Skocz do zawartości
Thorgal77

KOMP SIE SAM RESETUJE NIEMA ZNACZENIA CO ROBIE WIN XP !

CZy plyta Epox 8RDA3I jest dobra i bezkonfliktowa  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. CZy plyta Epox 8RDA3I jest dobra i bezkonfliktowa

    • do d.....
      3
    • sa pewne problemy........
      4
    • sypie sie z byle jakiego powodu........
      0
    • jest dobra do podkrecania ale czegos jej brakuje
      2
    • jest super .....jestem zadowolony
      4
    • taka sobie , standard , zaspokaja moje potrzeby
      5


Rekomendowane odpowiedzi

EPOX 8RDA3I , RAM TWINMOS 512 400 cl2,5 , proc barton 2500 xp , VGA = GF3TI200 , i reszta ale ta reszta raczej niema wpływu ,.....aha zasilacz wymienilem na inny (ModeCom ATX-350GTF PFC) co do temp to tez jest OK na vga to niewiem ale nic nie wskazuje na to ze grafa siada a na procu jest kolo 49C wiec tez OK :?

 

I druga sprawa co chwile te zasrane powiadomienie o błędach ( ktore juz wyłączylem ) ale dalej w nieskonczonosc mi we wszystkim przerywa i wyłącza.....

 

juz niemam siły na to - posune sie do kazdego drastycznego pomysłu ktory by mi pomógł ( oszczedźcie sobie odzewow typu : wywal kompa przez okno lub nie włączaj go .. itp ) :evil:

 

Pozdro Thorgal77 :o [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest ocenic powod takiego zachowania... mozna tutaj tylko "strzelac".

Jezeli chcesz zlokalizowac problem, musisz wymieniac komponenty komputera i sprawdzac. Pamiec, dyski, dzwiekowka... moze nawet sama plyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz sie znow u mnie dziwne rzeczy - np. jak chcesz zmienic czas i klikam 2 eazy na zegat nam na dole w rogu to na sekunde sie wlacza okienko i odrazu zamyka i tak samo teeraz jak naciskam 2gim klawiszem myszy na pulpit i chce wlasciwosci wlaczyc to tak samo na ulamek sekundy sie wlacza i odrazu zamyka (kurrrrw........) niewiem co to moze byc .........no i jeszcze te samoczynne ressetowanie :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy masz dobrze podłączoną klawiaturę i mysz. Sprawdź, czy nie masz wciśniętego jakiegoś kalwisza. Czasem tak się robi z ctrl, albo shift. Odłącz klawiaturę i spróbuj myszą...

Jak działa Windows w trybie awaryjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy masz dobrze podłączoną klawiaturę i mysz. Sprawdź, czy nie masz wciśniętego jakiegoś kalwisza. Czasem tak się robi z ctrl, albo shift. Odłącz klawiaturę i spróbuj myszą...

Jak działa Windows w trybie awaryjnym?

 

Co do klawiatury to jestem pewien i niemam wądpliwości ze jest w pożądku i nie koliduje z resztą ( zaden kneflik nie jest wcisnięty itp. ) najczęsciej sie resetuje podczas grania zadziej podczas przeglądania www i normalnej pracy ale tak średnio to 2 razy na dzien :evil:

 

PS. moze to problem sterowników ??..?? jesli ma ktos sterowniki do tego epoxa to jak byscie mogli . na @ ? albo ftp :roll: - bylbym dzwieczny ( wiem ze mozna je znalesc na stronie epoxa ale wole od was bo sa wyprobowane :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz wachania napięcia z sieci ? jak masz mozliwosc podlacz kompa pod upsa, ew, zanies na dzien do kolegi i tam zobacz czy bedzie to samo,,,

 

jak wyglada sprawa z prime lub innymi obciazaczami ?

 

no ale mysle ze po to jest zasilacz zeby wszystko "wyprostowac" i zabezpieczenia w zasilaczu zeby nie dochodzilo do przepięc .... :roll:

niestety niemam gdzie sprawdzic - ups'a - .........

 

.....gdzies tu na forum znalazlem wiadomosc ze jesli sie przelozy do innego portu pamieć ram to powinno pomóc ........a jednak wielkie G......

po włożeniu do ppozostałych 2ch banków komp sie resetowal jak tylko do windy wlazł alebo jeszcze wczesniej :| teraz chodzi w 1rwszym banq.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładam ze zrobiłes formata po kupieniu płytki?? wiesz to moze być zasiłka jak przeważnie w grach bo ci komp wtedy ja męczy najbardziej i siadają napięcia i restart, z drugiej strony to jest zastanawiające ze jak wsadzisz gdzies indziej pamieci to restartuje sie wcześniej, ja raz jak zainstalowalem tez zle stery do sieciówy to po zalogownaniu był restart

aha i czy prime95 ci przechodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładam ze zrobiłes formata po kupieniu płytki?? wiesz to moze być zasiłka jak przeważnie w grach bo ci komp wtedy ja męczy  najbardziej i siadają napięcia i restart, z drugiej strony to jest zastanawiające ze jak wsadzisz gdzies indziej pamieci to restartuje sie wcześniej, ja raz jak zainstalowalem tez zle stery do sieciówy to po zalogownaniu był restart

aha i czy prime95 ci przechodzi??

 

8O oczywiscie ze format- niemozna przeciez do starego sys. wpakowac inną płyte .... Zasilacz odpada - kupilem novy i dziala jak powinien (patrz poczatek topicu) co do wsadzenia pamieci w inne sloty to po wlozeniu baaadrdzo dziwnie sie zachowuje no i resetuje sie jak tylko probuje wejsc do windowsa :evil: no ale poczekam - moze ktos poradzi cos co zadziala

 

dzieki wszystkim......... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro miałeś blastera, ew. dałeś patcha to dalej może się chrzanić. U brejdaka w akademiku był motyw, że po formacie i instalacji kabel sieciowy musiał być odłączony, następnie zainstalowałem firewalla i nortona antyvira z najnowszą aktualizacją i dopiero wszystko działało. Przy aktywnym firewall-u (atguard - POLECAM) widziałem jak po kolei próbują się łączyć przez nietypowe porty różne kompy z sieci akademickiej :evil:

U niego były podobne objawy jakie masz Ty. W sumie warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki problem gdy siedzial u mnie SB Live! Wszystko jedno na jakim PCI... Ale to bylo na Solteku SL-DRV5. Problem byl identyczny (zawiechy i reset). Wsadzilbym jakis dobry markowy zasilacz no i sprawdzil grafe. Moze masz jakis konflikt przerwan. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem czemu z gory wykluczasz zasilacz- to ze nowy i troszke drozszy nie znaczy ze bedzie najlepszy!!!

ja mialem ten sam problem poszedlem do losiow z komputrowego- patrzylem i ma na rece i wymieniali po kolei i nic- zaproponowalem wymiane zasilacza i wymiana wiatraka na procu [bo bez <span style="color:red;">[ciach!]</span>l 80 zl dalem zaa wiatrak a dali mi boxowego z procem a bylo 60-70 stopni] i pomoglo

 

Nie chce sie powtarzac ale sprawdz na innym zasilaczu!! Nie wykluczal bym mozliwosci strazaka na plycie- to ze pokazuje ci te 50 czy 60 stopni to nie znaczy wcale ze jak wlaczysz gre to jest 70!!! bo ja dokladnie nie wiem w koncu dlaczego sie resotowal [czy zasilacz czy ten wiatrak]- ale raczej te 2 przyczyny sa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...