Skocz do zawartości
Songoku

Pomocy - Artefakty na pulpicie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Patrzcie. Niewiadomo z jakiego powodu zaczeły mi wyskakiwać takie rzeczy. Robiłem juz wszystko. Odkręciłem karte i zresetowałem bios. Wyczyścielm też karte szczoteczką do zębów i troche pomogło bo teraz pojawai się to tylko pod ikonkami. Odczekałęm też pół godziny zeby karta ostygła i nic dalej to samo. Macie jakieś pomysły jak by to naprawić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że przegrzałeś karte podkręcaniem. Niestety takie są skutki jak nie ma się dobrego chłodzenia! :( Możesz założyć coś większego np. od CPU i wtedy sprawdzić. Idz też z grafą do kumpla i ją sprawdz. Może to mobo. Ale raczej to będzie grafa! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie to wygląda na uszkodzenie karty, niewykluczone że mechniczne, vel zwarcie

 

zanim cokolwiek zacznisz robić sprawdz na innym OS-ie czy dzieje się to samo postaw system od nowa żeby niebyło śmieci w rejestrze i wywal tweakery

 

puźniej to już tylko lupa i sprawdzanie układów odpowiadających za prace pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafika

Chłodzenie mam raczej dobre :twisted: . I właśnie myślałem żę ten czarny radiator co mam po d rugiej stronei gpu zwarł mi coś, no ale dziwne jak wcześniej było dobrze. No i zdjołem go, resetnołęm biosa i dokręciłęm wszystko i już tylko są w niektórych miejscach te paski. A czy możliwe jak mi się troche super glue z pastą titana zostało w tym kwardaraciku nad gpu zostało. No ale przeciez ta pasta nei przewodzi prądu a superglue to izolator :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuperGlue to może i izolator ale jak sam napisałeś jest jeszcze pasta Titana która jest przewodnikiem! Może ona mieć wpływ.

 

PS. Co do chłodzenia to faktycznie Ci wystarczy!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne artefakty jak zalałem swojego Herca R9800PRO woda nic nie dalo sie zrobic nawet czyszczenie suszenie itp , poszedl na wymiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys miałem coś takiego na 1 3ti którą miałęm i okazało sie ze troche przegiołem z kreceneim pamieci

na 2 miałem podobnie ale tam coś miałem mechanicznego po zaleznie jak poruszyłem radiatorkami na tyle sie pamieci kreciły wiec mozesz popróbowac poruszać radiatorkami od pamieci ...wiem ze to głupio brzmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie testuje karte. Bo zdrapałem cały superglue wymieszany z pastą w okolicach tewgo kwardacika pustego no i narazie czysto, ani jednego paska , w cs też elegancko a przed tem sypało kolorowymi bochomazami.No ale jeszcze będe musiał trochę potestować ją.A i dzięki za wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie , czy ten czarny radiator co maz na spodzie karty , to od poczatku mial taki jasny punkt od srodka ?

To jest radiator z mojej starej płyty z ecsa i go pomalowałem na czarno i przez przypadek go dotknołęm a jeszcze nie był w pełni suchy a akurat maięłm palec z pasty titana. Ale w rzeczywistości to tego prawie nei widać tylko na zdjęciu jakoś dziwnie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie , czy ten czarny radiator co maz na spodzie karty , to od poczatku mial taki jasny punkt od srodka ?

To jest radiator z mojej starej płyty z ecsa i go pomalowałem na czarno i przez przypadek go dotknołęm a jeszcze nie był w pełni suchy a akurat maięłm palec z pasty titana. Ale w rzeczywistości to tego prawie nei widać tylko na zdjęciu jakoś dziwnie wyszło.

Aha to dobrze :) Bo ja mialem kiedys podobny slad na radiatorze z mostka MOBO :) Sie troche przysmazyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczna karte i tez mi sie czasem zdarzaja takie syfy ale raz to sie okazalo ze stery byly lipne a drugim razem po resecie znikly no ale i karte w lapki wziolem mi sie zdaje ze mozesz miec troche przyciezkie te radiatory i moga troche kostkom ramu ciazyc moze przez to ale to czyta hipoteza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem podobny:

ti 4800 se albatron czy cos :P krzaki w 3dmarku tylko w pierwszym tescie gdzie indziej nie ma :o czasem w grach

karta ma 128mb a wykrywa 64

kupilem uzywana moze ktos wczesniej sie biosem bawil i zostalo tak? czy to cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego dosyć często, nawet dochodziły jeszcze zwisy systemu i wyłączanie monitora. Myślałem, że to wina podkręcenia procka więc wróciłem do ustawień fabrycznych i co? I dalej to samo, czasami nawet nie mogłem włączyć kompa, bo tylko czarny ekran się pojawiał.

Ostatnio zmieniłem stery z 53.03 na 44.03 i jest jak narazie spoko. Zero problemów. Dodam jeszcze tylko tyle, że gierki chodziły i chodzą dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko koledzy karta juz działa normlanie .Gruntowne wyczyszczednie całęgo tyłu igłą i szczoteszka załatwioł sprawę. Tylko ciekawi mnie to ze dopiedo miesiac po załorzeniu tego radiatora czarnego to się dziac zaczeło, ale olać to ważne ze działa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem podobny:

ti 4800 se albatron czy cos :P krzaki w 3dmarku tylko w pierwszym tescie gdzie indziej nie ma :o czasem w grach

karta ma 128mb a wykrywa 64 

kupilem uzywana moze ktos wczesniej sie biosem bawil i zostalo tak? czy to cos innego?

Już kiedyś była rozmowa o albatronach. Strasznie się sypały. Ludzie je chyba z holandii przywozili i na allegro sprzedawali. Może masz uszkodzoną jedną kość pamięci i sprzedawca wiedząc o tym wpakował bios od 64mega co załatwiło sprawę. Poszukaj oryginalnego biosu i go wgraj. Zapusć jakieś testy i czekaj na efekty! Ale raczej grafa uwalona! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...