Skocz do zawartości
Gość

miedz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym kupic i 20 lub wiecej kilogramow, ale jak oni sprzedaja ta miedz? Przeciez nie w sztabkach? Chyba nie kroja takij kostki 100X100X100? :lol: Ale jabyscie zamawiali, to ja ze 200zl bym mogl przeznaczyc na miedz... A moze ktos wie, gdzie w Wawie mozna kupic miedz inna niz miedziane rurki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaja jak chcesz albo w takich pretach albo w sztabach

to ja prosze ze 100 kilo to zrobie z tego bloki i sprzedam po 150 kazdy

albo 1 miedzi za 10 zeta

heheheeh bede lepszy

albo kupie od was tone i sprzedam za $1899 jedyne w promocji

 

ehehhehe

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupic i 20 lub wiecej kilogramow, ale jak oni sprzedaja ta miedz? Przeciez nie w sztabkach? Chyba nie kroja takij kostki 100X100X100?  :lol:  Ale jabyscie zamawiali, to ja ze 200zl bym mogl przeznaczyc na miedz... A moze ktos wie, gdzie w Wawie mozna kupic miedz inna niz miedziane rurki?

skrzyzowanie sokratyesa z woolczynska, asklep z metalami koloowymi

niedawno widzialem nawet ich reklame na autobusie!!!!

 

jak kcesh, to si mozemy spotkac w poniedzialek i cie zaprowadze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cool...dzieki za info. Moznaby sie nawet wybrac. Dam znac jeszcze na gg, czy bede mogl czasowo, bo teraz mam przeprowadzke (kolejna :( )

 

A wlasnie obliczylem, ze na 100 blokow mojej roboty potrzebne by mi byly 43 kilogramy miedzi. Pewnie jeszcze z 10kg by bylo odpadami.. czyli wyszlo, ze na bloczek wychodzi ok 300g wagi... czyzbym sie gdzies jeb*al w obliczeniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - rozgrzej tak miedz to bedziesz niezly kozak :) (mi sie udalo palnikiem dmowym rozgrzac ok 1ml kuleczke)

 

Po drugie jest znacznie prostsza metoda na bloki. Wychodza jak frezowane, a nie potrzbujesz specjalistycznych narzedzi. Na blok bierzesz 3 blachy. 2 powiedzmy o grubosci 2mm i jedna 10-15mm. W tej grubej wycinasz na wylot kanaly takie jak chcesz, a te cienkie dokladasz i wtedy lutujesz, przykrecasz, przyklejasz - to juz mniej wazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - rozgrzej tak miedz to bedziesz niezly kozak :) (mi sie udalo palnikiem dmowym rozgrzac ok 1ml kuleczke)

 

Po drugie jest znacznie prostsza metoda na bloki. Wychodza jak frezowane, a nie potrzbujesz specjalistycznych narzedzi. Na blok bierzesz 3 blachy. 2 powiedzmy o grubosci 2mm i jedna 10-15mm. W tej grubej wycinasz na wylot kanaly takie jak chcesz, a te cienkie dokladasz i wtedy lutujesz, przykrecasz, przyklejasz - to juz mniej wazne.

TAK tylko się zastanawiałem - nikt jeszcze nie robił (na tym forum) bloku odlewanego. Miałem dostęp do palnika acetylenowego i zastanawiałem się czy nie spróbować zrobić formy z np gipsu. Temperatura topnienia miedzi to troche powyżej 1000 C. A ten palnik wyciągnie sporo powyrzej. Ale to byłyt tylko plany nie wiem co by było z utlenianiem miedzi w płomieniu palnika i tp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze miedz bardzo szybko transportuje cieplo i rozgrzewajac np rog plytki nagrzewa sie ona praktycznie rownomiernie i trzba naprade DUZEGO palnika aby to stopic :) Poza tym nie przypuszczam, aby mialo to jakikolwiek pozytywny wplyw na dzialanie takiego bloku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wpadnie na pomysł. Manufaktury wytwarzającej Bloki i rdzenie do radiatorów oraz całe radiatory. Potrzeba troche kasy na sprzęt. Ale ile jest chętnych do o/c a tak pozatym to czym mają zamiar chłodzić przyszłe powiedzmy XP3000. Myśle że 3kG na taki radiator będzie w sam raz więc. Można kupić tone jakoś się zużyje. A odpady przetopić. Tylko po co qpować miedż od producenta zachodziego skoro polska jest jednym krajów dominujących w produkcji miedzi elektrolitycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze miedz bardzo szybko transportuje cieplo i rozgrzewajac np rog plytki nagrzewa sie ona praktycznie rownomiernie i trzba naprade DUZEGO palnika aby to stopic :) Poza tym nie przypuszczam, aby mialo to jakikolwiek pozytywny wplyw na dzialanie takiego bloku

Ale nie obniży jego wartości a czas wykonania wydaje mi się, że o wiele krótszy. Zawsze można by topić nie blok miedzi ale drut miedziany. Nie podejrzewam jednak siebie o wykonanie w ten sposób bloku. Mam wiertarke na stojaku i na razie to musi wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coście się wściekli z odlewaniem miedzi, są przecież lepsze metody jak np. kucie i przetłaczanie, a nawet walcowanie i wszystko można prawie na zimno, na upartego (jednak trzeba trochę ogrzać) w trakcie walcowania otrzymać szynę z wieloma otworami (np 40 kanałów w profilu 50x20x6000). Nic tylko pociąć na kawałki i dokleić płytki z doprowadzeniem wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co zaluje ze moj starszy nie pracuje jozw hucie :( tam byly maszyny jakie chcerz tokarki piece indukcyjne czy jak im tam gilotyna szlifierka magnetyczna jak jej tam jak by pracowal wystarczy ze bym skombinowl kawalek miedzi i byl by bloczek jakiego swiat nie widzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...