Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem +5%. Bez tego w Aidzie vcore wynosiło 1,6 do 1,62. Teraz jest 1,68. A może mam za słaby zasilacz IMPUT 300W??? Czy jest to jakaś wada płyty?? Bo w sklepie jest jeszcze jedna, może mógłbym ją wymienić, czy sobie darować??? Mam T-Breda B, a on potrzebuje 1,65, chciałem go podkręcać na razie bez durt modu, tylko troche na tym +5%, ale widze że chyba z tym napięciem to będzie pracował na nominalnych ustawieniach!!! W Biosie jest coś takiego jak usb, usb2, itp. a jakbym to powyłaczał to może więcej mocy procek by dostał, co o tym sądzicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał, że jak startujemy np. wyżej niż 166 fsb to dobrze ustawić jest na zworkach właśnie 166 i iść w górę ale na ręcznych ustawieniach.

Myślę, że jak się ustawi na zworkach 166 a w BIOSie damy ustawienie sprzętowe a proc idzie na 133 to BIOS ustawi go nam właśnie na 133 tylko ustawienia manual dają nam możliwość jazdy z fsb w górę.

Ale nawet palca za to nie dam

Pozdrawiam

PS

Dalej SETI jest liczone komp się nie wichną, tem CPU to 43C (AIDA32) ale przy 2744 RPM wcześniej miałem 41C ale przy 2950 RPM. Co daje przesmarowanie coolera i oczyszczenie go z kurzu. Ostatnie zakładanie coolera początek marca 2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko ok. Podkręciłem fsb do 153, czyli proc ma 1912 Mhz. Mam temp. na poziomie 43-45 stopni na coolerze z pudełka (4000 obr.). Jeszcze jedno, wczoraj jak kupiłem części to komputer wogóle się nie uruchamiał (tylko wentylatory), później już się włączał, a dzisiaj "dopiero" dwa razy mi się wyłączył! Czy jest coś takiego że nowy procek z pudełka musi się dotrzeć, rozgrzać jak nowy silnik w samochodzie ? :):):) Wiem, że głupio to brzmi, ale od wczoraj nic nie ruszałem w kompie, a dzisiaj nagle coraz lepiej chodzi!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ostre OC to klienci wygrzewają sobie CPU a nawet RAMy dokładnie to jest w wątku o płytach serii Abita nf7.

Specjalnie jest puszczany procesor by jego temperatura była dość wysoka nie będę podawał liczb ale jak wpiszesz > wygrzewania pewnie coś ciekawego znajdziesz.

U mnie też procesor w pierwsze dni był dokładnie do d..... dopiero po miesiącu uzyskałem na napięciu 1,58V fsb 160.

Coś w tym jest.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maly problem jak bardzo poczatkujacy overclocowiec (czy jak to sie tam pisze :P) Chodzi o to ze mam plytke w wymienionym wyzej topicu i wsadzonego na niej Durona 1.6 oraz ddr na magistrali 333. Na plytce nie podmienialem biosu a nic z tych rzeczy... Bawilem sie w podkrecanie tego procka poprzez szyne doszedlem spokojnie na FSB 149 ( mnoznik jest dalej razy 12 tak jak przy fabrycznych ustawieniach ) co daje 1797 MHz komp chodzi stabilnie i temp. na procku to 40... Jednak gdy dam szyne na 150 albo 151 prcek jest wykrywany przez bios i przez AIDA jako 1353 MHz i przy wiekszej szynie odpowiednio troszke wiecej... Wiec mam teraz prosbe niech ktos napisze co mam przestawic albo zrobic zeby uzyskac wiecej MHz (chcialbym dosjc do szyny 166 tak zeby uzyskac synchronizacje z pamiecia) Nie wiem czy tu czasami chodzi o napiecie... Prosze wiec napisac co mam zrobic aby ominac ten prblem mile widziane sposbybez drut modow :D ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo ten Duron śmiga na tej mobo, ustaw stabilne ale max fsb i daj mu popalić by z parę dni pochodził na 100% w stresie (testy obciążające, seti, rc5 itp) potem o parę MHz w górę. Pokombinuj z ustawieniami ram, podwyższ napięcie dla cpu.

U mnie też przy fsb 150 w pierwszym dniu nie szło potem stabilnie szło 160 a po drut modzie stabilne 175 ale co dziwne 166 bios nie puszcza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na poczatku barton 2500 na tym fsb 187 na +5% vcore chcial chodzic stabilnie - teraz juz sprawdzalem na innym sprzecie idzie na 2300mhz stabilnie na 1.65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno nie wypowiadalem sie w tym topicu, ale sledzilem go caly czas. Tak wiec zalozylem na NB niebieskiego zalmana a na SN radiator z asrocka. Oczywiscie komp poszedl na FSB 200*10.5=2100mhz przy drut modzie na 1.7v +5%. Komp chodzil tak przez 3 tygodnie bez zadnych przykrych niespodzianek. Robilem testy ADIA ~2700/870, 3dmark2001se tez dostal kopa przy tym jeszcze SETI chodzil. Ogolnie te 200mhz na szynie jest odczowalne. Niestety przyszedl dzien kiedy brat powiedzial mi ze cos z kompem sie dzieje, a dokladnie zawiesza sie. Przy 3 zwisie w ciagu 5h wyczailem ze to dysk twardy cos jakby siadal bo stutki i trzaski slychac bylo. Nie wiem czy to wina szyny moze go troche dobila(niby zablokowane PCI w sisach). Tak wiec odrazu puscialem proca na 175*10.5 chodzi stabilnie nic sie nie dzieje. Tak mysle ze sprawdze przepustowosc pamieci, odpalam AIDE 2560 przy odczycie!!! mowie cos za duzo bo kiedys przy 171mhz mialem 2200mhz. No to dalem 175mhz*12.5 odpalam Aide patrze na odczyt tylko 2230!!!!Probowalem przy CL2 i CL2.5 i tak samo AIDA sie zachowuje. Wracam do ustawien 10.5*175mhz AIDA ponad 2500!!. Tak wiec juz nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam teraz taki problem, na asrocku mam bartona 2500 zablokowanego i ram 400. podkrecilem szyne do 182 i procek mial 2000mhz i faktycznie wzrost wydajnosci 3dmarka i cpu arithemtic i multimedia z sandry. potestowalem, 4h primem stwierdzilem ze w stresie jest 52 to jeszcze mozna troszke pokrecic. wrzucilem 193 (wogole to nie da sie 192, daja 191 to jest 191, daje 192 to jes od razu 193, a 193 dziala normalnie) i komp sie uruchamia stabilny jest dalej, w testach z sandry ma wyzsze wyniki, ale w 3dmarku z 6400 spadlo do 6200. czy to oznacza ze plyta sobie cos nie radzi? jak myslicie krecic to dalej czy nie ma sensu skoro obniza jego wydajnosc w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj wejść z FSB na 200 lub 201 Mhz (najlepiej przestawić piny). Mi też "brakuje fsb"- niemam zdaje się 144 lub w okolicach... Znaczy można ustawić ale...

 

Grzeją Wam się mosfety na tej mobo ? Bo moje są goooorące.

Wogóle jakieś malutkie są te stabilizatorki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Durona 1600 MIXJB 0414, podobno odblokowany (jeszcze nie sprawdzałem). Niestety przy fsb 166 nie odpala. Aktualnie na fsb 150 Aida pokazuje 43 stopnie. Bios 2.30 ze strony ASRocka. Jaka może być przyczyna? Chłodzenie Arctic cooling CS 2TC. Jaki Bios jest najlepszy do maksymalnego wykorzystania durnia (bez moda) na ww chłodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stwierdzilem ze wale wydajnosc i sprawdze na ile moge wykrecic, wczoraj ustawilem 193*11 i 5h prime wytrzymal. dzisiaj zaczalem od 200*11 i jakis tam komunikat z odliczaniem sie pojawil po poscie, ale pilem i nie zdazylem przeczytac, ale potem czarny ekran. reset i ustawienia nominalne. ustawilem 199*11 nawet sie nie postuje. sprawdzilem 195*11 i sie prime wywala po 2s, 1 po 5min mi sie komp resetnal. wiec nie zmianiajac taktowan dalem mu to +5% i prime sie wywala dopiero po 8min. czy to mozliwe ze procek dziala stabilnie na 193 a na 195 nawet z lepszym napieciem sie od razu wywala? 194 nie ustawialem bo i tak dziala jak 195. jak cos to temp mam w stresie zawsze 52stopnie niezaleznie od taktowania, a po podniesieniu vcore mam 54. zasilka tez odpada bo chieftec 420, jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione fsb na 166, pamięci jedną 333, drugą 400. Czy mogę sobie ustawić CAS na 2, teraz mam 2,5?? Pamięci raczej nie są firmowe. Nie chce zmieniać bez waszej odpowiedzi, bo jak ostatnio zmieniłem to jedna pamięć siadła (dobrze że na gwarancji i dali mi właśnie tą 400).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy fsb 166 komp nie chuchu nie przechodzi przez BIOS wchodzi ponownie do BIOSu ale 175 stabilne jak skała od soboty non stop liczę SETI i tam inne takie nie padł ale jak dałem 176 to bez SETI biuro, net, proste gry śmiga wykłąda się jak puszczę SETI nie ma resetu ale zamraża się ekran i tylko reset.

WW. objawy są już po powyższeniu napięcia za pomocą drut moda 1.7V + 5% = 1,78V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie: czy jest jakiś program do zmiany mnożnika i vcore Bartona gdy ten jest przerobiony na mobile?? Czy aby przerobić Bartona na mobile wystarczy połączyć drugi od prawej mostek L5??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. chcialem sie pochwalic :wink: wczoraj ustawilem swojego procka (2000+) z zablokowanym mnoznikiem na 12,5x200 :D na napieciu 1,98 V (2,5Ghz), ale jak tylko system sie laduje to restart. stabilnie jest na 195. oczywiscie napiecie podnioslem drutmodem, ale max co mozna ustawic to 1,85V moze wiecie jak ustawic ciut wieksze? temp mam max 54 stopnie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...