Skocz do zawartości
R@D

Kupiłem nowy sprzęt i nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie dzisiaj nowy sprzęcik w PTR i nie chce ruszyć.

Zastanawiam się czy to ja coś źle zrobiłem podłączając czy sprzęt jest zwalony.

Kupiłem płytę Soltek SL-75FRN2 do tego Athlon XP 2500+ do tego Radeon 9200 i 512 ramu. Pan w sklepie mi wszystko popodłączał do płyty głównej ja sobie w domu jedynie wszystko wsadziłęm do pudła podłączyłem kable z zasilaniem. I tu mam pierwszą wątpliwość na płycie są dwa gniazda długie i taki mały kwadracik, podłączyłem oba ale nie wiem do czego jest ten mniejszy :? Oczywiście podłączyłem wszystkie dyski, diody i inne badziewia skręciłem całość no i ZONK. Wogóle się nie chce odpalić. Tzn. wszystkie kontrolki się świecą, dioda przy karcie sieciowej mryga ale monitor się nie włącza. Grafike przełożyłem do innego kompa i działa, reszty sprzętu nie mam możliwośći sprawdzić.

No i teraz mam problem czy trzeba coś ustawiać zworkami czy po tym co zrobiłem komp powinien się jednak odpalić i muszę reklamować cały ten sprzęt.

Z góry dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu mam pierwszą wątpliwość na płycie są dwa gniazda długie i taki mały kwadracik, podłączyłem oba ale nie wiem do czego jest ten mniejszy :?

ten mniejszy to jest zasilanie 12v jak go nie podlaczysz to ci komp nie ruszy !!! Jesli go podlaczyles to stawiam tak : 70% walniete MOBO 30% zasilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu mam pierwszą wątpliwość na płycie są dwa gniazda długie i taki mały kwadracik, podłączyłem oba ale nie wiem do czego jest ten mniejszy :?

ten mniejszy to jest zasilanie 12v jak go nie podlaczysz to ci komp nie ruszy !!! Jesli go podlaczyles to stawiam tak : 70% walniete MOBO 30% zasilka
jasne ze nie! nie trzeba go wcale podłaczać!12v to dodatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nforce nieruszy bez dodatkowego zasilania

No jak kuźdzwa nie ruszy jak umnie przez 2 miechy działał na codegenie bez P4 :evil:

CO ty jestes jakis lolek czy co ? Mowimy ci ze nie ruszy a ty tu z jakimis lamerskimi haslami wyjezdzasz ?! :evil: Jemu chodzi o 12V kwadratowe i jezeli go nie podlaczy to nie ruszy bo przez to jest zasilany procek . A co do P4 to chyba logiczne jest ze przy AMD go nie potrzeba ?! Czy moze tez masz jakies inne zdanie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nforce nieruszy bez dodatkowego zasilania

No jak kuźdzwa nie ruszy jak umnie przez 2 miechy działał na codegenie bez P4 :evil:

CO ty jestes jakis lolek czy co ? Mowimy ci ze nie ruszy a ty tu z jakimis lamerskimi haslami wyjezdzasz ?! :evil: Jemu chodzi o 12V kwadratowe i jezeli go nie podlaczy to nie ruszy bo przez to jest zasilany procek . A co do P4 to chyba logiczne jest ze przy AMD go nie potrzeba ?! Czy moze tez masz jakies inne zdanie na ten temat ?

no to kurde bardzo dziwne mam nf7-s i przez 4 miechy jechałem na codegenie bez dodatkowego 12V i wszystko działało stabilnie nawet na 200fsb więc sam jestes lolek. na NF to jest zalecane ale nie jest koneczne do działania. więc nie biadol głupot. właśnie dla potwierdzenia wypiołem dodatkowe +12 i jakoś komp wstał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nforce nieruszy bez dodatkowego zasilania

No jak kuźdzwa nie ruszy jak umnie przez 2 miechy działał na codegenie bez P4 :evil:

CO ty jestes jakis lolek czy co ? Mowimy ci ze nie ruszy a ty tu z jakimis lamerskimi haslami wyjezdzasz ?! :evil: Jemu chodzi o 12V kwadratowe i jezeli go nie podlaczy to nie ruszy bo przez to jest zasilany procek . A co do P4 to chyba logiczne jest ze przy AMD go nie potrzeba ?! Czy moze tez masz jakies inne zdanie na ten temat ?

no to kurde bardzo dziwne mam nf7-s i przez 4 miechy jechałem na codegenie bez dodatkowego 12V i wszystko działało stabilnie nawet na 200fsb więc sam jestes lolek. na NF to jest zalecane ale nie jest koneczne do działania. więc nie biadol głupot. właśnie dla potwierdzenia wypiołem dodatkowe +12 i jakoś komp wstał

Właśnie.Posłuchaj HeatFighter co sie do ciebie mówi.

NF działa bez złacza 12V czyli P4 tak sie je nazywa ponieważ jest wymagane przez płytu pod Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO ty jestes jakis lolek czy co ? Mowimy ci ze nie ruszy a ty tu z jakimis lamerskimi haslami wyjezdzasz

NF7/NF7-M/NF7-S had designed two power connectors (ATXPWR1 and ATX12V1), it is different from the regular one. It can provide for power supply designed for Pentium 4 processors, also can provide for general designed ATX power to connect to NF7.NF7-M/NF7-S. It's a newly designed ATX12V1 -12VDC power with 300W, 20A -5VDC capacity at least for heavily loaded system, and 720mA +5VSB at least for supporting some special features.

Attach the connector from the ATX power supply to the ATXPWR1 and ATX 12V1 connectors here (General designed ATX power supply do not have ATX12V1 connector provide, so you don't need to connect anything to the ATX12V1 connector). Remember you have to push the connector from the ATX power supply firmly to the end with the ATXPWR1 and ATX12V1 connectors, insuring that you have a good connection.

 

Jak dla mnie to ty jesteć lolek i to ogromny - trzeba poszukać i wtedy nawijać a nie głupoty prawić, jak nie masz pewności to lepiej nie biadol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dodatkowe 12V moze zapewnic ci tylko wieksza stabilnosc. Zwlaszcza przy OC. Nie jest jednak niezbedne.

Co do nieuruchamiania sie kompa to sprawdz moze czy dobrze podlaczyles kable od power :wink:

Wyglada na to ze plyta ma zasilanie. Mozesz tez sprobowac odpalic poprzez zwarcie dwoch kabli zasilacza (czarny i zielony), albo srubokretem na plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe 12V nie jest wymagane i na niektorych plytach nie trzeba go podlaczac. Niestety zdarzaja sie wyjatki i jak sie go nie podlaczy to komp nie ruszy. Szczegolnie tyczy sie to niektorych Gigabyte'ow i Soltekow :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUUUU ale mnie pojechaliscie :oops: no tak to jest jak sie kupuje stale plyty jednej firmy i sie ma mniejsze pojecie o reszcie . W kazdym razie sorx za wpadke ale dzisiaj pierwszy raz uslyszalem ze sa plyty ktore bez dodatkowego 12v tez ruszaja . Takze sorry za lolki :D wasze jak najbardziej na miejscu :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, ze grafike przelozyles do innego kompa i dzialala, a czy z tego innego kompa sprawdzales grafe na nowym ? Moze wyda sie glupota takie sprawdzanie, ale uwiez mi to ma sens. Kiedys znajomy kupil sobie nowa karte graficzna i nic - czarny ekran. u mnie dzialala bez problemu, wzialem moja i tez czarny ekran - wkurzylem sie i docisnalem swoja karte na maxa., az sie wystraszylem jak cos zachrobotalo, ale na szczescie nic sie nie zlamalo. No i obraz sie pokazal :) Pozniej wlozylismy jeszcze raz nowa karte od kumpla dociskajac odpowiednio i poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"init display first: pci/agp" Wsadz karte graficzna pod pci obojetnie jaka wejdz do biosu i zmien by inicjowal najpierw karte graficzna pod agp. W sumie u mnie to na obu plytach 8rda3 i nf7 nie bylo konieczne bo wykrywal od razu mojego radzia, ale u kolegi na c2.0 i jakiejs plycie asusa to pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem jakąś kartę na PCI i też się nie odpala. Po tym wsadziłem starego Gforcea i też się nie włączył ale odezwał się speaker konkretnie jedno sekundowe beep co jakieś 5 s.

A jeżeli chodzi o zasilacz to mam właśnie Codegena 300W ale podłączałem jeszcze inne badziewie tyle że 250W i bez tej kwadratowej wtyczki.

Kurde, co ja mam zrobić? Jak na złość teraz jest weekend i serwis mogę sobie odpuścić :(

Normalnie załamka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A podpiąłeś wtyczkę od wentylatora do gniazda na płycie przeznaczonego właśnie na niego, płyta może ma włączone zabezpieczenie i nie startuje jak wtyczka jest w innym gnieździe.

Przeważnie opisana jako CPUFAN i musisz podpiąć wentylator 3pinowy, tak żeby czujnik obrotów podał płycie impulsy.

2. Poodpinaj wszystko co Ty podpiąłeś i zostaw sam proc, mem, grafę i podpiętą tylko wtyczkę PWR-ON, może zabotuje i będziesz mógł podpinać inne urządzenia po kolei, zobaczysz które zwiesza sprzęt.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler jest podpięty do najbliższego gniazda, drugi jest przy AGP a trzeci na samym dole płyty więc chyba jest podłączony do właściwego.

Tak właśnie robie, podłączam bez niczego.

Tak podłączyłem tą wtyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden pomysl: robiles clear cmos :?:

Byc moze plyta ma problemy z wykryciem procka... jak go nie wykryje to komp niby sie uruchamia, ale nie ma zadnego beep i monitor jest czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno - czy przy wyjmowaniu baterii miales odlaczone zasilanie w kompie? Jesli nie, to zrob to i sprobuj jeszcze raz. Jesli to nie pomoze, to wyjmij plyte i sprawdz, czy nie ma na niej jakis uszkodzen - przeplaen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...