Skocz do zawartości
bachus_anonym

Ranking *Stabilnego* Maksymalnego FSB - Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja zdaje relacje z placu boju :D

Oj męczyliśmy się troche z Owsem ;] nim wszystko doprowadziliśmy do ładu... pierwsze montaż wszystkiego na pająka... jego mobo i proc i 2xmaxtor in raid :D, moje ramy, wc i FX5200... ;) Pierwsze montaż z cooper shimem i oczywiście lipa... 45C, potem bez i już temp w normie... ;]

Siedzieliśmy u mnie 3.5h... w tym czasie udało nam się dobrać idealne ustawienia napięć... :] To znaczy testowaliśmy od 3.4 do 3.9V na ramie ( pierwsze było 3.9V -> wywalało SuperPI2MB 260FSB, potem 3.7V -> co raz lepiej i 3.6V -> poszło 2MB :D ) i vdd od 1.8V do 2.1V (na pasywnym zalmanie :D) i najlepiej wyszło 1.95V... przez to mieliśmy dosyć mało czasu na same testy do rankingu... i na Taipanie (testowaliśmy kilka biosów, ale występowały problemy :? i jeden hotflash był... ;] i doszliśmy na Taipanie do stabilnego FSB 258MHz 2-2-2-11 na "zwykłym" Abitku :D Jest pare screenów potwierdzających stabilność... reszta będzie za niedługo i ranking :D

Abit będzie walczył... :twisted:

 

Podsumowując:

-> Thorton2000 @ 258x9.5 @ 1.95V (dla pewności ;) )

-> Abit NF7-S Taipan | 3in1 mod | dosyć ubogi cooling ;] wiatraki bez radiatorów :P

-> BH6 258MHz 2-2-2-11 @ 3.6V with kątownik i delta 120 cooling :twisted:

-> Tagan 420 | 3.3V modded

-> moje WC ;]

 

Jeszcze oczywiście, nie mogliśmy czystego wina zainstalować na 2 maxtorach... bo są one w raidzie na sata, a Owies zapomniał dyskietki za sterami... :P więc formatowaliśmy mój... ;)

 

No i oczywiście foty... :twisted: http://members.lycos.co.uk/swidrzany/FSB258/

 

Może teraz da się do rankingu... ;) mam orba z tego pcmarka ;)

Jak będzie u mnie Owies to dokończymy to i powalczymy o więcej... zabawa z biosami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime'a nawet nie odpalałem... za dużo na to czasu, a dla mnie superPI16MB jest odpowiednim miernikiem stabilności ;) no i do ranku też starcza ;)

 

Hipo, Ty fakerze jeden :D :lol:

Musze jeszcze obadać voltaż na ramy co do 1 setnej wolta... ;) No i może będzie 260 :D

Jednak najbardziej cieszy mnie to, że to FSB na Abicie, a nie na DFI... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owies może wpadnie do mnie za tydzień więc... :twisted: Teraz mamy już dobrane optymalne ustawienia, które będzie można jeszcze lekko dostroić ;] No i jeszcze zostały biosiki... jak dobrze pójdzie to będzie to 260FSB :D

 

PS. Na ramki z radiatorkiem wiała delta120x120 @ 7V więc nie ma się co obawiać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie!

 

Ranking ponownie uaktualniony... dla zachety ;)

 

@mk1 - stary, chcialbym abys zrobil troche porzadku z tymi screenami i linkami... spojrz na inne zgloszenia, prosze, i sprobuj dostosowac swoje screeny i linki do tego jak inni to robia ;)

 

zachecam reszte z Was do umieszczenia sie w Rankingu...

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze montaż wszystkiego na pająka...Siedzieliśmy u mnie 3.5h...na "zwykłym" Abitku...reszta będzie za niedługo i ranking...Abit będzie walczył...

 

-> Abit NF7-S Taipan | 3in1 mod | dosyć ubogi cooling ;] wiatraki bez radiatorów

 

Jeszcze oczywiście, nie mogliśmy czystego wina zainstalować na 2 maxtorach... bo są one w raidzie na sata, a Owies zapomniał dyskietki za sterami... więc formatowaliśmy mój...

 

...i powalczymy o więcej

1. Szkoda że nie było cyfraka :roll:

2. 3.5h wydawało mi się że więcej

3. No, taki zwykły niezwykły

4. Abit będzie walczył :twisted:

5. Nie było czasu na profesjonalizm :arrow: poprawiam cooling

6. No oczywiście musiałeś wspomnieć o mojej sklerozie, dodam tylko że byłem na nogach 39h bez snu 8O

 

Owies może wpadnie do mnie za tydzień więc... Teraz mamy już dobrane optymalne ustawienia, które będzie można jeszcze lekko dostroić ;] No i jeszcze zostały biosiki... jak dobrze pójdzie to będzie to 260FSB

1. Wpadnie, wpadnie :twisted:

2. Biosy jush testuje, narazie najlepiej wypada najnowszy TaiPan.

P.S. :idea: Musze się w końcu wyspać bo inaczej to kiepski ze mnie ocer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, faktycznie więcej niż 3.5h... bo 5.5h... :twisted: jakoś mi się pokręciło... ;]

 

Możesz jeszcze pokombinować z tym webcamem... zawsze coś... ;]

 

Co do Abita to dlatego "" przed zwykły :twisted:

 

No i spodziewajcie sie w końcu screenów do rankingu... może będzie to okrągłe 260MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a może jakimś cudem więcej :twisted:

 

Bachus ma racje, Ludzie z DFI na nowych biosach od Merlina będą deptać nam po piętach :evil:

Raczej wam kota pogonią :D chyba ze sie weźmiecie do roboty i machniecie siakieś 270 to będzie raczej nie do pobicia ;)

 

Upadate:

Długo nie potrwało a już bachus wam podniósł poprzeczke :)

 

Tymczasem ja opisze moje boje z FSB które już od dwóch dni spać mi nie dają ;)

 

Otóż fsb 250 smiga przy vdd 1,75 i vdimm 3,47V real i jest stabilne co zresztą potwierdzam w rankingu, jednak schody się zaczynają jak zaczynam wychodzić ponad 250, sprawa wyglaa tak ze przy 255 żeby przejść 3D Marka potrzebuje napiecie na NB około 1,85V inaczej mam najzwyczajniej reset, jednak przy takim napieciu i wyzszym wywala mi się Super Pi, generuje odrazu bład i tyle, jeśli dam vdd na 1,75V to jest spoko, super pi działa, memtest pokazuje 2errory na około 400 cykli.

Sprawa jest dziwna i szlag mnie trafia bo nie bede przecież co chwile kręcił potencjometrami zeby sie dopisać do rankingu.

 

Jesli ktoś ma jakiekolwiek pomysły to chętnie wysłucham i sprawdze je w praktyce.

 

Upadate 2 :

 

Zapuszczenie prime blend wywala kompa natychmiast

Tak się zastanawiam, używam biosa który ma FSB do 250 i tak startuje a dalej jade przy pomocy 8RDA Vcore, czy możliwe jest ze to wina clockgena :?: niestety żaden biosik co ma FSB do 300 nie działa u mnie poprawnie tj po prostu idzie do 240 i koniec jazdy, luzowanie timingów nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety...

a to wszystko za sprawą przesiadki Merlina na DFI, zapodał magiczny biosik i ciach :evil:

Świder mówi, że Merlin ma teraz zmajstrować coś na NF7 do wysokiego fsb więc jeszcze zobaczymy.

Świder teraz męczy moje mobo w samotności, więc nie wiem co się tam dokładnie dzieje ale podobno jakiś biosik dorwał i: FSB 266oraz FSB262 ale jeszcze niedopracowane :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... mam dosyć tych testów... ;]

Przez 3 dni po ~7h i co... i nic... :[

Rank nie będzie bo nie ma 3d01... mam go osobiście gdzieś.. :P

W ogóle straszne szopki z zasilaniem... -> przy FSB260 i superPI16MB wywalało zawsze w 5 loopie... czy vdimm 3.45 czy 3.9V :? Chyba mobo się kończy... PCmark, 3d03 i 3d05 na 262...

SuperPI 258MHz... ogólnie nie było zle ;]

Procek odpada bo męczyłem go do 2.3V... a pozatym próbowałem mnożniki od 8 do 10x... superPI na 10x... ;]

Biosów także zmieliłem troche... ;] I wyniki takie same na Taipanie, D25 3d, D25 2.0.01... ciekawe :>

Może nowy bios Melrina by coś zmienił :>

Narazie Owies męczy sprzęt u siebie... :] Dałem mu moje BH6 :> Mam nadzieje, że przezyją :D

 

Wszystkie "publiczne" ;] screeny:

http://members.lycos.co.uk/swidrzany/FSB258/

http://members.lycos.co.uk/swidrzany/DuzeFSB/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wish i had better rams" (tak sobie zanucice w rytm "wish i had an angel" nightwisha :)

ale cos nie widze nowych wpisów :D

 

edit:

 

wlasnie sobie zrobilem tescik

przypomnialo mi sie ze mantarayxt d26 ktorego uzywam jest optymalizowany pod mnoznik 10.5

no to zmienilem z 11x235 na 10.5x235

co sie okazuje? wyniki w sandrze podskoczyly

3558/3329 (11x235)

3595/3337 (10.5x235)

lol troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z dualem, moje pamieci sie nie lubia :? osobno chodza ponad 275 a razem tylko 260 stabilnie i juz zaczynaja sie pojawiac bledy w memtescie. Przy 9.5x270 mam prawie takie odczyty jak bachus :(

Jutro instaluje system to przy okazji zarzuce jakims updatem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przy 9.5x270 mam prawie takie odczyty jak bachus :(

widze, ze nie moge spocznac na laurach :D bardzo niewiele mi brakuje do ustabilizowania 265x10... ale bedzie chyba dosc ciezko :(

 

Eh a ja dałem tam swoje 10x250 2,2,2,11 w SINGLE i tak już leży sobie 3dni może kiedyś ktoś mnie zauważy

twoj wpis zostal rozniez wprowadzony w tym samym momencie co Chaos'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bachusie czy chlodzisz ten maly piekielnie cieply ukladzik pod mosfetami pamieci ? Jesli tak, to czy zauwazyles jakas korzysc. Ja juz sie nosze z tym od 3 miesiecy :D ale nigdy nie mialem pod reka nic malego i nie wiem czy czy to wogole warte zachodu.

 

 

PS. Te wpisy w rankinguj akos dlugo sie updatuja (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#$@%&$, nie zauwazylem, ze po "Wyslaniu" zmienionego posta z Rankingu wywalilo jakis blad. ok, od poczatku....

 

a co do tego IC po d mosfetami, to sie zdziwisz, ale nie wsadzilem tam jeszcze zadnej miedzi... mam jedynie wiatrak 92mm wiejacy na pamieci, ktory tam tez pcha troche powietrza w kierunku tego chipa...

musze w kocu jeszcze raz sie zabrac za te plytke i ja troche schlodzic, chociaz nie sadze, aby to cos dalo w sensie wieszych zegarow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus_anonymous:

Nie żebym się czepiał ale ja mam OCZ 3500 nie 3200 i jeszcze taki mały szczegół ale ja nie mam Abita tylko DFI LP ;)

 

Kurde jako jedyny jestem w Single z dwoma kościami LOL :D Chyba będę musiał je w gniazdach dać inaczej i w Dualu walczyć bo czujem się inny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...