Skocz do zawartości
cinos

jaka nagrywarka DVD...?

Rekomendowane odpowiedzi

LG GSA-4082B czy Lite-On LDW-812S ?

Bardziej byłbym skłonny do LGka, gdyz o LT slyszalem ze ma problemy ze slabszymi nosnikami DVD(Platinum, Esperanza), i mam tez LG 8/4/32 od 3-eh lat, wypalilem ponad 2K CD i nadal chodzi jak nowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG GSA-4082B czy Lite-On LDW-812S ?

Bardziej byłbym skłonny do LGka, gdyz o LT slyszalem ze ma problemy ze slabszymi nosnikami DVD(Platinum, Esperanza), i mam tez LG 8/4/32 od 3-eh lat, wypalilem ponad 2K CD i nadal chodzi jak nowa...

to raczej te nosniki sa do [gluteus maximus]!! nie ma czegos takiego jak nagrywarka ktora ma problem z nosnikiem...to po prostu nosniki sa robione w kiepskich fabrykach...szczegolnie MMC sa do kitu..TY, RICOH, MCC sa super...a z takich korzystaja po prostu tylko lepsi jak TDK, Verbatim..tez nagralem pare Esperanz na swoim Liteonie i byly czesci nie do odczytu..TDK , Verbatim 100% dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swojej nagralem okolo 15 Esperanz i wszystkie chodza bez problemu. :) Wszystko zalezy na jaka partie plyt trafisz. Verbatimom tez zdarzaja sie kiepskie serie - mialem 10 plyt Verbatim CD-R (nagrywalem je 32x) i tylko 3 mozna bylo odczytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG GSA-4082B

TU

 

Lite-On LDW-812S

TU

 

A ja bym bardziej skłaniał na rzecz LiteOn-a, on naprawde robi dobre nagrywarki, a co do płyt to zależy jak trafisz, kiepskie nie mają takiej powtarzalności nagrywania a co zatym idzie nie wiesz jak będą się zachowywać w nagrywarce.

 

Cd-R nagrywam zazwyczaj firmy X-disc i po nagraniu ponad 200 tych płyt moge powiedzieć, że tylko jedna płytka mi się skrzaczyła z powodu zaniku prądu przez chwile w miezkaniu. Wynik mówi sam za siebie.

 

Co do płyt DVD niestety nie wiem ale myśle, że jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG GSA-4082B

TU

 

Lite-On LDW-812S

TU

 

A ja bym bardziej skłaniał na rzecz LiteOn-a, on naprawde robi dobre nagrywarki, a co do płyt to zależy jak trafisz, kiepskie nie mają takiej powtarzalności nagrywania a co zatym idzie nie wiesz jak będą się zachowywać w nagrywarce. 

 

Cd-R nagrywam zazwyczaj firmy X-disc i po nagraniu ponad 200 tych płyt moge powiedzieć, że tylko jedna płytka mi się skrzaczyła z powodu zaniku prądu przez chwile w miezkaniu. Wynik mówi sam za siebie.

 

Co do płyt DVD niestety nie wiem ale myśle, że jest podobnie.

zobaczymy co powiesz za rok-dwa...

:? :?

verbatim, TDK only!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko nagrywam na Esperanza black - nagrałem na moim LG chyba z 1k tych płyt i nie narzekam!

Co do nagrywarek to chyba LG!!

U mnie w klasie ludzie mają lite-on cdrw i narzekają, tzn. żle im nagrywa cdrw, łąmią płyty, jednemu nawet napęde płyty się spalił (wypalara miała dwa dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co powiesz za rok-dwa...

:?  :? 

verbatim, TDK only!!

Na X-discach basic (niebieskie) zacząłem nagrywać u braciaka, było to z 2,5 roku temu. Później musiałem przeżucić się na X-disc (żółto-kremowe) i na nich nagrywam od roku. Wszystkie te płytki są w pełni czytelne, bo zazwyczaj nagrane są na nich filmy.

Każdy ma jakieś upodobania do firmy i niech tak zostanie nie ma co się wgłębiać komu więcej się nagrało i więcej działa. Nie jest to tematem tego Topica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej te nosniki sa do [gluteus maximus]!! nie ma czegos takiego jak nagrywarka ktora ma problem z nosnikiem...to po prostu nosniki sa robione w kiepskich fabrykach...szczegolnie MMC sa do kitu..TY, RICOH, MCC sa super...a z takich korzystaja po prostu tylko lepsi jak TDK, Verbatim..tez nagralem pare Esperanz na swoim Liteonie i byly czesci nie do odczytu..TDK , Verbatim 100% dobre

ale skoro 2 nagrywarki jeden Lite-On a druga inna, i po nagraniu jedna z płyt sie nei da odczytac, wlasnie ta z Lite-Ona :(

of kors nosnik ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko nagrywam na Esperanza black - nagrałem na moim LG chyba z 1k tych płyt i nie narzekam!

Co do nagrywarek to chyba LG!!

U mnie w klasie ludzie mają lite-on cdrw i narzekają, tzn. żle im nagrywa cdrw, łąmią płyty, jednemu nawet napęde płyty się spalił (wypalara miała dwa dni)

No ja wlasnie tez nagrywam od poczatku jeden typ nosnika...

Platynki, nawet te stare 1-12X i odczyt jest bez problemu.

 

Mam tego LGka i mam do tej firmy zaufanie, a do Lite-Ona... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lukk ma racje. to plyty sa slabe a nie nagrywarki. Nagralem rok temu pare xdisk czy esperanza i teraz te plyty nie sa widoczne w zadnyn napedzie. Nagralem tez w tym samym czasie tdk made in japan spora ilosc i kazda dziala idealnie. Polecam sprawdzic predkosc odczutu danych z xdisk a z tdk. U mnie rozni sie to dosc znacznie na plus tdk.

 

Ostatnio nabralem zaufania do vakkos (z logiem bylego akossa) 4x +. Odczyt z nich jest porownywalny z tdk ale nie wiem jak z trwaloscia.. 2 miesiace minely i dzialaja, zobaczymy co dalej.

 

Potwierdzam ze MMC sux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nec-2500A

Dobrze gada , polac mu :wink:

 

Ja juz zamowilem NEC-a 2500A Black - te same bebechy co TDK 880N, ktory kosztuje 700zeta :lol:

:D tez szukalem czarnego ale na WGK ni maja ... ale balchy rzeczywiscie te same ... zdrowko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie WAM!!: :D

 

UYZWAJCIE naprawde dobrych nosnikow!! ja juz sie nacialem 2 razy na HAWKach cd-r, esperanzach DVD+R...byly po prostu nie do odczytu..juz myslalem ze nagrywarka mi sie psuje...ale kupuilem na probe po jednym cd-r(sony,memorex,tdk,sony,verbaitm) i wszystkie pieknie sie nagraly...tak samo do kitu sa esperanzy..takze dvd wypalam na tdk i verbatim(BOXy)

 

czy WARTO zaoszczedzic 30-50 gr na cd-r i 2-3zl na dvd??? moze i warto w pierwszej chwili ale co po tym jak za 1-2-3-4 miesieace bedzie mozna wyrzucic plyty do kosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...