Skocz do zawartości
walus

Wielkość pojemnika na wode?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak zrozumialem czytajac wiekszosc postow.Prosze utwierdzcie mnie w przekonaniu,ze wielkosc pojemnika na wode nie ma wplywu na wydajnosc zestawu chlodzacego.Moj altman ledwo co miesci sie w 2l pojemniczku.Zostawic czy wymienic na nowy,jesli tak to jakie proponujecie zbiorniczki.Dzieki za info.Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zrozumialem czytajac wiekszosc postow.Prosze utwierdzcie mnie w przekonaniu,ze wielkosc pojemnika na wode nie ma wplywu na wydajnosc zestawu chlodzacego.Moj altman ledwo co miesci sie w 2l pojemniczku.Zostawic czy wymienic na nowy,jesli tak to jakie proponujecie zbiorniczki.Dzieki za info.Pozdr

teoretycznie im wiecej wody w ukladzie tym wieksza pojemnosc cieplna ukladu, czyli wiecej ciepla woda jest w stanie przejac.

tyle teorii.

Jeszcze pozostaje kwestia oddania tego ciepla z wody czyli wydajnosc chlodnicy.

Niektorzy zatapiaja pompke w akwarium.

Moze niech sie wypowiedza ci co maja atmana.

Jak sie myle niech mnie ktos poprawi.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powinna przyjsc przesyłka od Mate-a (Black Ice Pro 2) to jak zloze to powiem jak to wygląda. Montuje EasyClicka 1,7L i AT-305. Termometr juz wkliłem więc powiem jak to wygląda pod wieczór (chyba, że znowu po raz któryś spotka mnie jakaś niemiła niespodzianka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powinna przyjsc przesyłka od Mate-a (Black Ice Pro 2) to jak zloze to powiem jak to wygląda. Montuje EasyClicka 1,7L i AT-305. Termometr juz wkliłem więc powiem jak to wygląda pod wieczór (chyba, że znowu po raz któryś spotka mnie jakaś niemiła niespodzianka).

Super,czekam z niecierpliwoscia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

Tak jak zrozumialem czytajac wiekszosc postow.Prosze utwierdzcie mnie w przekonaniu,ze wielkosc pojemnika na wode nie ma wplywu na wydajnosc zestawu chlodzacego.Moj altman ledwo co miesci sie w 2l pojemniczku.Zostawic czy wymienic na nowy,jesli tak to jakie proponujecie zbiorniczki.Dzieki za info.Pozdr

teoretycznie im wiecej wody w ukladzie tym wieksza pojemnosc cieplna ukladu, czyli wiecej ciepla woda jest w stanie przejac.

tyle teorii.

Jeszcze pozostaje kwestia oddania tego ciepla z wody czyli wydajnosc chlodnicy.

Niektorzy zatapiaja pompke w akwarium.

Moze niech sie wypowiedza ci co maja atmana.

Jak sie myle niech mnie ktos poprawi.

 

pozdrawiam

Czesciowo masz racje, ale sprzawdza sie to wtedy gdy masz powiedzmy 50 litruff wody.

Jezeli zas masz wybor pomiedzy 1,7 - 2,4 - 3 lity, to nie ma rzadnej roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium 30l i spisuje sie przednio. Zdecydowalem sie na taki wybor, bo moj PH802 nie za bardzo chcial sie do czego innego zmiescic. Jest tylko 1 wada (oprocz tego, ze akwarium zajmuje troche miejsca) - dzis, gdy mialem przeciek w kompie (przeciek to malo powiedziane - POWÓDŹ - to jest dobre określenie) to bardzo duzo wody przepłukało mi MOBO, grafe i ogolnie cala bude - po prostu majac akwarium skazujesz sie na duza ilosc wody. Na szczescie DESTYLOWANA r0x!!!! Tak jak wspomnialem - 20l wody przewalilo sie przez kompa i nic sie nie stalo! Komp sie sam wylaczyl w momencie jak temp na procku osiagnela 75°C (tak mam ustawione na plycie). A wiec wniosek jest prosty - nalezy dbac o to, aby woda w ukladzie BYŁA destylowana - wymiana raz na miesiac nie zaszkodzi (chyba, ze ktos ma lepszy pomysl).

 

Jeszcze jedna rada dla "akwarystow". Nauczony wyżej opisana "niespodzianką" radze montowac pompke w akwarium tuż pod powierzchnia wody - w raze wycieku niewypompuje wam wszystkiego co w tym akwarium jest....

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec wniosek jest prosty - nalezy dbac o to, aby woda w ukladzie BYŁA destylowana - wymiana raz na miesiac nie zaszkodzi (chyba, ze ktos ma lepszy pomysl).

 

pozdro!

hmmm a po co wymiana raz na miesiąc - jak zapodasz przykrywke z szkła na akwarium to nic ci nie paruje. Wiec nie widze sensu tak czestej wymiany. Toż to by mnie zrujnowało - 60L akwarium (takie mam) to 12 butelek 5L(po 6.90pln na stacji bezn) to kolo 80pln na miesiąc - droga zabawka.

Swoją drogą dzieki za sugestie a propos głębokości umieszczenia pompy - przyda się bo nie chciałbym mieć podobnej sytuacji co ty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec wniosek jest prosty - nalezy dbac o to, aby woda w ukladzie BYŁA destylowana - wymiana raz na miesiac nie zaszkodzi (chyba, ze ktos ma lepszy pomysl).

 

pozdro!

hmmm a po co wymiana raz na miesiąc - jak zapodasz przykrywke z szkła na akwarium to nic ci nie paruje. Wiec nie widze sensu tak czestej wymiany. Toż to by mnie zrujnowało - 60L akwarium (takie mam) to 12 butelek 5L(po 6.90pln na stacji bezn) to kolo 80pln na miesiąc - droga zabawka.

Swoją drogą dzieki za sugestie a propos głębokości umieszczenia pompy - przyda się bo nie chciałbym mieć podobnej sytuacji co ty....

No moze z ta wymiana raz na miesiac przesadzilem troszke :> Ale warto dbac o to by woda destylowana miala swoje wlasciwosci przez jak najdluzszy czas. A co do pokrywy to posiadam takowa z plastiku (orginalna do tego akwarium - ze stylowym 'wycieciem' na przewody oraz "klapka" z gory na rurki. :>

 

Co do fot to zapodam jak tylko przyjde do domu.

 

nara!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam w swoim ukłądzie 22 litry i tez sobie chwale =)

przynajmniej kontrola legalności oprogramowania mi kompa nie skonfiskuje :D

a zamiast akwarium mam taki baniak na wode źródlaną.. pod monitorem i tak było miejsce więc nikomu to nie przeszkadza =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam w swoim ukłądzie 22 litry i tez sobie chwale =)

przynajmniej kontrola legalności oprogramowania mi kompa nie skonfiskuje :D

a zamiast akwarium mam taki baniak na wode źródlaną.. pod monitorem i tak było miejsce więc nikomu to nie przeszkadza =)

A jak Ty pompkę do tego baniaka włożyłeś? Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić... (chyba, że masz jakieś 'drzwiczki', albo pompke mikro-rozmiarów.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównują moj układ (5L) i mojego kolegi (2L) obydwie chłodnice za oknem, nie ma żadnej różnicy pomiędzy 5L a 2L.

Osiągamy taką samą temperaturę wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. woda destylowana nie jest izolatorem! Jest po prostu troche gorszym przewodnikiem.

 

2. Po prostu miales farta i tyle. Mi tez juz pare razy zalalo sprzet (nawet kranowa) i wszystko na razie zyje. Poszukaj po kilku tygodniach sladu korozji na kartach (czasami trzeba je jeszcze przemyc).

 

3. Jak chesz to polej woda destylowana kontakt 230V - przekonasz sie, ze nie jest to izolator (nie biore odpowiedzialnosci za rezultat).

 

4. Do WC nie powinno sie lac wody destylowanej tylko demineralizowana (ta pierwsza jest uwazana za agresywna).

 

4. Nie da sie na dluzsza mete utrzymac slabej przewodnosci wody destylowanej. Wyplukuje ona miedz z blokow i laczy sie z powietrzem, ktore chcemy tego, czy nie i tak bedzie pojawialo sie w WC.

Jedyna rada to tak robic WC, zeby sie nic nie zchrzanilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mic> masz racje.. nie zmieści się :D

mój baniak lezy na boku.. i w przeciwległym boku ma wyrżniętą dziurę przez którą władowałem popmpke z gąbką do środka ;)

dziurka zatkana podstawką pod doniczke.. taką że akurat idealnie pasowała =)

dziurki na węże uszczelnione plasteliną i wszystko gra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mic> masz racje.. nie zmieści się :D

mój baniak lezy na boku.. i w przeciwległym boku ma wyrżniętą dziurę przez którą władowałem popmpke z gąbką do środka ;)

dziurka zatkana podstawką pod doniczke.. taką że akurat idealnie pasowała =)

dziurki na węże uszczelnione plasteliną i wszystko gra :D

hmm... dość 'ciekawa' konstrukcja. chetnie bym to zobaczyl na zdjęciach :>

 

moje akwarium wyglada tak:

http://mic.tkchopin.pl/tweak/akwarium.jpg

jest to wersja przed wyciekiem. teraz juz wiem, by pompke zamocowac wyzje (skrocic zieloną rurke& pociagnac za kabel zasilajacy ) :>[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe.. fajne akwarium.. ;)

jak tylko kumpel mi odda aparacik to Ci pośle fotki.. tylko nei wiem jak sie tam wcisne z aparatem hehe ;)]moja konstrukcja moż enie powala estetyką ale działa a i tak jej nie widać bo jest schowana więc spoko =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.tkchopin.pl/~mic/galeria <--obiecane fotki

 

 

W zwiazku z zalaniem musialem wywalic dywan z pokoju no i przy okazji przenioslem kompa pod inna sciane w pokoju, takze nie mozna porownywac poprzedniego zdjecia akwarium z tym co widac na tych zdjeciach.

 

Przy okazji widac ile wody polecialo z akwarium (dzis jade kupic do makro troszke - by byc scislym - rzeczywiscie demineralizowanej (nie destylowanej jak pisalem wcześniej)

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.tkchopin.pl/~mic/galeria <--obiecane fotki

 

 

W zwiazku z zalaniem musialem wywalic dywan z pokoju no i przy okazji przenioslem kompa pod inna sciane w pokoju, takze nie mozna porownywac poprzedniego zdjecia akwarium z tym co widac na tych zdjeciach.

 

Przy okazji widac ile wody polecialo z akwarium (dzis jade kupic do makro troszke - by byc scislym - rzeczywiscie demineralizowanej (nie destylowanej jak pisalem wcześniej)

 

pozdro!

Właśnie - a tak dla informacji to ile ta demineralizowana woda w makro cie kosztuje? Bo ta cena destylowanej nie jest na stacji benz. najfajniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam w swoim ukłądzie 22 litry i tez sobie chwale =)

przynajmniej kontrola legalności oprogramowania mi kompa nie skonfiskuje :D

a zamiast akwarium mam taki baniak na wode źródlaną.. pod monitorem i tak było miejsce więc nikomu to nie przeszkadza =)

nie zebym sie czepiał ;-) Ale zbiorniki na wode żródlaną mają pojemność 1 galona... czyli dokładnie 18.9L ;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

Tak jak zrozumialem czytajac wiekszosc postow.Prosze utwierdzcie mnie w przekonaniu,ze wielkosc pojemnika na wode nie ma wplywu na wydajnosc zestawu chlodzacego.Moj altman ledwo co miesci sie w 2l pojemniczku.Zostawic czy wymienic na nowy,jesli tak to jakie proponujecie zbiorniczki.Dzieki za info.Pozdr

teoretycznie im wiecej wody w ukladzie tym wieksza pojemnosc cieplna ukladu, czyli wiecej ciepla woda jest w stanie przejac.

tyle teorii.

Jeszcze pozostaje kwestia oddania tego ciepla z wody czyli wydajnosc chlodnicy.

Niektorzy zatapiaja pompke w akwarium.

Moze niech sie wypowiedza ci co maja atmana.

Jak sie myle niech mnie ktos poprawi.

 

pozdrawiam

Czesciowo masz racje, ale sprzawdza sie to wtedy gdy masz powiedzmy 50 litruff wody.

Jezeli zas masz wybor pomiedzy 1,7 - 2,4 - 3 lity, to nie ma rzadnej roznicy.

roznice juz widac jak sie ma 20l :

przy 50 to juz mozna bez chlodnicy dzialac bo zanim woda sie nagrzeje to kompa trza wylaczyc, przez noc odda to cieplo i tak w kolo - u mnie swietnie sie to spisuje - chlodnicy nie mam - procek po ponad 10h pracy ( aXP @ 128W) mial do 50*C wiec calkiem niezle

teraz okdrecilem to ma 88W i temp nie przekracza 33*C :]

tyle liczb 8)

podsumowujac im wicej tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ma 22 litry =) jak odzyskam cyfruffke moge przesłać materiał dowodowy ;)

 

a 22 litry przy napieciu 1,86 jednak sie nagrzewa bez chłodnicy.. właszcza jak ciepło jest..

chłodnica jednak sie przydaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zari <--- z tego co wiem, to na stacji kupujesz to samo co w makro tylko o kilkanascie % drozej - w makro placilem ok 2.8 zl za 5l.

 

Kisio <--- mi sie woda (a wlewam jej ok 25l) zagrzewa po ok 3h wcale nie ciezkiej pracy... Proc i grafa jak w podpisie.

 

Generalnie akwarium jest super :) polecam każdemu co ma troche miejsca w pokoju.

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...