Skocz do zawartości
Nive11en

Nive11en Wc - Wersja 1.0

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT - 18 marzec 2006

Moj stary host niestety zapadl sie pod ziemie, awiec, poniewaz chcialem zeby zdjecia zachowaly sie dla przyszlych generacji, z'hostowalem je na imageshack.us

 

Witam,

Na dzien dzisiejszy mam juz wszystkie czesci do chlodzenia wodnego (oprocz 2 120mm wiatrakow). Pokazuje foty zrobione kilka dni temu aparatem cyfrowym kolegi. Pompke Seltz L30 juz mam, ale nie ma jej na zdjeciach bo dostalem ja dopiero wczoraj.

 

Kliknac na zdjecie celem obejrzenia wiekszej wersji!

 

A oto ofiara: :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Nagrzewnica od Opla Recorda:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wreszcie Uziel:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Inne fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ufff.. ale tego BBKodu.. (EDIT 2006-03-18 pieprzony imageshack :P )

 

Z godzine temu zakonczylem testowanie w wannie, wszystko swietnie, tylko krocce od rezerwuaru ciekna, musze jutro pojsc do Obi (lub czegos podobnego :wink: ) i uszczelnic je czyms, tzn. posmarowac/zakleic? a potem wkrecic. Mam pytanie, czym powinienem uszczelnic rezerwuar?

 

Planuje wsadzic nagrzewnice pod komputer, pod ten drewniany stolek, z tylu wyciety jest wylot przez ktory bede odprowadzone rurki do kompa. Tylko nagrzewnica bedzie poza kompem (nie miesci sie w srodku, a jesli juz miesci to za duzo blokuje). Hydor bedzie stal na dnie obudowy, na przeciwko niego rezerwuar, a blok.... ee tam gdzie kazdy blok :lol:

Zastanawiam sie nad nie uzywaniem rezerwuaru, ale nie mam pojecia jak sie do tego zabrac, zna ktos jakies adresy artykulow o WC bez rezerwuara i jak to dokladnie powinno dzialac, z odpowietrzaniem, nalewaniem wody, itd. Dzieki za pomoc z gory.

 

Wiecej fotek wkrotce, jak kolega przyjdzie do mnie na sesje zdjeciowa. WC pewnie zainstaluje (jak wszystko pojdzie po mojej mysli) we wtorek.

Na http://nive11en.futuredt.com/img/wc/ (Edit 2006-03-18 - juz nie mozna bo host umarl) mozna znalezc jeszcze kilka innych fotek.

 

Przepraszam za to ze miejscami jakosc zdjec moze byc rozmazana (Uziel) - nie mam wprawy z takim profesjonalistycznym sprzetem, musze wykombinowac jak nie rozmazac zdjecia kiedy nie uzywa sie flasha a inne swiatlo, np lampe..

 

Jesli ktos chce uzyc jakies zdjecie do aukcji itd. to prosze wyslac PW prywatna wiadomos na tym forum!

 

EDIT

Zalozylem chlodzenie wodne, a oto zdjecia! Ponizej w innym moim poscie tez sa te zdjecia, ale daje je tutaj zeby bylo od razu widac 8)

 

Tutaj widac jak testowalem szczelnosc, i aerodynamiczna :lol: konstrukcje shrouda :P :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A teraz najwazniejsza czesc czyli chlodzenie wodne :D :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Nive11en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czym powinienem uszczelnic rezerwuar?

Ja krocce swojego pojemnika uszczelnilem tasma teflonowa, dostepna w obi (jakies 2 zlote).Nawijasz kawalek tasmy na gwint i wkrecasz.Mnie nic nie cieknie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uszczelniania teflon albo silikon. Teflno ma tez zalete, ze jest od razu gotowy, a w przypadku silikonu trzeba troche odczekac. Silikon ma z kolei te 2 wazne cechy, ze jest przezroczysty i nie rozpiera pleksi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, mam jeszcze jedno pytanko, czy powinienem wkrecac krocce do konca? Na fotce widac krocce nie sa wkrecone do konca, sa wkrecone bardzo mocno i dalej balem sie juz krecic na sile bo pleksa sie "luszczyla" lub skrzypiala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak to jest w przypadku innych bloczków ale np. w moim bloczku dokręcałem na próbe raz kluczem z całej siły ( a mam jej dużo) i nic nie popękało, ani sie nie pokruszyło, tylko przy wykręcaniu częściowo gwint został na złączce, więc wg mnie możesz spokojnie wkręcać na siłe, ale pamiętaj że wszystko co robisz robisz na własną odpowiedzialność, jak coś to sam top nie jest drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak to jest w przypadku innych bloczków ale np. w moim bloczku dokręcałem na próbe raz kluczem z całej siły ( a mam jej dużo) i nic nie popękało, ani sie nie pokruszyło, tylko przy wykręcaniu częściowo gwint został na złączce, więc wg mnie możesz spokojnie wkręcać na siłe, ale pamiętaj że wszystko co robisz robisz na własną odpowiedzialność, jak coś to sam top nie jest drogi

Ops, zapomnialem dodac ze chodzi mi o rezerwuar, jak widac na zdjeciach krocce na nim nie sa wkrecone do konca. I boje sie je dalej wkrecac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie jakiej srednicy gwint jest w zlaczkach w bloczku ??

Jest to blok wodny z mcs.pc.pl z kroccami NK12. Nie wiem jakie rozmiary ma gwint, bo nigdy nie wykrecalem kroccow z bloczku. Przypuszczam ze krocce sa takie same jak w bloczku i rezerwuarze, a srednica gwintu z krocca od rezerwuaru to ok. 15mm. Prawdopodobnie taka sama jest w bloczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

 

Nive11en widze ze takze z Kielc jestes. Skoro zlozyles WC, to sie pewnie orientujesz: jak z dostepnoscia np. nagrzewnic jest u nas? albo z dostaniem i obrobka plexi na shrouda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"][OT]

 

Nive11en widze ze takze z Kielc jestes. Skoro zlozyles WC, to sie pewnie orientujesz: jak z dostepnoscia np. nagrzewnic jest u nas? albo z dostaniem i obrobka plexi na shrouda?

Jeszcze nie zlozylem WC, musze najpierw uszczelnic rezerwuar, potem puscic na dluzszy czas i jeszcze raz sprawdzic zeby nie bylo chocby najmniejszej kropelki wody poza ukladem. Potem zaloze, czyli pewnie jutro we wtorek, moze nawet w srode.

 

Nagrzewnicy nie znalazlem nigdzie, bylem w dwoch-trzech sklepach jeden nawet specjalistyczny tylko od Opla. W tym od Opla moglem sobie sprowadzic nowke od Kadeta za 300-400 zl, ale jaja. Planowalem oczywiscie zajrzec na jakis komis, itd. ale natrafila sie okazja i kupilem Opla Recorda z allegro za 100zl.

 

Shrouda jeszcze nie zlozylem. Dzisiaj ide do Obi w Kielcach poszukac silikonu i tasmy teflonowej do uszczelnienia, przy okazji *moze* popytam sie o plekse.

 

Wiem napewno ze nie dostaniesz nigdzie wiatrakow w Kielcach 120x120mm bylem chyba we wszystkich sklepach komputerowych pytajac sie.

A jedyne dwa sklepy godne uwagi w Kielcach to nowy Skaner na przeciwko Akademii Swietokrzyskiej na Ul. Lesnej oraz Delco (obok Optimusa) przy rzece, tej w srodku miasta, jakkolwiek sie nazywa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krocce zazwyczaj srednice gwintu maja 1/2 cala . macie pomysl jak wykombinowac takie wielkie otwory np do rezerwuaru bo rzadko kto posiada taka wiertara gdzie wejdzie takie wiertlo , ktore swoja droga tez trzeba takie bydle posiadac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krocce zazwyczaj srednice gwintu maja 1/2 cala . macie pomysl jak wykombinowac takie wielkie otwory np do rezerwuaru bo rzadko kto posiada taka wiertara gdzie wejdzie takie wiertlo , ktore swoja droga tez trzeba takie bydle posiadac?

ja pod krucce od mate'a wiercilem dziury w zbiorniku dremelem z zalozonya koncowka pilnikowata, ladnie sie plastik topil, a pozniej delikatnie pilnikiem do prawidlowej wielkosci. Powolutku i delikatnie wszystko sie udalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wkrecanie zlaczek choinkowych do konca - jak chcesz. Wkrecenie ich na maksa nic Ci nie da, bo i tak nie maja one od spodu o-ringa. Rob na wlasne ryzyko, bo pleksa czasami lubi sobie peknac w najmniej oczekiwanym momencie.

 

2. Gwint w CFD to 3/8''. Standartowo na swiecie uzywa sie 1/4''

Nive11en > a co za roznica, ze blok jest z MCS. Produkuje je CFD, a Mate sprzedaje. W przypadku rezerwuaru jest to 100% produkcja Marcina. Czyli gwinty nie musza sie zgadzac (ale jakich Mate uzywa nie wiem dokladnie).

 

tayler > bardzo rzadko uzywa sie 1/2'' (nie mylcie tego, ze srednica weza dopasowanego do danego krocca!!!). Na przyklad DD pisze wszedzie 1/2'' ale chodzi o srednice weza ID (~12mm). Same zlaczki to 1/4''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie nie uzywac rezerwuaru, a przynajmniej nie teraz. Kombinuje gdzie by tu umiescic trojnik do *fillowania* i zeby zbieral powietrze. Chyba go zrobie po wyjsciu z bloku wodnego lub po wyjsciu z pompki nie jestem pewien. (tak wiem ze najlepiej jak bedzie w najwyzszym punkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie nie uzywac rezerwuaru, a przynajmniej nie teraz. Kombinuje gdzie by tu umiescic trojnik do *fillowania* i zeby zbieral powietrze. Chyba go zrobie po wyjsciu z bloku wodnego lub po wyjsciu z pompki nie jestem pewien. (tak wiem ze najlepiej jak bedzie w najwyzszym punkcie.

Nie wiem skad tak wiesz, ale nie jest to prawda. Zadna roznica gdzie dokladnie bedziesz mial odpowietrzacz. Woda zabierze powietrze razem z nurtem (moga zostawac jakies babelki w zakamarkach tankow). Wazne jest tylko to, zeby umiesic odnoge trojnika zbierajaca powietrze pionowo do gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRESZCIE! Chlodzenie wodne podlaczone! Wszystko dziala nalezycie. Temperaturka przy wlaczeniu windowsa 30 stopni. Narazie zajmuje sie pomiarami temperatury. Zdjecia powinny byc jutro.

 

Faktycznie, Lukas20 masz racje, dziekuje Ci za twoje porady. Chcialbym zauwazyc ze kiedy zlaczka jest w najwyzszym punkcie to tez swietnie sie nadaje do napelniania systemu, z lapaniem powietrza masz racje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zauwazyc ze kiedy zlaczka jest w najwyzszym punkcie to tez swietnie sie nadaje do napelniania systemu, z lapaniem powietrza masz racje.

Wygodna sprawa. Mimo wszystko pomysl nad rezerwuarem, bo moze byc to bardzo ladny i praktyczny dodatek.

Jesli chodzi o odpowietrzanie to trojnik swietnie sie spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zapodziales sprezyny do bloku?

eeee przyznam sie szczerze ze ja tez nie zalozylem swoich sprezyn :)

starsznie ciezko je zgniesc i po 15 minutach wnerwiania dalem sobie spokoj i z wyczuciem skrecilem blok bez sprezynek :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zapodziales sprezyny do bloku?

Sprezynki sa zalozone! Dokrecilem te biale nakretki na maksa, po to zeby blok stykal sie jak najlepiej z rdzeniem procka. Moze to zle? Moze powinienem odkrecic troche zeby sprezynki nie byly tak mocno docisniete?

 

Oficjalne temperatury to 32-35C. Testuje z Prime95, maksymalna temperatura jaka wycisnalem to 35C. Temp przy starcie jest 30C ale po kilku godzinach, jak nic nie robie lub siedze na internecie stabilizuje sie na 32C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zapodziales sprezyny do bloku?

Sprezynki sa zalozone! Dokrecilem te biale nakretki na maksa, po to zeby blok stykal sie jak najlepiej z rdzeniem procka. Moze to zle?
Sprezynki nie sa po to, zeby na maksa dociskac blok do jadra tylko po to, zeby rownomiernie rozkladac owy nacisk! Jesli docisniejsz je na maksta to nic to nie da.

Poza tym lepiej pokombinuj z roznymi dociskami, bo jak zlapiesz optymalna pozycje to da sie nawet 1*C zyskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Temperaturki bardzo przyjemne, ale ten proc krecony jakos czy nie?

Nie, nie jest krecony. Jest na 1667. Ale temp i tak mnie satysfakcjonuje, tym bardziej ze jest to Arctic Silver 5, tzn. ze temperatura spadnie przez nastepne kilka dni uzywania od nalozenia, bo pasta musi sie "wygrzac" (burning-in).

 

Mozliwe ze jeszcze pokombinuje z sprezynkami i dociskiem, ale narazie wszystko jest dobrze.

 

Od jutra (piatek) nie bede mial dostepu do neta, az do nastepnego piatku. Wtedy, jak beda pytania i uwagi, to odpowiem za tydzien. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...