu . zakupiłem asrocka k7s8xe r3 . Zacząłem sobie czytac instrukcje i bylo tam o karcie graficznej ze nie moze miec 3,3v.

Ja posiadam narazie rive tnt2 32mb . I niewiem czy wkładac ja czy nie , bo niechce zeby cos sie zjarało. Jak moge jakims programem sprawdzic jakie ta karta ma agp . We własciwosciach jej pisze bus 2x . ale w sandrze (agp pci test) pisze suport 1x ,2x ,4x, tylko nie wiem czy to chodzi o płyte główną czy karte . prosze o pomoc.

jezeli by ktos miał jakąs tanią karte graficzną (60zł) to bym kupił . i mam jeszcze 128sdram na sprzedaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludu . zakupiłem asrocka k7s8xe r3 . Zacząłem sobie czytac instrukcje i bylo tam o karcie graficznej ze nie moze miec 3,3v.  

Ja posiadam narazie rive tnt2 32mb . I niewiem czy wkładac ja czy nie , bo niechce zeby cos sie zjarało. Jak moge jakims programem sprawdzic jakie ta karta ma agp . We własciwosciach jej pisze bus 2x . ale w sandrze (agp pci test) pisze suport 1x ,2x ,4x, tylko nie wiem czy to chodzi o płyte główną czy karte . prosze o pomoc.  

jezeli by ktos miał jakąs tanią karte graficzną (60zł) to bym kupił . i mam jeszcze 128sdram na sprzedaz.

Nie wkładaj tej rivy, szkoda ryzykować bo albo grafe zjarasz albo mobo,

płyta K7S8Xe obsługuje dyski sata jeśli pamieć mnie nie myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmtak z innej beczki .... czy jesli bede mial dwie kosci 256mb ddr 400MHz ktore beda chodzic na 333 to wszystko bedzie ok ?? plyta niby obsluguje 400 ale tylko 1 modul?? czy tez do 1GB ramu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie tylko upewnic ;P od 2 dni moj xp 2000+ ma fsb ustawione na 166 MHz i potrzebowalem potwierdzenia iz od rev 3.0 blokada jest, bym mogl kompa spokojnie na nocke wlaczonego zostawic ;P

a pamiatki jutro dokupuje wiec tez jest git. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta obsluguje normalnie 400mhz moduly pamieci, mozesz miec jeden, dwa albo trzy to bez roznicy, powiem tyle ze nie wiem co za glupoty wypisali ci od asrocka... ja mam 2 x 256mb i chodza na 400mhz, kiedys w robocie testowo wsadzilem 2 x 512 kingstona i tez poszlo na 400, tak wiec sobie glowy nie zawracaj - bedzie chodzic

 

chodzi ci o blokade agp/pci jezeli tak to rev3 na 100% ma taka ktora trzyma pci w granicach 33mhz (+/- 1mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy podlaczylem naped optyczny na slave a master byl wolny urzadzenie zostalo wykryte w biosie ale byl komunikat zeby lepiej podlaczyc je na master... i system nie chcial sie z tego powodu uruchomic. Nie spotkalem sie zeby cos tak glupiego bylo na innych plytach. Mozna to gdzies w biosie wylaczyc ?

 

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Czy ktos probowal kiedys wgrac bios z wersji xe do x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy podlaczylem naped optyczny na slave a master byl wolny urzadzenie zostalo wykryte w biosie ale byl komunikat zeby lepiej podlaczyc je na master... i system nie chcial sie z tego powodu uruchomic. Nie spotkalem sie zeby cos tak glupiego bylo na innych plytach. Mozna to gdzies w biosie wylaczyc ?

 

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Czy ktos probowal kiedys wgrac bios z wersji xe do x ?

u mnie moge podlaczac na slave i nic nie krzyczy :)

a po co wgrywac bios od XE do X ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie miedzy innymi po to zeby nie krzyczal... nie zartuje ale to jest denerwujace bo mi akurat dvd tylko chodzi na slave i musze jeszcze podpiac cos dodatkowo na master zeby mi dzialalo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI blokuje sie tylko przy zmianie FSB na zworkach? Bo jak zmieniam w BIOSie to przy starcie dvd dziwnie jęczy przez chwile :/ i czemu po ustawieniu na zworkach na 166 mam czarny ekran a jak zmienie na 166 w BIOSie to komp normalnie startuje.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...