Skocz do zawartości
Konkor

Problem z FX5950

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problemik jest następujący: posiadam kartę Winfast A380 ULTRA FX5950 8) , monitor NEC 19" FE991SB i mam bardzo duze problemy z odswiezaniem. W 1024x768 100Hz jest niemozliwe do uzyskania bo nic nie widac na monitorze. Na innej karcie, np. GF3 Ti200 MSI wszystko jest ok. Z innymi rozdzielczosciami jest tak samo. Nie moge ustawic tych wyzszych czest. odsw. tylko nizsze a w 1600x1200 tylko 60Hz. Praca i gra na takiej karcie w rozdzielczosci 800x600 mnie raczej nie zadawala :( wiec jesli ktos ma jakis pomysl na to to prosze o info. THX! Dodam ze instalowalem juz wszystkie sterowniki, ktore tylko rozpoznają FX5950. Ustawianie odswiezania bezposrednio ze sterownikow tez nic nie daje. RefreshLock tez nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win XP. Karta chodzi super 1280x1024 4x antyaliasing 8x anizo i nie widac w zadnej grze zeby zwolnilo. Tylko to odswiezanie... Moze jest jakis szczegół o ktorym nie wiem... Mały update: 100Hz działa ale przez kilka minut jak tylko włącze kompa a potem znika obraz. Szukam non-stop w necie jakiegos info o tym ale nie ma nic. Monitor na pewno jest ok, bo testowałem juz na 3 innych kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dają takie programiki. One zmieniają odswiezanie tak jak trzeba ale wtedy chyba sie karta z monitorem nie dogaduje. Nikt nigdy nie miał takiego problemu... :?:

Masz mozliwosc sprawdzenia grafy na innym kompie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez cos takiego nastapilo po zainstalowaniu nowych detonatorow v53. (no moze nie dokonca tak samo)

mykalem sobie na 1024 @ 100 Hz na detonatorach 42.

przesiadlem sie testowo na 53. ale nie bylo zadnych negatywnych skutkow... dalej jechalem na 1024@100Hz

postanowilem przesiasc sie spowrotem na 42..... i owszeem udalo sie ale nie moge uzyskac juz 100Hz, wprawdzie w sterach jest napisane ze wyswietla tyle ale w cale tyle nie jest bo na monitorze pokazuje chyba 85%...

 

jedynym wyjsciem jak sie okazalo bylo ponowne zapodanie v53. teraz jest ok 1024@100Hz...

 

moze to pomoze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update: 100Hz działa ale przez kilka minut jak tylko włącze kompa a potem znika obraz....

 

to powiem tak na ME mam tak samo ale tylko czasami i to zadko przewaznie jak wylacze monitor o 24 a wlacze np o 14 nastepnego dnia :( ale ostatnio to sporadycznie sie zdaza raz na tydzien, pojawilo to sie do<span style="color:red;">[ciach!]</span> niedawno 1280x960@85Hz philips 107P4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez cos takiego nastapilo po zainstalowaniu nowych detonatorow v53. (no moze nie dokonca tak samo)

mykalem sobie na 1024 @ 100 Hz na detonatorach 42.  

przesiadlem sie testowo na 53. ale nie bylo zadnych negatywnych skutkow... dalej jechalem na 1024@100Hz

postanowilem przesiasc sie spowrotem na 42..... i owszeem udalo sie ale nie moge uzyskac juz 100Hz, wprawdzie w sterach jest napisane ze wyswietla tyle ale w cale tyle nie jest bo na monitorze pokazuje chyba 85%...

 

jedynym wyjsciem jak sie okazalo bylo ponowne zapodanie v53. teraz jest ok 1024@100Hz...

 

moze to pomoze......

ciekawe... sprobuje wieczorem pokombinowac z nizszymi detonatorami. Problem tylko ze od v53 chyba w dol nie rozpoznaja FX5950...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...