Skocz do zawartości
Willow

Czym odczytać częstotliwości magistrali PCI/AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ze skromnej strony Niemca (to chyba jego dzielo) sciągnąłem już wszystkie programiki, niestety żaden nie potrafi mi podać z jaką częstotliwośćią pracją magistrale PCI i AGP.

Mam EPOXA 8RDA3+, czyli teoretycznie niby czestotliwości zblokowane.

W BIOSIE jest tylko opcja do ustawienia AGP na 66MHZ, czy to oznacza że PCI lata na 33MHz i koniec tematu?

Ponieważ nie wiem to szuakm programiku który mi to powie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ze skromnej strony Niemca (to chyba jego dzielo) sciągnąłem już wszystkie programiki, niestety żaden nie potrafi mi podać z jaką częstotliwośćią pracją magistrale PCI i AGP.

Mam EPOXA 8RDA3+, czyli teoretycznie niby czestotliwości zblokowane.

W BIOSIE jest tylko opcja do ustawienia AGP na 66MHZ, czy to oznacza że PCI lata na 33MHz i koniec tematu?

Ponieważ nie wiem to szuakm programiku który mi to powie.

Pozdrawiam

tak pci masz 33. nie ma takiego programiku ktory ci prawde o pci i agp powie. dziwie się ze o takie rzeczy pytasz jak masz NF2 i PCI i AGP ustawione jest na sztywno!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pci masz 33.  nie ma takiego programiku ktory ci prawde o pci i agp powie. dziwie się ze o takie rzeczy pytasz jak masz NF2  i PCI i AGP ustawione jest na sztywno!!!!!!

No właśnie - też mi sie tak wydawało.

Po podkreceniu Bartona na 190 MHz, wysmażyłem go Super PI i Prime95 przez 15h.

Ponieważ komp sie nie wysypał uznałem, że jest stabilnie.

Niestety, podczas normalnej pracy inne programy zaczęły wywalać głupawe komunikaty typu "brak pliku", "błąd w module" itp. Tak więc szukam przyczyny i czepiam sie wszystkiego.

Komp sprawdzony antywirem i adwarem.

Aida i Sandra NIE pokazuja częstotliwości magistrali PCI.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aida i Sandra NIE pokazuja częstotliwości magistrali PCI.

Pozdrawiam.

ktoś już napisał że nie ma programu który ci powie jakie masz pci, taki coś nie istnieje.

proponuje dorwać specyfikacje pci, dodatkowo oscyloskop, zrobić odpowiedią kartę co by w slot pci wsadzić i pobawić się oscyloskopem, oscyloskop prawde ci powie :lol: :P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak pci masz 33.  nie ma takiego programiku ktory ci prawde o pci i agp powie. dziwie się ze o takie rzeczy pytasz jak masz NF2  i PCI i AGP ustawione jest na sztywno!!!!!!

No właśnie - też mi sie tak wydawało.

Po podkreceniu Bartona na 190 MHz, wysmażyłem go Super PI i Prime95 przez 15h.

Ponieważ komp sie nie wysypał uznałem, że jest stabilnie.

Niestety, podczas normalnej pracy inne programy zaczęły wywalać głupawe komunikaty typu "brak pliku", "błąd w module" itp. Tak więc szukam przyczyny i czepiam sie wszystkiego.

Komp sprawdzony antywirem i adwarem.

Aida i Sandra NIE pokazuja częstotliwości magistrali PCI.

Pozdrawiam.

A o pamieci kolega pomyslal? Przeciez to ona tez takie jaja moze mimo wszystko robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...