Skocz do zawartości
JazoN

jak podkręcić Celerona 300A

Rekomendowane odpowiedzi

jak podkręcić celerona 300, tak aby można było na nim normalnie pracować. Przeglągałem wcześniej forum, zobaczyłem że można zmienić w BIOSie ustawiemia FBS, u mnie takiego czegoś nie ma jest tylko "CPU Speed Ratio", ale zmiana jego nic nie daje. Jak można manualnie to zmienić? Czy wogule mego Procka da się podkręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj stary zamkna Ci ten temat. Poszukaj na forum!!! Nawet nie podales ktory to celeron jest 300, czy 300a. Model plyty glownej? Podkrecisz go tylko poprzez zmiane magistrali, bo mnozniki sa zablokowane. Troche wiecej informacji podaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj stary zamkna Ci ten temat. Poszukaj na forum!!! Nawet nie podales ktory to celeron jest 300, czy 300a. Model plyty glownej? Podkrecisz go tylko poprzez zmiane magistrali, bo mnozniki sa zablokowane. Troche wiecej informacji podaj.

Informacje dałem jakie znam, a na forum szukałem wcześniej

 

Zobacz V

 

Przeglągałem wcześniej forum, zobaczyłem że można zmienić w BIOSie ustawiemia FBS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaklejenie tego B21 to tylko w slot 1 możliwe że ma procka na socket... i wtedy cos innego trzeba zrobić...(nie jestem pewien na 100 % żtego co tu napisałem)[co trzeba zrobić aby w wersji socket dać Vcore 2,2 V ?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem 300 (nie a )na sockecie...z przejsciówką na slot1 i luz...

płyta na bx ie i chodził na 500mhz a mobo obsługiwała do 450mhz...wszysko na boxowym chłodzeniu...i zeero powtarzam zero problemów!!!!!!

 

Mnoznik był owszem zablokowany..ale fsb szyna..

.teraz :

poszukaj po biosie ustawien.. ( pytanie czy bedziesz umial poznać) i napisz nam jakie masz mozliwosci zmiany(mówie tak bo nieznana jest mobo ,conie :D )to wtedy ci powiemy co i jak...:)

szacunezek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak:

 

-nie wiem jakie mam wejście na procka (jest prostopadle do płyty głównej)

 

-modelu płyty głównej nie znam, program AIDA 32 wykazał że to jest "Aristo 3-D Pro", szukałem na Google i nic na ten temat konkretnego

 

-napięcie jądra to 2v, a we/wy to 3.3v

 

-w biosie jedyna opcjia zawierająca MHz to "CPU RATIO SPEED", jest ustawiona na 366 MHz (ma ona zakres 166mhz-366mhz), Szukałem ale nie znalazłem niczego z FBS :-( (bios mam z 95, ale nie mogo go przestrzelić bo nieznam płyty :? )

 

-po otwarciu kompa zobaczyłem 2 zworki na głównej zdaje się że odpowiedzialne za napięcie na procku, pod nimi pisze 3.3v i 5v, po zmianie ich ustawień komp mi się <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span>, a winda znajduje nowe urządzenie, ale dalej jest 300MHz, próbowałem je ustawić na wszystkie możliwe sposoby, ale za niektórymi kombinacjiami wyskakiwał mi błąd STOP w XP

 

-chłodzenie mam box'owe

 

Jak ktoś miał tego typu płytę to niech napiszę jak sobie z tym poradzić. PLEASE

 

Apropo, co to jest za złącze B21 i jak je należy zmodyfikować, żeby podkręcić?

 

Pozdro i dzięki za starania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak:

 

-nie wiem jakie mam wejście na procka (jest prostopadle do płyty głównej)

 

-modelu płyty głównej nie znam, program AIDA 32 wykazał że to jest "Aristo 3-D Pro", szukałem na Google i nic na ten temat konkretnego

 

-napięcie jądra to 2v, a we/wy to 3.3v

 

-w biosie jedyna opcjia zawierająca MHz to "CPU RATIO SPEED", jest ustawiona na 366 MHz (ma ona zakres 166mhz-366mhz), Szukałem ale nie znalazłem niczego z FBS :-(    (bios mam z 95, ale nie mogo go przestrzelić bo nieznam płyty :? )

 

-po otwarciu kompa zobaczyłem 2 zworki na głównej zdaje się że odpowiedzialne za napięcie na procku, pod nimi pisze 3.3v i 5v, po zmianie ich ustawień komp mi się <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span>, a winda znajduje nowe urządzenie, ale dalej jest 300MHz, próbowałem je ustawić na wszystkie możliwe sposoby, ale za niektórymi kombinacjiami wyskakiwał mi błąd STOP w XP

 

-chłodzenie mam box'owe

 

Jak ktoś miał tego typu płytę to niech napiszę jak sobie z tym poradzić. PLEASE

 

Apropo, co to jest za złącze B21 i jak je należy zmodyfikować, żeby podkręcić?

 

Pozdro i dzięki za starania :-)

Od czego jest np. program "AIDA32" ?? Dam ci link do tego programiku :D

http://www.walet-junior.webpark.pl/aida32.exe

A "CPU RATIO SPEED" to jest coś tam z mnoznikiem związane jak już ktoś wspomniał mnoznik jest zablokowany wiec nic nie wskurasz tym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak:

 

-nie wiem jakie mam wejście na procka (jest prostopadle do płyty głównej)

 

-modelu płyty głównej nie znam, program AIDA 32 wykazał że to jest "Aristo 3-D Pro", szukałem na Google i nic na ten temat konkretnego

-...

Jak widzisz i ten program nic konkretnego nie powie na temat mojej płyty głównej :?

 

To jest część raportu utworzonego przez ten program:

   PROCESOR

   Właściwości procesora:

     Typ procesora -                                      Intel Celeron-A, 310 MHz (4.5 x 69)

     Nazwa kodowa -                                     Mendocino

     Seria     -                                        A0

     Oryginalna częstotliwość taktowania  -             300 MHz

     Pamięć podręczna L1 kodu        -                  16 KB

     Pamięć podręczna L1 danych      -                  16 KB

     Pamięć podręczna L2      -                         128 KB (On-Die, Full-Speed)

 

   Informacje fizyczne procesora:

     Typ obudowy          -                             242 Contact SEP Cartridge

     Wymiary obudowy    -                               12.70 cm x 5.78 cm x 0.50 cm

     Liczba tranzystorów       -                        19 milion(ów)

     Technologia wykonania    -                         5M, 0.25 um, CMOS

     Rozmiar procesora (Die Size)   -                   154 mm2

     Napięcie rdzenia      -                            2.0 V

     Napięcie We /Wy     -                              3.3 V

     Typowa moc        -                                12 - 16 W  (zależna od szybkości procesora)

     Maksymalna moc     -                               18.4 - 24.6 W  (zależna od szybkości procesora)

    PŁYTA GŁÓWNA

   Właściwości płyty głównej:

     ID płyty głównej            -                      61-0814-007170-00101111-071595-M717$1440L000Release 08/14/1998S

     Nazwa płyty głównej    -                           Aristo 3-D Pro

 

   Właściwości magistrali FSB:

     Typ magistrali              -                      Intel GTL+

     Szerokość magistrali     -                         64-bitowy(a)

     Rzeczywista częstotliwość taktowania     -         69 MHz

     Efektywna częstotliwość taktowania     -           69 MHz

     Przepustowość       -                              551 MB/sek

 

   Właściwości magistrali pamięci:

     Typ magistrali          -                          SDR SDRAM

     Szerokość magistrali    -                          64-bitowy(a)

     Rzeczywista częstotliwość taktowania   -           69 MHz

     Efektywna częstotliwość taktowania   -             69 MHz

     Przepustowość        -                             551 MB/sek

 

   Informacje fizyczne płyty głównej:

     Liczba gniazd procesora       -                    1

     Liczba gniazd rozszerzeń     -                     2 ISA, 3 PCI

     Liczba gniazd pamięci        -                     2 SIMM, 2 DIMM

     Urządzenia zintegrowane z płytą główną   -         Audio, Video

     Współczynnik postaci         -                     Baby AT

     Rozmiar płyty głównej        -                     220 mm x 300 mm

     Mikroukład płyty głównej     -                     i440EX/LX

Pozdro i dzięki za starania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo! Dam swoje 3 grosze :D Póki co to co mam w statsie jest chwilowo (ale jest gwarancja :D )nie chodliwe i mam rowniez celka 300A z info z AIDY (chyba to samo co Twoj). Co do płytki to z tego co czytałem to badziew nie z tej Ziemi :( Ale coz macie ponizej daje to co mam:

 

PROCEK

Właściwości procesora:

      Typ procesora                                    Intel Celeron-A, 300 MHz (4.5 x 67)

      Nazwa kodowa                                      Mendocino

      Seria                                            A0

      Oryginalna częstotliwość taktowania              300 MHz

      Pamięć podręczna L1 kodu                          16 KB

      Pamięć podręczna L1 danych                        16 KB

      Pamięć podręczna L2                              128 KB (On-Die, Full-Speed)

 

    Informacje fizyczne procesora:

      Typ obudowy                                      242 Contact SEP Cartridge

      Wymiary obudowy                                  12.70 cm x 5.78 cm x 0.50 cm

      Liczba tranzystorów                              19 milion(ów)

      Technologia wykonania                            5M, 0.25 um, CMOS

      Rozmiar procesora (Die Size)                      154 mm2

      Napięcie rdzenia                                  2.0 V

      Napięcie We /Wy                                  3.3 V

      Typowa moc                                        12 - 16 W  (zależna od szybkości procesora)

      Maksymalna moc                                    18.4 - 24.6 W  (zależna od szybkości procesora)

 

PŁYTKA

Właściwości płyty głównej:

      ID płyty głównej                                  61-0412-001437-00111111-071595-ALi1621$M726V3.4-5123Release 04/12/1999 S

      Nazwa płyty głównej                              PCChips M726

 

    Właściwości magistrali FSB:

      Typ magistrali                                    Intel GTL+

      Szerokość magistrali                              64-bitowy(a)

      Rzeczywista częstotliwość taktowania              67 MHz

      Efektywna częstotliwość taktowania                67 MHz

      Przepustowość                                    533 MB/sek

 

    Właściwości magistrali pamięci:

      Szerokość magistrali                              64-bitowy(a)

      Rzeczywista częstotliwość taktowania              67 MHz

      Efektywna częstotliwość taktowania                67 MHz

      Przepustowość                                    533 MB/sek

Jeśli cos wiecie co moge z tym "czyms" zrobic to bede wdzięczny :D

P O Z D R A W I A M

 

PS. Czy aktualizacja BIOSu by cosik dała? Co do BIOSu to mam tak:

Właściwości BIOS'u:

      Typ BIOS'u                                        AMI

      Data BIOS'u systemowego                          07/15/95

      Data BIOS'u wideo                                02/23/99

a na stronie http://www.pcchips.com.tw/BIOS.html jest sporo versji M726 (jest jeszcze M726T oraz to samo ale 2MB) moja versja BIOSu jest taka

Nazwa płyty głównej                              PCChips M726

 

    Właściwości magistrali FSB:

      Typ magistrali                                    Intel GTL+

i sie po maxie juz pogubiłem ale może z Waszą pomocą dam radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz proca mocowanego prostopadle do płty to jest to SLOT 1 a wtedy mozesz wlasnie zakleic zlacze B21 i juz jest domyslnie proc jako 450 :). Dla niewtajemniczonych zlacze B21 znajduje sie na procesorze, wystarczy wyjac i przyjrzec sie i tam beda opisane kolejne zlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz proca mocowanego prostopadle do płty to jest to SLOT 1 a wtedy mozesz wlasnie zakleic zlacze B21 i juz jest domyslnie proc jako 450 :). Dla niewtajemniczonych zlacze B21 znajduje sie na procesorze, wystarczy wyjac i przyjrzec sie i tam beda opisane kolejne zlacza.

Ale nie wiadomo czy proc tyle uciągnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

 

mialem takiego procka (owczesny krol podkrecania: 300a;)), na jednej z pierwszych plyt od EPOXa (pb112, czy jakos tak, chyba na VIA apollo pro), ale na niej podkrecenie go bylo smiesznie latwe. poprostu, na plycie byly zworki, jedna do mnoznika, druga do FSB. zmienilem tylko FSB z 66MHz na 100MHz i bez zmiany mnoznika mialem 450MHz :) chodzilo to wszystko stabilnie bez jakiegos wyszukanego chlodzenia (radiator + wentyl, chociaz radiator byl spory, w koncu to byl slot1;))

 

tak sobie mysle, ze jesli na plycie nie masz zadnych innych zworek (a propos: tamta od zmiany napiecia 3,3v/5v to chyba raczej od RAMu, chociaz moge sie mylic...) to nic nie wskurasz...:( co do pinu b21, nie potrafie pomoc, nie musialem sie uciekac do takich manewrow ;)

 

aaa, i sprawdz jeszcze tutaj:

http://www.plasma-online.de/english/news/index.html

moze Ci sie uda zidentyfikowac ta twoja plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

 

mialem takiego procka (owczesny krol podkrecania: 300a;)), na jednej z pierwszych plyt od EPOXa (pb112, czy jakos tak, chyba na VIA apollo pro), ale na niej podkrecenie go bylo smiesznie latwe. poprostu, na plycie byly zworki, jedna do mnoznika, druga do FSB. zmienilem tylko FSB z 66MHz na 100MHz i bez zmiany mnoznika mialem 450MHz :) chodzilo to wszystko stabilnie bez jakiegos wyszukanego chlodzenia (radiator + wentyl, chociaz radiator byl spory, w koncu to byl slot1;))

 

tak sobie mysle, ze jesli na plycie nie masz zadnych innych zworek (a propos: tamta od zmiany napiecia 3,3v/5v to chyba raczej od RAMu, chociaz moge sie mylic...) to nic nie wskurasz...:( co do pinu b21, nie potrafie pomoc, nie musialem sie uciekac do takich manewrow ;)

 

aaa, i sprawdz jeszcze tutaj:

http://www.plasma-online.de/english/news/index.html

moze Ci sie uda zidentyfikowac ta twoja plyte

Niestety i tam niczego nie ma na temat mojej płytki :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestm posiadaczem takiego procka i mam go podkręconego do 428mhz, więcej nie mogę bo się nie włącza wtedy nawet bios. moge ci wytlumaczyc jak to zrobic w prosty sposob;

 

-jezeli chodzi o złącze B21 to zaklejasz je tylko wowczas gdy twoja plyta gl. ma zabespieczenie Intelowskie przed podkrecaniem procków, zamalowanie jej lakierem lub zaklejenie tasmą pozwala na taktowanie procka (chyba tylko 2 firmy nie miały takich zabespieczen, a napewno ASUS)

-po zaklejeniu tego złacza mozesz podkręcić procka do tej prędkosci co podales 333 (przy: CPU Speed Ratio) [ale to chyba jest niopłacalne]

-mozesz go podkrecic na wiecej przyspieszając magistrale pl. gl. do 100 bo do 133 bym nie polecal (ale pisales przeciez ze nie masz zworek do tego sluzących, poszukaj ich w okolicy slotu1, moze je przoczyles)

-jak podkrecisz magistrale to max wartosc nie bedzie 333 tylko wiekrza i wowczas musisz ustawic ile chcesz ale nie polecam wiecej niz 450

-jezeli to u ciebie jest niemozliwe to kup sobie jakąs leprza plyte (takie rzeczy juz sa bardzo tanie) ale to sie chyba juz nie oplaca, lepiej juz kupic jakiegos 1000 z plyta

 

-opis jak podkrecic szyne (ustawienie zworek) powinno byc w jakiejs ramce na plycie

 

- jezeli sie pomylilem gdzies to jest to spowodowane tym ze robilem to dawno temu wiec jezeli bedziesz mial klopoty zglaszaj to poszukam wiadomosci z ktorych kozystalem i wtedy napewno bedzie cool :wink:

 

narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnych innych zworek , oprucz do biosu nie mam na płycie głównej.

 

Dziwna sprawa, komputer chodzi trochę szybciej, ale w właściwościach systemu jest dalej ~300 Mhz

 

O co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz proca mocowanego prostopadle do płty to jest to SLOT 1 a wtedy mozesz wlasnie zakleic zlacze B21 i juz jest domyslnie proc jako 450 :). Dla niewtajemniczonych zlacze B21 znajduje sie na procesorze, wystarczy wyjac i przyjrzec sie i tam beda opisane kolejne zlacza.

Ale nie wiadomo czy proc tyle uciągnie :D
Ale zawsze warto sprobowac, moze akurat sie uda :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego cel 333A i plyta PCChips M726 mam zworki od magistrali przestawiłem na 100 komp sie odpala ale jak wejdzie do windy to sie juz wiesza mysle ze podniesienie napiecia coś by dało, nowłaśnie czy ktoś wie jak to zrobić ?? a jeszcze jakby ktoś miał manuala od tej płyty (od produxcenta niemoge ściągnąć bo coś tam niedziała ) a i jeszcze czy napięcie można podnieść przez zamalowanie jakiś pinów na slocie od proca ?? i jakby kto miał link do jakiegoś opisu tych pinów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzuce swoje 3 grosze też, heheh, mam owego 300A Celeraka i płytę PC-Chips M726. Procek po podniesiemiu napięcia z 2V na 2.2V chodzi stabilnie na 450 MHz :], na 463 się wieszał :/ a na płycie albo w BIOSie musisz miec jakieś zworki od magistrali :] apinu B21 wcale nie zaklejałem i działa :P, płyta wykrywa go jako Intel Celeron 450, co ciekawe, nigdy takiego nie było :]

 

Więc trochę cierpliwości a musi się udać :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzuce swoje 3 grosze też, heheh, mam owego 300A Celeraka i płytę PC-Chips M726. Procek po podniesiemiu napięcia z 2V na 2.2V chodzi stabilnie na 450 MHz :], na 463 się wieszał :/ a na płycie albo w BIOSie musisz miec jakieś zworki od magistrali :] apinu B21 wcale nie zaklejałem i działa , płyta wykrywa go jako Intel Celeron 450, co ciekawe, nigdy takiego nie było :]

wiesz jak dać wieksze napiecie i czy na tej płycie da sie napiecie jakoś regolować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pamietam to plyta nie ma reg. napiecia, mozna tylko zrobic Vmoda,

i na procku ktory ma 2.0V mozna otrzymac 2.2 , 2.4V

 

zaklejasz piny:

A121 B119 A119 i masz 2.2V

A121 B119 A120 i jest 2.4V

powyzej 2.4 to odradzam chyba ze sie ma chlodzenie 10x drozsze niz wart jest ten komp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...