Skocz do zawartości
walus

Problem z podlaczeniem drugiego dysku w Compaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno kupilem razem z kieszenia dysk Seagate 8,1 GB(rozmiar klastra 8kb,jedna partycja).Problem polega na tym ze jak chce go podlaczyc to mi go komputer nie widzi.Konfig mam taki:

 

Compaq Deskpro 2000

Dysk twardy WD 2,1 GB

CD 16 X

+ kieszen 8GB

Napiszcie jak to wszystko podlaczyc,zeby bylo OK:)

 

Moje proby wygladaly nastepujaco:

Podlaczylem kieszen do dysku jako slave,wywalalo mi taki komunikat,dysk failure:(

Odlaczylem CD i podlaczylem kieszen,komp widzi kieszen,pojawia sie komunikat zapisz zmiany(trza nacisnac F1)naciskam i przy ponownym uruchomieniu caly czas miga w gornym lewym rogu kursor ale nic sie nie dzieje:(

Jak nie zapisze zmian a nacisne F2 to wszystko jest ok,wchodzi do wina i go widzi.Wiec niby jest ok,ale za kazdym razem gdy uruchamian kompa trza naciskac F2(irytujace).

Sciagnolem z netu dysketke diagnostyczna,ustawienia robie jak nalezy,zapisuje zmiany i to samo komputer nie widzi kieszeni:(

Poradzcie co mam poczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworki ma tak poustawiane:

2,1 WD - jest na nim 98 ME zworki na master

Kieszen - slave,podlaczona zamiast CD.W biosie ja widac!!!

Chce zeby bylo tak:

2,1GB - master i systemowy

8,1 GB - slave

CD - na drugiej tasmie jako master!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś go softem z strony Seagate'a :?: Dysk na pewno jest sprawny :?:

 

Z reguły w starych Compaq'ach trzeba trochę odczekać w trakcie zapisu czy akceptacji zmiany ustawień. Mam jeszcze zabytkowego Deskpro na P200MMX, właśnie z dyskiem 2,1GB

 

Albo pada Ci bateryjka zasilająca CMOS, wymień ją na nową i zobacz co coś się zmieniło.

 

Raczej z 8GB dyskami nawet tak stary sprzęt nie powinien mieć kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś go softem z strony Seagate'a :?: Dysk na pewno jest sprawny :?: 

 

Z zreguły w starych Compaq'ach trzeba trochę odczekać po zapisie czy akceptacji zmiany ustawień. Mam jeszcze zabytkowego Deskpro na P200MMX.

Dokladnie takie same kompy mamy :)Po zapisaniu zmian w biosie(save bios and exit)czekam dluzsza chwilke,ale caly czas kursor mi miga.Sprawdzalem zadnych badow dysk nie ma.Ale moze pokusze sie o ubgrade biosu.Napisz mi prosze jak to mam zrobic.Moze przeslij na maila bios z instri=ukcja jak go zaktualizowac.Bede wdzieczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś go softem z strony Seagate'a :?: Dysk na pewno jest sprawny :?: 

 

Z zreguły w starych Compaq'ach trzeba trochę odczekać po zapisie czy akceptacji zmiany ustawień. Mam jeszcze zabytkowego Deskpro na P200MMX.

Dokladnie takie same kompy mamy :)Po zapisaniu zmian w biosie(save bios and exit)czekam dluzsza chwilke,ale caly czas kursor mi miga.Sprawdzalem zadnych badow dysk nie ma.Ale moze pokusze sie o ubgrade biosu.Napisz mi prosze jak to mam zrobic.Moze przeslij na maila bios z instri=ukcja jak go zaktualizowac.Bede wdzieczny:)

BIOS'u musisz poszukać na własną rękę na stronach HP, jeśli takowy jest jeszcze dostępny.

 

Robisz dyskietkę startową taką jak do Win95/98, kopiujesz program do flashowania BIOS'u wraz plikiem w którym jest BIOS (spakowany zestaw powinieneś znaleźć nastronie producenta). Uruchamasz komputer z tej dyskietki, ładujesz program np. awdflash, który zwykle prowadzi za rękę i to wszystko.

 

PS Sprawdziłeś bateryjkę, czy jest ok :?: Jeśli nie zrób to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś go softem z strony Seagate'a :?: Dysk na pewno jest sprawny :?: 

 

Z zreguły w starych Compaq'ach trzeba trochę odczekać po zapisie czy akceptacji zmiany ustawień. Mam jeszcze zabytkowego Deskpro na P200MMX.

Dokladnie takie same kompy mamy :)Po zapisaniu zmian w biosie(save bios and exit)czekam dluzsza chwilke,ale caly czas kursor mi miga.Sprawdzalem zadnych badow dysk nie ma.Ale moze pokusze sie o ubgrade biosu.Napisz mi prosze jak to mam zrobic.Moze przeslij na maila bios z instri=ukcja jak go zaktualizowac.Bede wdzieczny:)

BIOS'u musisz poszukać na własną rękę na stronach HP, jeśli takowy jest jeszcze dostępny.

 

Robisz dyskietkę startową taką jak do Win95/98, kopiujesz program do flashowania BIOS'u wraz plikiem w którym jest BIOS (spakowany zestaw powinieneś znaleźć nastronie producenta). Uruchamasz komputer z tej dyskietki, ładujesz program np. awdflash, który zwykle prowadzi za rękę i to wszystko.

 

PS Sprawdziłeś bateryjkę, czy jest ok :?: Jeśli nie zrób to.

Ok pobawie sie,dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proby bezowocne :( Biosu nie wgrywalem bo go poprostu nie znalazlem:/No ale w setupie jest wszystko widziane,obydwa dyski+Cd.Moze to problem z botowaniem,kombinowalem ustawiac na fdd i na hdd,cd i komp staje w pewnym momencie i tylko pozostaje migajacy kursor.Rece opadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...