Skocz do zawartości
mordka

Piszczący gf4ti4200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupilem dzis karte Ennyah gf4ti4200 128MB tv-out 128MB OEM, ale ku mojemu zaskoczeniu ona wydaje taki pisk, napewno nie dochodzi on z wiatraczka, przypuszczam ze to procek karty poniewaz jak przyloze palec do tylu karty tam gdzie jest procek to strasznie parzy, moze cos nie tak z pasta jest bo radiator jest ledwo cieply, przy okazji moge prosic o dokladny opis jak sciagnac chlodzenie z tego procka, i czy nie strace przez to gwarancji. Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sciagniesz radiator to nie stracisz gwary . Musisz odblokowac takie kolki plastikowe od spodu karty , powinien sam odskoczyc . A karte kupiles nowa ? Jak z jej dzialaniem , masz jakies bledy w dzialaniu , komp sie wiesza albo cos takiego , jakies bledy w grafice ? Jak masz jeszcze gware i cos sie z nia dzieje to lepiej od razu z nia do serwisu tym bardziej ze ta firrma (pierwszy raz na oczy widze) to nie pierwsza klasa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mialem to dpisac bo mi sie przypomnialo ale widze ze mnie wyprzedziles :)

 

A tak poza tematem => mechl!n to jak zobaczylem moda twojej budy to mi normlanie zwieracz z wrazenia popuscil :) Nawet moja kobita sie nabawila kopleksow przy tych ksztaltach twojej budy :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam zamiar ja oddac, ale jezeli udaloby mi sie to zrobic samemu, sciagnalbym radiator i posmatowal pasta titana, co do sprawnosci to sprawuje sie dobrze 3dmark przechodzi bez problemu, jeszcze nie gralem bo dopiero przeinstalowalem windowsa. Jak sciagnac ten radiator, sam zeskoczyc nie chce, jest przyklejony :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce jej jutro oddawac , ale gdzies tak do soboty, jezeli nie bedzie problemu to sciagne radiator, bo to na 90% przyczyna tego, od tylu procka nie dotkne, jest tak goracy ze hoho :D, zaraz podam ile ma stopni, o ile utrzymam czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczec moga rdzenie, ale skoro jest tak goraco to moze wlasnie kondensatory ci sie gotuja. Jak w ktoryms momenci uslyszesz glosny HUK i zobaczysz kupe siana w kompie to znaczy, ze to byl kondensator. Ja bym ta grafe wymienil i sie nawet nie zastanawial. Ale twoja wola. Mozesz poprobowac z radiatorem i pasta , bo z tym tez jest cos dziwnego skoro tak ci sie grzeje.

 

U mnie temp. procka na grafie to 40*C przy standardowym chlodzeniu i podkreceniu z 275 MHZ na 310 MHz (procek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory mi teraz nie strzela bo mam chlodzenie (ten watraczek :) ) moj stary jak to uslyszal to powiedzial ze piszczy jakby przetwornica, ten pisk jest dziwny bo zalezy od koloru tla i tego co robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o temperature (a przynajmniej nie bezposrednio).

Nie wiem czy ta grafa jest nowa czy uzywana i ma juz swoje latka ;)

Jezeli ktos jej wczesniej uzywal i ja podkrecal to kondensatory kogly wyschnac i teraz nie filtruja dobrze napiecia. Stąd mogą byc te piski. Meze tez byc tak ze poszla jakas dioda na grafie i na kondensator idzie napiecie przemienne zamiast stalego. co powoduje ze kondenstaor moze wywalic w powietrze. W obu przypadkach kondensator moze sie grzac lub nie, ale rowiez w obu przypadkach moze go wywalic w kazdej chwili.

A teraz jeszcze jedno pytanko: Czy jestes pewien ze to grafika ci piszczy ? (Pytam powaznie - jestes pewien ze to grafika ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh w sumie to pewnosci nie mam, bo nie moge ci powiedziec czy to nie piszczy cos na plycie bardzo blisko agp, ale w tamtym rejonie, a jak chlodze karte to przestaje piszczec, moze porzycze jakas zasilke od sasiadki i zobacze czy pomoze, a jeszcze jedno jak nie jest dobrze zchlodzone to przy np. przewijaniu myszka okna albo jakims ruchu na ekranie, tak piszczy.

UPD.: Karta jest nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHLOPIE JA MAM TA SAMA KARTE !!! :D

Kupilem se pare dni temu i tez piszczy !!

I nie dosc ze piszczy to niewiem czy zauwazylesz jakosc obrazu-czcionek jest zenujaca na poziomie rivy tnt albo gorzej :(( (zalezy czy masz dobry monit i czy wiesz jak wyglada pozadny prawidlowy obraz ale mowie-jest fatalnie, rozmyte)

Tak wiec teraz to chyba dochodzimy do wniosku ze albo wszystkie sa wadliwe albo jakas partia

Dalem do serwisu( action) i zobaczymy co zdecyduja -pewnie wymienia na inny ktory tez pewnie sie okaze ze bedzie piszczal :(

Wkurzylem sie na maxa !!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam GF4 Ti4200 XPower`a i tez piszczy :(

 

Co z tym zrobic ?? Mam ja juz okolo 6 miechow, myslalem ze przejdzie ale to chyba coraz bardziej :( JUZ MI LEB PEKA JAK W NOCY SIEDZE :P wkoncu oszaleje :(

 

PS. Myslicie ze uwzglednia jako wada w gwarancji i ja wymienia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez cos piszcze ale ja wiem ze to karta dzwiekowa. generuje jakies piski i jak przesuwam ekran to piszczy inaczej :|

Myslelem ze nowe stery do nforce-a to zalatwia ale niestety. Problem wystepuje jezeli nie jest generowany zaden dzwiek prze kilkadziesiat sekund. Jezeli slucham winampa, to tego efektu niema. A poniewaz nie slucham winapma przez caly czas wiec podpiolem sobie dzwiek "plum" pod prawy przycisk myszy. Teraz jaz zaczyna piszczec i skrzeczec to robie myszka PLUM i juz jest spoko na kilkadziesiat sekund.

Rozwiazanie takie sobie :( ale jak na razie lepszego nie znalazlem. :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis w serwisie i wymienili mi na nowa, dalej piszczy :/,

maja na stanie jeszcze radka 9600 gigaxcube czy cos takiego :), lepsze to jest od gf4ti4200 ?? to jest zwykly radek nie SE i nie PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek 9600 bedzie slabszy w wiekszosci gierek...

ja tam poluje teraz na 9800se 256 bit :)

tylko czekam az cos bedzie wiadomo odnosnie mojego 4200 w serwisie (wymiana na inny pewnie tez piszczacy czy odrazu wymiana na cos co bede chcial-9800se :)

Bo takiego sapphire 9800se 256bit moge miec baaardzo tanio :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...