Skocz do zawartości
yogi186

Co za wiatrak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem sobie wiatraczki na Allegro i trafiłem na to: http://allegro.pl/showitem.php?item=6709330

 

Nie wiem co koleś sobie myśli, ale do kompa to tego się raczej nie wsadzi :). No i to zasilanie ;).

 

Prędzej bym sobie zrobił dziurę w ścianie i wyciągał powietre z pokoju na dwór ;)

 

A tak wogóle co sądzicie o kupowaniu używanych coolerów na Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:))) wiatraczek hyhyhy niezly :)

jak go odpalisz to ci komp bedzie po podlodze jezdzil hyhyhy lepiej przybij do podlogi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już o tym była mowa, Tanaka sobie kupuje dwa takie do kompa.

 

Jeżeli cię to interesuje, to podobny wiatraczek (170x170) koleś montował na www.2cooltek.com , masz tam zdjęcia i wszystko.

 

Co do kupowania na Allegro czegokolwiek (nie tylko wiatraków) to polecam jak najbardziej.

Wszystko co mam w podpisie kupiłem na Allegro, taniej i z pełną, nową gwarancją. Z wiatraków to kupiłem 3: Arctic Cooling 2500, Titan D5TB, Dragon Orb 3, no i jeszcze kilka wiatraków do obudowy, panele chłodzące i sporo innych, że o samej obudowie nie wspomne... hehe... Allegro i Makonar są ze sobą od lat i jest im dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co rozumiesz przez "opłaca" ?

Jeżeli chodzi o poprawe CFM, to napewno tak, ale z kasą, rozmiarami, głośnością może być cięzko. 12x12 mają zwykle do 120 CFM (te najgłośniejsze) ten ma 200.

 

Co do zamontowania, to już podałem link, do stronki ze zdjęciami.

 

Co do oferty na Allegro, to koleś mówi, że sprzedaje zasilacze osobne do niego, oraz, że udało mu się uruchomić go na 12 V, cisza i spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taki chcę łyknąć na nagrzewnicę. A tak dla szczegółów jeszcze jeden koleś też takie na allegro sprzedaje. (po min. 40 pln).

I po 35 napewno sprzedaje ten pierwszy bo rozmawiałem z Tanaką...

A jak ktoś z Krakowa to możemy złożyć wspólnie zamówienie na jakieś 5 sztuk i pewno sprzeda po 30 pln.

 

A mam jeszcze pytanko. Umiał by ktośz was wykonać taki zasilacz (transformator) bym mógł zasilać 2 takie wiatraki. Oczywiście chodzi mi głównie o cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taki chcę łyknąć na nagrzewnicę. A tak dla szczegółów jeszcze jeden koleś też takie na allegro sprzedaje. (po min. 40 pln).

I po 35 napewno sprzedaje ten pierwszy bo rozmawiałem z Tanaką...

A jak ktoś z Krakowa to możemy złożyć wspólnie zamówienie na jakieś 5 sztuk i pewno sprzeda po 30 pln.

 

A mam jeszcze pytanko. Umiał by ktośz was wykonać taki zasilacz (transformator) bym mógł zasilać 2 takie wiatraki. Oczywiście chodzi mi głównie o cenę. 

no ja sie pytalem o zrobienie zasilacza do peltiera na 14V i tak ze 12-15A to mi kolesie zaspiewali okolo 300ZL :evil:

 

w disotechu widzielm taka zasilke na 24V do najmocniejszych peltkow ale to byla fabryczna robota z wszelkimi atestami i tesz kosztowala cos ponad 300zeta grrrrr.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie widziałem że możn kupić taki nieco dziwny zasilacz za 29 pln do kompa który daje jeszcze +20 V więc na tym można by puścić tego wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu z allegro jest z mojej mieściny więc zrobie z nim mały wywiad !  8)  Z zasilaniem nie będzie większych problemów ! :wink:

To jak będziesz z nim gadał to może sprawdź czy na 12 V to cudo ma chociaż większą wydajność od 120x120 przy 12 V (chociaż na oko porównaj)

 

ps.A tak poza tym to przejeżdżałem kilak razy przez Tarnowskie Góry jadąc z Cz-wy do Zabrza, ale teraz to ani nie mieszkam w Cz-wie ani nei jeżdże do Zabrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to żeby chciał latać to trza by go było odwrotnie przykręcić. ;)

 

Co do tego gościa to on chyba całą serwerownię rozebrał na części, bo pisze, że ma ich więcej!

 

Chyba kupię 120 X 120... To w końcu te 12V, zero dodatkowych cewek, wiecie o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...